козметиката на ТАЛОДЕРМА - 4

  • 65 616
  • 710
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 254
спокойно, не е тъпо Wink Ако имах още 2 минутки да ти напиша за какво служи лимончето, щеше да разбереш от само себе си  Flutter Е, сега имам тези 2 мин. и пиша:
Понеже пъпките са от ония безумно подкожни болящи "придатъци", то имаме нужда от лека ексфолиация от време на време. А понеже проф. Пенев никак не обича ексфолиация с абразивни частици, освен при по-крокодилски кожи  Mr. Green , то аз пък открух едно лосионче самоделка от плодове. Можеш да не го правиш само с лимонче - 1/2 лимон (сок), 1/2 ябълка (сок), няколко зърна грозде (сок) и половинка аспиринче може (ако не си бременна обаче!!). И това в тъмно шишенце, стъклено и в хладилника. Понеже тези плодове си съдържат естествени АНА, а и витамини - ефектът е нежен, но забележим Wink Както се казва в една реклама "Невидимо действие, видим резултат"  Mr. Green Ама при това лосионче е по-видим  Mr. Green  Peace
Така 1 седмица, преди хумата, като се отмива! Смъква лек слой мъртви клетки без механично да надрасква кожата. Най-хубаво е, ако си намериш от онези малки козметични гъбички, с които се отмиват маски и да потъркваш леко с нея след лосиончето, за да се отстранят добре мъртвите клетки. Само не използвай сокчето повече от 2-3 дни, понеже се окислява и ...... няма много смисъл.

  bouquet кожа!
И пиши - чакаме резултата!

Здравей Веси! Не съм писала в понеделник, защото малко по-трудно намерих крема за смесена и мазна кожа в тубата. Искуших се и си закупих готовата маската за мазна кожа и акне и вече два дни се мажа с нея и съм много доволна.
Искам да изкажа благодарност за милото ти отношение и от все сърце да ти пожелая много здраве и да продължаваш да помагаш на хората със съветите си. Всичко добро.  Laughing


Здравей Веси!
Вече три седмици ползвам продуктите на Талодерма и съм много доволна. Аз определено съм Ви голяма фенка вече. Всеки път като отида в магазина си купувам нещо ново. Изпълнила съм всички неща които си ми казала само да попитам за избелващия тоник който си взех. /взех го за избелване на петна от предишни пъпки./
Ето как процедирам:
Вечер измиващ гел на La Roche за проблемна кожа, след това маска против акне 2 пъти в седмицата през останалите дни с хума и лавандула. След това избелващ тоник, като попие тоник за мазна и смесена кожа,  околоочен гел с Ройбос на цялото лице и накрая крем за лице за мазен и смесен тип кожа /туба.
Сутрин: тоник за мазна и смесена кожа, околоочен гел с Ройбос на цялото лице и накрая крем за лице за мазен и смесен тип кожа /туба.
Въпроса ми е мога ли да използвам избелващия тоник и сутрин и трябва ли след това да ползвам крем с защитен фактор и ако да имам на Юсерин, който дерматолог ми беше изписъл след APL процедура. Ако ли не какъв да си взема ?

Благодаря предварително. Поздрави и лек ден.


здравей!
За мен е радост, че продуктите ти носят полза  Hug

На въпроса с тоника - да, можеш да го използваш и сутрин, по същия начин. Петната вече трябва да са поизбелели, макар, че си нанасяла само вечер, нали!?
Крема на Юсерин подозирам е с висок фактор!? Или? - Най-добре ми дай състава! А иначе - по принцип този тоник не налага особена фотопротекция. Принципът е, че се целиизбягване на пигментация поради слънцето на същото място, на което тя се подтиска. Но все пак - дай състава на крема най-добре  Peace


До скоро и все така   bouquet кожа!

Последна редакция: ср, 22 ное 2006, 11:37 от Vesi - Thalloderma

# 91
  • Мнения: 1 254
Кога ще си оправите сайта? Ако още се бавите, ще дойда аз да ви го направя  Joy

Mr. Green бе мани, то не е за приказване тая история.
Ти, ако си по тая част, честно да ти кажа - идвай! Че понякога ми иде да се убия просто с тоя сайт ...  Blush

Ти не искаш ли книжка да ти пратя?

