козметиката на ТАЛОДЕРМА - 4

  • 65 640
  • 710
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 570
В София живея. Магазинът на Лечител, от който си напазарувах и където ми казаха, че крем в туба вече няма, е на бул. Патриарх Евтимий.
Много ще съм ти благодарна, ако ми кажеш къде има от кремчето за мазна и смесена кожа в туба.
Здравей Веси.
От доста време чета форума и вече и аз си напазарувах от вашата козметика.
 На 27 год. съм. Кожата ми е смесен тип - имам черни точки в Т-зоната, от време на време там се появява и по някоя пъпка. Купих си тоал. мляко, тоник и дневен крем - всичко това за мазен и смесен тип кожа. По принцип търсех дневен крем в туба, обаче в Лечител ми казаха, че вече не се правел такъв, а има само крем в кутийка и аз съответно такъв си купих. От месец-два си правя маската с хума и дерм. разтвор на лаванд. масло - много съм доволна от нея.
Обаче има следния проблем - сякаш от крема ми лъщи кожата, а не я матира и по трудно попива. Дали крема в туба ще е по-добрия вариант? И  произвежда ли се все още?


Hug здравей!
НАПРОТИВ - кремчето си се произвежда!!! Лечител .... да си гледат работата!  Blush

Лекото лъщене идва от характера на УВ филтрите. По принцип по света се работи с няколко предпочитани типове филтри, които обаче са масленоразтворими вещества и дават този ефект на лъщене. Няма как да се избегне - тушира се с обикновена пудра  Rolling Eyes
Кремът в тубата няма този ефект, напротив, матира! Поради съдържанието на конкрет от Лавандула. Само веднъж получих мнение, че по някое време на деня носът на една от дамите лъсвал, но това си остава единствено мнение откак познавам продукта. матира.

Ако споделиш от кой град си, ще пусна справка и ще ти кажа  откъде да си го вземеш!
 Hug   bouquet кожа!

В София живея. Магазинът на Лечител, от който си напазарувах и където ми казаха, че крем в туба вече няма, е на бул. Патриарх Евтимий.
Много ще съм ти благодарна, ако ми кажеш къде има от кремчето за мазна и смесена кожа в туба.

# 361
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 732
Здравей, аз се заредих със серията за мазен и смесен тип кожа, и си правя маската с хума и лавандулово масло, това от два дни
Готовата маска за акне я няма в близката ми аптека и в още една проверих, където продават ваши продукти ако можеш да ме насочиш в Стара Загора къде да търся.
Тези дни мисля и околоочния гел с Ройбос да си набавя.
Кожата ми е смесена и ми излизат доста пъпки напоследък по брадичката.
Освен това имам и някое петънце от бременността, защото тогава беше върхът на пъпчасването Sad и мисля да си взема и от избелващите продукти.
Благодаря   bouquet

# 362
  • Мнения: 1 254
В София живея. Магазинът на Лечител, от който си напазарувах и където ми казаха, че крем в туба вече няма, е на бул. Патриарх Евтимий.
Много ще съм ти благодарна, ако ми кажеш къде има от кремчето за мазна и смесена кожа в туба.


Ама, разбира се, веднага казвам.
5 бр. налични в Ади магазин - ама естествено че там  Mr. Green ...
бул. Цар Борис, 359.
или във Феникс ЧА - Красно село, ул. Княгиня Клементина, 18. Ще се конкурирате с Пеперунка за кремчето на 2та обекта, усещам аз  Grinning  Peace

  bouquet кожа!

# 363
  • Мнения: 223
Здравей Веси,
надявам се да не е нахално Embarassed, но ще си публикувам отново въпроса отпреди няколко дни..видях,че е минал доста назад..а той е:

Сега съм във 8-ми месец от бременноста и имам пигментни петна..получих ги преди да забременея, от излагане на слънце /фактически се пигментираха белезите от акне/, но и тъй като за да забременя бях стимулирана с хормони те също са една от причините за петната..с течение на бременноста пигментацията се засили..  От 1 месец и половина се мажа с Мела Д на Ла Рош, но ефект почти няма..  Въпросът ми към теб е има ли смисъл да продължавам с него (дали дава резултат) и дали мога да се мажа и с  него и по време на кърмене? ..или да го сменям  с някое друго мазило? Четох, че "Мелабел" бил много ефикасен, също и "Ахромин", "Кокона майка", но пък подходящи ли е са бременни и кърмачки ...ще съм ти много благодарна ако ми помогнеш ..и мерси в аванс