# 92
Здравей!На 32 съм и не съм бременна.Почиствам лицето си с Neutrogena 2 в 1,използвам нощен крем egal Q10 и дневен ivea-Mattifying moisturising day care,ФДТ-Pure makeup-MNY  и околоочен гел с Ройбос.Капиляри видими имам най-вече около гънките на носа.През студените месеци се омазнява по-малко и порите стават по-финни,а що се отнася до капилярите за съжаление не съм обърнала внимание как реагират на различните температури-предполагам,че проблема се дължи преди всичко на ужасният ми навик-пушенето!За чувствителността не знам...
Ще чакам с  нетърпение! Благодаря!

# 93
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Ако бях от Варна щях вече да съм дошла и да имате сайт, но живея в София.
Но като гледам как я карате с това дело, мога да съчетая през лятото полезното с приятното  Laughing
По принцип се занимавам с такива неща и ако мога да помогна  Blush

Аз изчетох целия форум, Талодерма 1, 2, 3, 4, ходих и в една аптека на Лечител (в края на бул."Витоша" към НДК) мога да кажа, че бяха много любезни и ми обясниха и показаха всичко.

А има ли брошурки или за тези на английски става на въпрос?
Да пишеш за подаръчните комплекти за ЧНГ Simple Smile

# 94
  • София
  • Мнения: 1 936
Здравей Веси!   bouquet
Моля те и на мен да ми кажеш какво от вашата козметика мога да ползвам и е най-подходящо за моята кожа...
На 28 години съм. Кожата ми е смесена, по-скоро мазна дори. Имам разширени пори на носа и около него, на брадичката също. Дори и в студено време кожата ми много се омазнава.
Четох част от постингите ти към момичета с подобна на моята кожа и си купих:
1. Крем за лице за мазен и смесен тип кожа /с конкрет от Роза, конкрет от Лавандула, витамини А и Е, пчелен восък, алантои, урея.
2. Околоочен гел с Ройбос.
3. Нощен крем за около очите
4. Тоник за мазен и смесен тип кожа /алантоин, Д-пантенол, билкови екстракти, витамини А и Е.
Исках да си купя и маска за лице с лайка и лавандула /не съм сигурна дали съм запомнила правилно, може и хума да имаше/, но в аптеката на Лечител в която влязох нямаше такава...
Моля те кажи ми какво още мога да си купя и това, което вече съм купила подходящо ли е за мен.
И освен това - в каква последователност, кога и какво да слагам. Защото аз си мажа веднъж цялото лице с гела с Ройбос, веднъж пак цялото лице с нощния крем за около очи и т.н....
Предварително много ти благодаря  Heart Eyes

# 95
  • Мнения: 472
"Това е предложението ми.
Какво ще кажеш?"
Ще кажа МНОГО БЛАГОДАРЯ!  bouquet
Вече ползвам "Тоник - чувствителна кожа" и "Дневен крем - чувствителна кожа".
Чакам да получат "Нощен крем около очи" и "етерично масло от Лайка.
Мисля че ми действат добре продуктите ,като добавя нощния крем и маската резултата ще е супер.

# 96
  • Мнения: 1 254
Здравей Веси!   bouquet
Моля те и на мен да ми кажеш какво от вашата козметика мога да ползвам и е най-подходящо за моята кожа...
На 28 години съм. Кожата ми е смесена, по-скоро мазна дори. Имам разширени пори на носа и около него, на брадичката също. Дори и в студено време кожата ми много се омазнава.
Четох част от постингите ти към момичета с подобна на моята кожа и си купих:
1. Крем за лице за мазен и смесен тип кожа /с конкрет от Роза, конкрет от Лавандула, витамини А и Е, пчелен восък, алантои, урея.
2. Околоочен гел с Ройбос.
3. Нощен крем за около очите
4. Тоник за мазен и смесен тип кожа /алантоин, Д-пантенол, билкови екстракти, витамини А и Е.
Исках да си купя и маска за лице с лайка и лавандула /не съм сигурна дали съм запомнила правилно, може и хума да имаше/, но в аптеката на Лечител в която влязох нямаше такава...
Моля те кажи ми какво още мога да си купя и това, което вече съм купила подходящо ли е за мен.
И освен това - в каква последователност, кога и какво да слагам. Защото аз си мажа веднъж цялото лице с гела с Ройбос, веднъж пак цялото лице с нощния крем за около очи и т.н....
Предварително много ти благодаря  Heart Eyes

 Hug

Да, много правилно си си подбрала продуктите. В случая трябва да е точно кремчето от тубичката, с конкретите, за мазна кожа. Навярно искаш да ревитализираш с крема около очи - о.к. Не съм против Wink

Предлагам ти, ако много се омазнява кожата, първата седмица да намазваш и вечер, и сутрин с кремчето за мазна кожа след гелче Ройбос. После, вечер, върху гела - крем мазна кожа, а сутрин, върху гела - крем за около очи.

Що се отнася до маската с хума - това не е готов продукт!!! Прави се у дома!! За целта са ти необходими:
1. Хума - мисля, че няма да сгреша, ако те насоча пак към нашата  Peace
2. натурално масло от Гроздови семена (на Икаров, на Надена или в Лечител каквото предлагат...)
3. чисто етерично Лавандулово масло (на Бг Роза - Карлово или "Етерика" на Надена - ето така изглеждат "етерика": http://www.nadena-bg.com/blendingsbg.html)

От маслото гроздови семки и етеричното лавандулово се прави дермален разтвор на етеричното масло, защото в чист вид е прекалено силно и моце да "изгори" кожата и да причини неприятни усещания. Дермалният разтвор се получава като на всеки 10 мл. от базовото масло (в случая гроздови семки, защото е почти единственото подходящо за мазни кожи) се добавят по 2 до 3 капки от етеричното. И значи, ако си вземеш опаковка от 55 мл. масло гроздови семки (на Икаров) - ще капнеш в него общо 12-13 капки етерично Лавандулово, а ако си вземеш от 100 мл. (Разбрах, че в Лечител има такива фасовки) - ще му добавиш 25 капки етерично масло.
Маската с хума се прави като към готова кашичка от хума и вода (може розова вода) се добавят 4-7 капки от дермалния разтвор на Лавандуловото масло! Разбъркваш до хомогенизиране и мажеш на вече почистено лице! Почистване само с тоник - няма да стане. Вземи си и тоалетно мляко! След млякото кожата се иплаква с вода, защото емулгираната мръсотия е най-добре да се отмие! След това намазваш хумата и изплакваш малко преди да е зисъхнала до ронене.
През 1-вата седмица си прави маска с хума всяка вечер! От следващата седмица според това как преценяваш порите и омазняването. Може през ден, а може 2-3 пъти.  Flutter
А като ни излезе пийлинг (към серията избелващи) тоника - ще помажеш 1 седмица Wink

Ами, това е то  Hug
Не е сложно, а по-скоро има подробности.
  bouquet кожа и ще очаквам да чуя как върви!