# 364
  • Мнения: 1 254
Здравей, аз се заредих със серията за мазен и смесен тип кожа, и си правя маската с хума и лавандулово масло, това от два дни
Готовата маска за акне я няма в близката ми аптека и в още една проверих, където продават ваши продукти ако можеш да ме насочиш в Стара Загора къде да търся.
Тези дни мисля и околоочния гел с Ройбос да си набавя.
Кожата ми е смесена и ми излизат доста пъпки напоследък по брадичката.
Освен това имам и някое петънце от бременността, защото тогава беше върхът на пъпчасването Sad и мисля да си взема и от избелващите продукти.
Благодаря   bouquet


Аз ти предлагам да не си взимаш маската против акне, а само избелващият лосион!
Той също оказва пийлинг ефект и повлиява запушените пори (милиумите, т.е. и подкожните пъпки), ще изравни тена лека по лека, а контрола на омазняването ще дойде от хумата с Лавандула! Wink
Първата седмица - всяка вечер по 20 мин. с лосиончето и после хума задължително!
Евентуално, ако са много контрастни петната, можеш да вземеш и серума, който да слагаш под крема Simple Smile Но избелващият крем - не. Гелчето с Ройбос - също под крем. Simple Smile

Избелващ лосион и серум има в:
Фармакс ЧА
ул. Цар Симеон, 41
(042) 627673

Ивана ЧА
ул. Методи Кусев, 38
(042) 640064

и Алекса ЧА
ул. Госп. Михайловкси, 65
(042) 623300
направо си ги питай, ако не ти се ходи до там! Simple Smile

  bouquet кожа!  Hug

# 365
  • Мнения: 1 254
Здравей Веси,
надявам се да не е нахално Embarassed, но ще си публикувам отново въпроса отпреди няколко дни..видях,че е минал доста назад..а той е:

Сега съм във 8-ми месец от бременноста и имам пигментни петна..получих ги преди да забременея, от излагане на слънце /фактически се пигментираха белезите от акне/, но и тъй като за да забременя бях стимулирана с хормони те също са една от причините за петната..с течение на бременноста пигментацията се засили..  От 1 месец и половина се мажа с Мела Д на Ла Рош, но ефект почти няма..  Въпросът ми към теб е има ли смисъл да продължавам с него (дали дава резултат) и дали мога да се мажа и с  него и по време на кърмене? ..или да го сменям  с някое друго мазило? Четох, че "Мелабел" бил много ефикасен, също и "Ахромин", "Кокона майка", но пък подходящи ли е са бременни и кърмачки ...ще съм ти много благодарна ако ми помогнеш ..и мерси в аванс


не, не, не е нахално, просто вие бяхте 2чките с tanya_p от преди няколко дни и ви пиша едва днес!  Blush
 Peace

Значи, резултат с нашите продукти, видим и траен, се постига след 2-3 седмична употреба.
Трябва ми, обаче, и типът на кожата ти, за да преценя кое е уемстно!  Peace

Ако пишеш до 5 мин - и аз също Simple Smile
И от кой град си, за да пуснем справка за продукта?

# 366
  • София
  • Мнения: 4 791
Здравей отново, Веси  bouquet
Мина доста време, от както ползвам продуктите на Талодерма и не спирам да ги хваля пред всички  Mr. Green Някои приятелки също "зарибих''.
Кожата ми е в много по-добро състояние, но искам да си взема някой от избелващите продукти. Реших да поискам съвет от теб, защото досега всичко, което ми препоръча ми помогна  Peace
Кожата ми е смесена, имам черни точки в някои части на Т-зоната, запушени порички на места, излизат ми и пъпки. В момента кожата ми е доста добре, изчисти се. Използвам антибактериален гел за измиване на Регал, тоник за мазна и смесена кожа на Талодерма, сутрин - крем от тубичка, а вечер за мазен и смесен тип кожа в синята кутийка. На проблемните участъци понякога слагам маската против акне и преспивам с нея. Ефектът е страхотен. Също така си правя и тази с хума и дермален разтвор на лавандула. Нея вече по-рядко. Максимум един път седмично. Признавам, че е заради мързела ми това Blush
Та, искам да подобря още състоянието си, да изравня напълно тена и поизчистя поричките.
Мислех за лосион избелващия.
Ти какво би препоръчала? Свършвам и крема в тубичка, да си взема ли втори или не е хубаво да повтарям  newsm78
Мерси предварително.
Поздрави  Hug

# 367
  • София
  • Мнения: 570
Веси, успях да си намеря крема за мазен и смесен тип кожа в тубичка - от аптека Феникс в Красно село.
Много ти благодаря, че ми помогна да го открия. Обаче сега се оказвам с два дневни крема. Може ли този в кутия да го ползвам вечер, а този в тубичката - сутрин?

# 368
  • Мнения: 1 935
Здравей Веси,
аз съм поредната форумка ,която има нужда от помощта ти в избора си за крем и почистващи продукти за лице.На 30 години съм.Кожата ми ,според компютърен тест ,е комбинирана с висока влажност.Проблемът е ,че аз я чувствам суха,опъната и щипеща.Често се зачервява ,а продуктите за комб.кожа не ми се отразяват добре,още повече,че измиващите гелове за лице
за комб.кожа изсушават и кожата ми съвсем се опъва.Имам запушени пориІчерни точки в Т-зоната,подкожни пъпки,също и тъмни кръгове под очите.Имам и лунички по бузите.
Ще съм ти благодарна ,ако  ми  препоръчаш продукти за цялостна грижа за  лицето!
 
 

Последна редакция: сб, 27 яну 2007, 11:33 от Живанка

# 369
  • Мнения: 13 476
Веси, вашият крем за мазна и смесена кожа в тубичката много ми допада като ефект, но ми се струва, че не е особено подходящ за основа за грим. След няколко седмици ще кумувам на сватба и ще трябва да се гримирам по-сериозно (в ежедневието си преспокойно минавам с малко червило и спирала, но тогава няма как) и исках да те питам дали дневният за мазна кожа е по-добра основа. Или пък нощният - фон дьо тенът ми е с УВ филтри, така че няма да ми е проблем ако в крема няма, пък и нали и този в тубичката няма такива.
Ти какво мислиш по въпроса? Кой би ми препоръчала от вашите кремове за лице?

Веси, надявам се нямаш нещо против, че ти напомням отново въпроса си - нямам навик да настоявам така, но ще ми трябва време да намеря това, което ми препоръчаш, че в Габрово май никъде няма всичките ви неща на едно място и трябва да се обикаля или да се заявява за доставка, ако не се намери нещо.
Благодаря ти предварително, знам че трудно смогваш да отговориш на всички

# 370
  • Мнения: 223
не, не, не е нахално, просто вие бяхте 2чките с tanya_p от преди няколко дни и ви пиша едва днес!  Blush
 Peace

Значи, резултат с нашите продукти, видим и траен, се постига след 2-3 седмична употреба.
Трябва ми, обаче, и типът на кожата ти, за да преценя кое е уемстно!  Peace

Ако пишеш до 5 мин - и аз също Simple Smile
И от кой град си, за да пуснем справка за продукта?

[/quote]

Веси, мерси за отговора! Simple Smile....неможах да се включа до 5 мин - имах проблеми с интернет. Относно типа ми кожа, смятам, че съм със светла нормална кожа, дори по - скоро суха  (4есто след баня цялото ми лице се бели). От София съм.
Радвам се, че ваште продукти ще са ми от полза, и няма да съдуржат съставки които биха минали през плацентата и навредили на бебето, защото вече с месеци третирам тези пигментни петна - но резултат няма Sad..  Мерси отново! Hug

# 371
  • Мнения: 223
Здравей Веси,
надявам се да не е нахално Embarassed, но ще си публикувам отново въпроса отпреди няколко дни..видях,че е минал доста назад..а той е:

Сега съм във 8-ми месец от бременноста и имам пигментни петна..получих ги преди да забременея, от излагане на слънце /фактически се пигментираха белезите от акне/, но и тъй като за да забременя бях стимулирана с хормони те също са една от причините за петната..с течение на бременноста пигментацията се засили..  От 1 месец и половина се мажа с Мела Д на Ла Рош, но ефект почти няма..  Въпросът ми към теб е има ли смисъл да продължавам с него (дали дава резултат) и дали мога да се мажа и с  него и по време на кърмене? ..или да го сменям  с някое друго мазило? Четох, че "Мелабел" бил много ефикасен, също и "Ахромин", "Кокона майка", но пък подходящи ли е са бременни и кърмачки ...ще съм ти много благодарна ако ми помогнеш ..и мерси в аванс


не, не, не е нахално, просто вие бяхте 2чките с tanya_p от преди няколко дни и ви пиша едва днес!  Blush
 Peace

Значи, резултат с нашите продукти, видим и траен, се постига след 2-3 седмична употреба.
Трябва ми, обаче, и типът на кожата ти, за да преценя кое е уемстно!  Peace

Ако пишеш до 5 мин - и аз също Simple Smile
И от кой град си, за да пуснем справка за продукта?