Последна редакция: пт, 24 ное 2006, 08:22 от Vesi - Thalloderma

# 97
или ПРЕПЯТСТВИЯ по пътя към хубавата кожа

Здрасти, Веси.
Възхищавам се на отзивчивостта и вниманието ти към всички.
След като изчетох всичко от темата Талодерма реших да не те занимавам и по отговорите ти на другите с подобни проблеми и кожи като моята,  да си взема на своя глава продукти, които си им препоръчала за техните случаи. Така... моята кожа е смесена по- към мазна, на обичайните места мазна, имам черни точки тук там, все на едни и същи места излизат, излизат ми и пъпки от време на време, но когато пия бирена мая не ми изпизат толкова. Проблемът ми е, че тенът ми като цяло не е бистър не само заради пъпките, а и заради по-тъмните петна – белези от стари пъпки по бузите и челото. Е с тях не знам какво да правя!
На 30 съм, използвала съм скъпа и уж качествена козметика, но не мога да кажа, че съм постигала видими резултати. Кожата обаче ми се омазни знаеш ли кога и въобще започнаха моите проблеми с нея, когато за втори път пих дражетата Мерц. По-късно една позната ми каза, че в тях имало хормони, което не знам дали е вярно, но от тогава си имам мазна кожа с пъпки. Ще ти кажа каква козметика неуспешно прилагах, а след това ще ти напиша и какво си взех от вашата.
Цялата серия на Юсерин за проблемна кожа: измиващ гел, крем с матиращ ефект и почистваща маска за проблемна кожа. Не ми понесоха добре. Във всички продукти има киселини млачна и силицилова май бяха, които според мен бяха причината кожата ми да не се оправи. От крема ми се запушваха порите, гелът ми изсушаваше кожата, единствено маската май ставаше, но не я ползвам и нея вече.
Следващите пари на вятъра бяха за Биодерма, френска, медицинска, не знам си какво, много добра марка, ама какво от това.  Взех си Крем за мазна кожа и Sebum H2O – Почистващ лосион за мазна кожа. Кремът мирише ужасно, матира и кожата изглежда повяхнала, а всички бръчки още по-вдлъбнати. Лосиона маха грим добре, но нищо повече.
И последият крем взет наскоро беше на Бюбхен, които са детска козметика по прицип – за лице с невен и растителна масла: бадем, слънчоглед, карите; етерични масла и витамин Е. него го взех уж за подхранване, защото понякога след баня си чувствам кожата суха, но той пък се оказа много мазен за мен и май от него ми излязоха някои подкожни пъпки.
Тук не си позволявам да изборя всичко останало, което съм купувала, а само продуктите, които съм ползвала напоследък.
От вашите си взех: тоалетно мляко за мазен и смесен тип кожа, тоник за нормална кожа, гелчето за очи с ройбос, което слагам вечер след като почистя лицето си с мляко, измия го, сложа тоник и тогава гелче на цялото лице. Направих си вчера и маска с хума и лавандулово масло /направена по товите указания Grinning/.
Е, Веси, чакам да видя мнението ти и какво ще допълниш?
Забравих да кажа, че исках да си взема и кремчето в туба за мазна и смесена, но в Лечител на “Кракра” ми казаха, че не го правите вече. Това вярно ли е? Благодаря ти за отговорите предварително!

# 98
  • Мнения: 266
Веси, моля те  Praynig, напиши къде в София могат да се намерят чайчетата, за които скоро писа. В Лечител твърдо продават само "моно", а и в аптеката, от която си купувам кремчетата на Талодерма не зареждат с чайчетата.

# 99
поздравявам ви за новата тема!
искам да попитам веси дали имат някаква серия разработена специално за студ и неблагоприятното време през зимата !!
моята кожа е мазна (комбинирана) и съм си взела нощния крем, тоалетното мляко и един тоник от серията РЛ с ройбос, а също и гела за околоочния контур......

ако имам време ще потърся избелващия тоник и този за мазна кожа , а също и маската , но ми се искаше да попитам теб веси за някакъв по-специален крем или козметика за това време, защото не мен ми е известно ,че е е добре да полагаме по-специфични грижи и да купуваме специално разработени серии за това време на годината!

  bouquet благодаря за отговора предвартително:)

# 100
  • Мнения: 165
Здравей, Веси.

След малкия неуспех с дневния и околоочния крем с Ройбос (от които ми излязоха пъпки, защото се оказа, че не са подходящи за моя тип кожа), ги подарих на свекърва ми, която има суха кожа. Сега като й отидем на гости, не пропуска да ми се похвали как добре й влияят, колко свеж й става тена и колко е доволна! Благодаря от нейно име!   bouquet

Моята кожа не е доволна от крема на Лореал, който си купих като временна мярка (писах за него в тема 3). Уж пишеше, че е за нормална към мазна кожа, но имам чувството, че не попива добре. За разлика от дневния, нощният крем, който ми препоръча, ми се отразява положително и продължавам да си се мажа всяка вечер с него.  newsm10

Имам две въпросчета:
1. Може ли да се слага нощния крем (в синята кутийка - за мазна кожа) и през деня?
2. Кой крем би ми препоръчала за студеното зимно време за моята 32 годишна кожа - нормална към смесена (на Т зоната склонна към омазняване)?

Стига за мен.  Mr. Green Един мъж има нужда от твоята помощ. Помоли ме да поискам съвет от теб какво да прави със своята мазна и проблемна кожа, склонна бързо да образува големи гнойни пъпки и безброй малки червени пъпчици, които му създават сериозни проблеми при бръснене. Моля те, кажи как да се справи с този проблем?  newsm78

Благодаря ти, че си толкова отзивчива, любезна и добричка с всички ни!  newsm51

 

# 101
  • Мнения: 1 254
нощният крем, който ми препоръча, ми се отразява положително и продължавам да си се мажа всяка вечер с него.  newsm10

Имам две въпросчета:
1. Може ли да се слага нощния крем (в синята кутийка - за мазна кожа) и през деня?
2. Кой крем би ми препоръчала за студеното зимно време за моята 32 годишна кожа - нормална към смесена (на Т зоната склонна към омазняване)?

Стига за мен.  Mr. Green Един мъж има нужда от твоята помощ. Помоли ме да поискам съвет от теб какво да прави със своята мазна и проблемна кожа, склонна бързо да образува големи гнойни пъпки и безброй малки червени пъпчици, които му създават сериозни проблеми при бръснене. Моля те, кажи как да се справи с този проблем?  newsm78

Благодаря ти, че си толкова отзивчива, любезна и добричка с всички ни!  newsm51


Hug за нищо!

1-во - радвам се за майчето ти, ето, че продуктите си паднаха на мястото  Grinning

2: на въпросчетата ти бих отговорила така: да, може да слагаш нощния крем и денем, няма проблем. Той е без мазнини така, че не отежнява. А що се отнася до кремовете за студено време .... нещата не стоят точно така при мазните кожи. Идеята на тези кремове е двуяка - на първо място, защото активността на мастните жлези през студения сезон намалява и оттам кожата се предразполага към дехидратация и на второ място, допълнителният омазняваш слой предпазва и от измръзване (формиране на микрокристали на повърхостта на кожата, които нарушават структурата й). Обаче, такива кремове при мазните кожи правят пъъпкии. В този смисъл, ако омазняването ти през зимата се минимизира, можеш да заложиш да дневен крем за нормална до суха кожа, например. Там има масла от Гроздови семена и Жожоба - други "омазнители" не.
Но аз мисля, че типично мазните кожи се ще се справят най-добре с крема за мазна кожа в тубичката, този с конкретите от Роза и Лавандула, защото е с Алантоин и пчелен восък, които защитават кожата, без да има вътре течен парафин и минерално масло, а и конкретите са с подходяща консистенция. Мисля да заложиш на този крем! Wink Ти съгласна ли си!?  Peace

И между другото - знам, че в Лечител казват, че вече не го произвеждаме - НЕ е е вярно! Те просто не знам защо не го зареждат напоследък ....  newsm78 Това е. И Магия си произвеждаме - не сме я спирали!

Таккаааа .....
А за твоя приятел:

1. МАСКАТА за мазна кожа и против акне
Поне първата седмица - всяка вечер.

2. Тоалетно мляко - мазен и смесен тип кожа
3. Тоник - мазен и смесен тип кожа
4. Крем за мазен и смесен тип кожа (този от тубичката, 50 мл.)
Ако успееш да го убедиш Wink - и околоочния гел с Ройбос под крема  Grinning

Нека изкара поне 1-2 опаковки от маската, че се налага.
Процедурата тоал. мляко (+ изплакване) - тоник - гел с Ройбос - крем нека се повтаря и вечер, и сутрин около 2 седмици. Когато се бръсне - първо да почиства с тоал. мляко, после бръсне, после тоник и т.н. А после го минаваме на хумата с Лавандула и намаляме маската Wink
Какво ще кажеш? Дали ще е съгласен? И освен това да си купи една хубава немска бирена мая на хапченца и да пие. Да намали месото (само до пилешко и/или пуешко), да намали алкохола (това принципно де, не знам пие ли не пие ли  Peace ), плодовете за предпочитане са грейпфрути, портокали, ябълки, лимони, круши. Банани по скоро не. По-малко газирани напитки, да ограничи временно медът и червените зеленчуци, ако консумира множко моркови, например.