Отново съм аз  Delena Rolling Eyes горният постинг е моят, но реших отново да пиша давайки ти по пълна информация за да може да те улесня при избора на продукти, които ще ми препоръчаш..... Grinning
Както писах вече по - горе, кожата ми е светла  по - скоро суха. Пигментните петна са предимно по челото, но са толкова много и на гъсто, 4е по - скоро изглежда като едно голяяяямо кафяво петно по средата на челото /което доста се откроява на бялата ми кожа/ Sad Имам още 2-3 петна по бузите, които са по - скоро червено-кафяви.., но те не са толкова ярки...

В момента(както вече ти писах) се мажа с Мела - Д на Ла Рош както и всяка вечер си слагам маска от някакви съставки по рецепта от дерматоложка. ..та тук изниква и още един въпрос: След като започна да се мажа с тва което ще ми препоръчаш да продължавам ли и с тази маска (тя съдържа хума и някакви съставки, които изобщо немога да разчета) или да я зарязвам?
 
За кожата ми ориентировъчно да ти кажа: почиствам я с розова вода, редовно си правя маски с хума (+ роз.вода или бадемово масло) и с кремове почти не се мажа..по-скоро използвам бадемово масло..но вече забелязвам малки бръчици под очите ...на 30 год. съм. Също така не използвам в момента и крем с висок слънцезащитен фактор...така 4е ще съм благодарна да ми препоръчаш освен мазила за основния ми проблем - пигментните петна ,крем с подходящ слънцезащитен фактор, нещо подходящо за бръчките под очите, а и нещо подходящо за почистване на грим /защото от повечето тоалетни млека при свалянето му очите ми се възпаляват и подуват/..
...ами това..извинявам се ако е станало прекалено дълго и обременяващо... Embarassed и отново благодарности за вниманието, което отделяш тук на всяка една от нас Hug

# 372
  • Мнения: 1 254
Здравей отново, Веси  bouquet
Мина доста време, от както ползвам продуктите на Талодерма и не спирам да ги хваля пред всички  Mr. Green Някои приятелки също "зарибих''.
Кожата ми е в много по-добро състояние, но искам да си взема някой от избелващите продукти. Реших да поискам съвет от теб, защото досега всичко, което ми препоръча ми помогна  Peace
Кожата ми е смесена, имам черни точки в някои части на Т-зоната, запушени порички на места, излизат ми и пъпки. В момента кожата ми е доста добре, изчисти се. Използвам антибактериален гел за измиване на Регал, тоник за мазна и смесена кожа на Талодерма, сутрин - крем от тубичка, а вечер за мазен и смесен тип кожа в синята кутийка. На проблемните участъци понякога слагам маската против акне и преспивам с нея. Ефектът е страхотен. Също така си правя и тази с хума и дермален разтвор на лавандула. Нея вече по-рядко. Максимум един път седмично. Признавам, че е заради мързела ми това Blush
Та, искам да подобря още състоянието си, да изравня напълно тена и поизчистя поричките.
Мислех за лосион избелващия.
Ти какво би препоръчала? Свършвам и крема в тубичка, да си взема ли втори или не е хубаво да повтарям  newsm78
Мерси предварително.
Поздрави  Hug


здрастии, glamorous!!!!  Hug  Heart Eyes  Hug
Радвам се, че отново си във връзка!  Hug
А пък особено много се радвам да чуя, че се чувстваш добре вкожата си! Просто думи нямям да ти кажа, колко ме радва да го чуя. Не заради това, че продуктите са наши, ами просто - абе голяма радост!  Hug


Сега, първо - наблегни повечко на маската с хума и Лавандула Wink Мани тоя мързел! Не за друго, ами защото тя освен за възпаленията има и съществено значение за състоянието на порите  и омазняването, нали знаеш ....  Flutter

И избелващият лосион - абсолютно ДА!
По добрата схема Simple Smile
1ва седмица - всяка вечер, за 10-20 мин. След това задължително маска с хума! Wink
2ра седмица и нататък - 1 път седмично. Хума - по твоя преценка колко пъти.
Използвай само вечер! Simple Smile
От друго нужда нямаш  Hug

Още по-   bouquet и glamorous кожа!

# 373
  • Мнения: 1 254
Веси, вашият крем за мазна и смесена кожа в тубичката много ми допада като ефект, но ми се струва, че не е особено подходящ за основа за грим. След няколко седмици ще кумувам на сватба и ще трябва да се гримирам по-сериозно (в ежедневието си преспокойно минавам с малко червило и спирала, но тогава няма как) и исках да те питам дали дневният за мазна кожа е по-добра основа. Или пък нощният - фон дьо тенът ми е с УВ филтри, така че няма да ми е проблем ако в крема няма, пък и нали и този в тубичката няма такива.
Ти какво мислиш по въпроса? Кой би ми препоръчала от вашите кремове за лице?

Веси, надявам се нямаш нещо против, че ти напомням отново въпроса си - нямам навик да настоявам така, но ще ми трябва време да намеря това, което ми препоръчаш, че в Габрово май никъде няма всичките ви неща на едно място и трябва да се обикаля или да се заявява за доставка, ако не се намери нещо.
Благодаря ти предварително, знам че трудно смогваш да отговориш на всички


Hug  Heart Eyes  Hug
Извинявай, мила! Не е нарочно. Не съм й забравила от петък! Wink
Значи, да, кремът в тубичката не е никак добър за основа на грим. Нощният обаче върши добра работа  Peace Поне при мен и говоря от личен опит. Иначе дневният - с положителност, но мисля, че на сватбата е добре да се въздържиш пт дневния, че като тропнеш едно хоро и се загрееш в комбинация с филтрите ще лъснеш малко ... Wink
Аз ти предлагам първо да се пробваш с нощния и бе зтова си имаш!  Flutter А иначе има и един друг вариант и то доста готин и кожата изглежда доста приятно - нашият Нощен крем около очи, на цяло лице. След 4-5 мин. слагай фдт, пудра, каквото искаш - кожата е страхотно свежа и еластична, а и колагенът придава една особена свежест от овлажняването, което реализира. Simple Smile  Той няма мазнини и не дава ефект на лъщене.

Е? Какво ще кажеш?
 Hug

# 374
  • Мнения: 2 811
Веси:) Аз съм от проблемните кожи и много,много ще ти благодаря ако пак ми помогнеш с отговори на дилемите ми. доскоро изобщо не се занимавах с кожата си-сами я миех с вода. имаше си някои проблеми -например черни точки по бузите, но нищо , което чак толкова да ме дразни и не я пипах. преди около една година започнах да се вторачвам и през зимата ми бяха излезнали лишеи./въпреки, че определям кожата си за леко мазна. по скоро е смесена. та тогава почнах с хидратиращ крем/което не е особено разумно в студено време/ от лятото съм по старателна- ползвам околоочен крем или на талодерма или на клиник-за каквото имам пари. почнахда ползвам и колд крем на авен, но цялата пъпчасах от него. при това птъпки , каквито не получавах дори през пубертета- много болезнени и възпалени, но не подлежащи на изтискване/да, опитах се да ги изтискам:(/
кожата ми на бузите изглежда леко въюзпалена. почнах да я почиствам по старателно-сега като се изринах с хума и бирена мая, а преди с еуцерин едно измиващо гелче или просто с кисело мляко-наморкям  лицето с него и изплаквам.
проблемът е , че виждам една бръчица на челото, и мимически нещица около очите .
също така сега се мажа само с хидратиращо кремче-или гел от ройбос или едно хидратиращо на гарние.
 проблемът е:
сега както е сдунето хидратирането може би нма да е достатъчно, страх ме е да не ми излезнат лишеи и да не си изтощавам прелкалено кожата, каот само я почиствам и не я мажа с нищо поддхранващо.
сега вече нямам пъпки, но смятам да продължавам с хумата, само , че ще добавя мляко и дермален разтвор на лавандула както ти си го описала, просто превантивно 2-3 пъти седмично.
но след като имам вече нещо като бръчици- става дума за гънките от носа до устата и за бръчицата на челото- , дали не трябва да я подхранвам с нещо, което не би я възпалило.
имам и сини кръгове под очите, които са ми там от малка, и затова съм старателна с геловете за там. на клиник ползвам all about eyes. та трябва ли да направя нещо за лицето си , което да е по подхранващо?
като питам козметички, те ми казват, че кожата ми се нуждае предимно от почистване. и затова см по старателна в това отношение.

вотри въпрос: кожа на тялото. имам леко отпусната кожа , на някои места, в следствие на отслабване. какво бих могла да мажа на кожата си за да се постегне? става дума за съвсем леко бюст и съвсем леко кожата на корема. правя лицеви и коремни преси, но искам и нещо да мажа.

много мнгоо ти благодаря предварително!!

Общи условия

Активация на акаунт