О.к. ли е?
Ще чакам да ми пишеш!  Hug
 bouquet кожа и на двама ви!

# 102
  • Мнения: 472
Здраси Веси!
Извинявам се че те занимавам отново,но да попитам знаеш ли къде в Бургас мога да открия "етерично масло от Лайка"(в магазина на ул."В. Левски" не били получавали)?
Благодаря ти предваритено!  bouquet

# 103
  • Мнения: 1 254
Здраси Веси!
Извинявам се че те занимавам отново,но да попитам знаеш ли къде в Бургас мога да открия "етерично масло от Лайка"(в магазина на ул."В. Левски" не били получавали)?
Благодаря ти предваритено!  bouquet

здрасти  Flutter
Ами, относително е. Лечител мисля, че работят с маслата на БГ Роза - Карлово. В някои градове в магазините на Рефан се намират от тези масла. Но пък сега виждам, че май тази година БГ Роза нямат масло от Лайка. Надена също.  Thinking Лавена биха могли да имат!
Ето няколко и-мейла, на които можеш да попиташ:
broza-karl@mbox.contact.bg
trade-brk@mbox.contact.bg - БГ Роза - Карлово,

nadenaplovdiv@hotmail.com - Надена, Пловдив

lavena@icon.bg - Лавена, Шумен.

Ако няма Лайка - замести с Мащерка или Лавандула, или Бял равнец Wink Поне от и-мейлите могат да ви кажат по градове кои обекти зареждат. Може би някой ден ще взема да ги питам и аз, че направо да разпращам по места  Peace

  bouquet кожа!

# 104
  • Мнения: 1 254
поздравявам ви за новата тема!
искам да попитам веси дали имат някаква серия разработена специално за студ и неблагоприятното време през зимата !!
моята кожа е мазна (комбинирана) и съм си взела нощния крем, тоалетното мляко и един тоник от серията РЛ с ройбос, а също и гела за околоочния контур......

ако имам време ще потърся избелващия тоник и този за мазна кожа , а също и маската , но ми се искаше да попитам теб веси за някакъв по-специален крем или козметика за това време, защото не мен ми е известно ,че е е добре да полагаме по-специфични грижи и да купуваме специално разработени серии за това време на годината!

  bouquet благодаря за отговора предвартително:)

здравей и на теб  Hug

За продуктите за зимно време ще си позволя да ти отговоря както на Джема преди малко. Идеята на тези продукти е двуяка - на първо място, защото активността на мастните жлези през студения сезон намалява и оттам кожата се предразполага към дехидратация и на второ място, допълнителният омазняваш слой предпазва и от измръзване (формиране на микрокристали на повърхостта на кожата, които нарушават структурата й). Обаче, такива кремове при мазните кожи правят пъпкии. В този смисъл, ако омазняването ти през зимата се минимизира, можеш да заложиш да дневен крем за нормална до суха кожа, например. Там има масла от Гроздови семена и Жожоба - други "омазнители" не.
Но аз мисля, че типично мазните кожи се ще се справят най-добре с крема за мазна кожа в тубичката, този с конкретите от Роза и Лавандула, защото е с Алантоин и пчелен восък, които защитават кожата, без да има вътре течен парафин и минерално масло, а и конкретите са с подходяща консистенция. Мисля да заложиш на този крем!  Peace

А ако ми припомниш от кой град си, понеже на Мелмак няма аптеки, които да зареждаме Wink   bouquet, ще ти пусна справка къде можеш да намериш "избелващия тоник и този за мазна кожа , а също и маската".

Цветуща кожа и приятен ден!
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт