козметиката на ТАЛОДЕРМА - 4

  • 65 707
  • 710
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 1 254
Здравей, Веси:)
1. Купих от една аптека избелващ тоник-казаха ми, че не са чували за избелващ лисион, в Лечител ми каза момичето, че не зареждат тези избелващи продукти. Реших да купя, въпреки че ти ми беше препоръчала лосион. Около 15 мин съм стояла с тоника, после измих.
2. От аптека купих малко ( 10 ml ) шишенце лавандулово масло, на Талодерма. Капнах 3-4 капки направо от него, след като сложих маската се сетих, че някъде по-назад в темата имаше указания за разтвор от ладандула и друго масло, ама явно не съм чела внимателно.
3.Хумата я направих с вода на каша + маслото и я измих преди да засъхне напълно ( това го знам отпреди ).
4. Днес ми е по-чиста кожата от вчера, явно се повлия от маската, само дето се поуплаших да ме ни изгори съвсем лицето.
Ами това е, сори за дългото обяснение:)
Явно аз съм сбъркала с лавандулата - ще се разровя назад да видя как точно се разтваряше и в какво.


Зара, привет!  Hug
Извинявай, че чак сега ти пиша - видях какво си написала и мисля, че има 2 момента тук, накоито да наблегна:
1. Тоникът и Лосионът далеч не са един и същи продукт. Тоникът е продукт, който остава върху кожата и освен подтискащите меланиновия иснтез свойства освежава, овлажнява и подобрява еластичността Simple Smile Лосионът е продукт с пийлинг действие! Принципът му на действие няма нищо общо с този на тоника.
Т.е. - тоникът не се отмива. Хубаво, че си го взела, но ти трябва лосиончето  Rolling Eyes То се отмива след 10-15 мин! Тоникът - не!  Peace

2. Нашето Лавандулово масло е дермален разтвор - възможно е да ти е силничко, навярно. Продължава ли тази реакция!? Понеже минаха няколко дни оттогава... Със сигурност кожата ти вече е по-чиста.
Надявам се, както и очаквам, но да подчертая аз за всеки случай  Peace, че като капнеш капките масло разбъркваш много хубаво до получаване на по-светла емулсийка между кашата хума и маслото. Иначе, ако не е равномерно смесено, може да е силно за отделни кожни участъци, а за други да се окаже в слаба концентрация Simple Smile
Не е зле, да тестваш капчица от маслото за съвместимост - на сгъвката на лакъте, от вътрешната страна - все пак има и случаи на индивидулана непоносимост, но щом преминава бързо - по-скоро подозирам, че кожата ти в момента е със занижени бариерни функции и до около седмица това ще отшуми. Ще чакам да ме осветлиш как върви Simple Smile

3. Лечител не зареждат все още от серията избелващи продукти - тоникът излезе преди тях!  Peace

  bouquet кожа и очаквам да пишеш!

# 631
  • Мнения: 630
Айде и аз да питам.
На 23 съм, кожата ми може да се определи като смесена, с разширени пори и доста черни точки, които нищо не може да пребори.
Козметичката ми каза твърдо нищо против бръчки, защото ми  е рано. Интересува ме тоалетно мляко, крем и тоник евентуално. За измиване ползвам различни продукти и нямам нужда от такъв продукт.
Здрасти   bouquet
Правилно те е посъветвала козметичката - младичка си още за тежката артилерия  Mr. Green
Имам и една молба - препиши състава на обичайно използваното измиващо средство. Може да съдържа вещества, които прекомерно изсушават кожата и така стимулират отделянето на себум.
И да преминем към основната част:
1.Тоалетно мляко – мазен и смесен тип кожа
Глицерин, Урея, екстракти от Лавандула и Репей, вит. А и Е
2.Тоник – мазен и смесен тип кожа
Алантоин, Д-пантенол, екстракти от Репей, Хвощ, Лавандула, Хмел, Дъбови кори и Бреза, вит. А и Е, без алкохол
Това са почистващите продукти, които препоръчвам - млякото ще отстрани грим, замърсяване и излишен себум, без да наруши хидро-липидния слой. Следва задължително измиване с вода.Тоника допълва действието на тоалетното мляко, като успокоява, тонизира и овлажнява кожата.
3.Маска за мазен и смесен тип кожа и против акне
Каолин (хума), ментол, камфора, борна киселина, салицилова киселина, цинков окис, сяра.
-Премахва мъртвите клетки от повърхността на кожата - лек “пилинг-ефект”
-Подобрява кожното кръвообръщение.
-Създава приятно усещане за свежест и хладина
-Регулира секрецията на мастните жлези
-Антибактериално
-Премахва и предотвратява образуването на “черни точки” (комедони) и акне.
След маската е задължително да се нанесе:
4.Крем за лице – за мазен и смесен тип кожа
Конкрет от Роза, конкрет от Лавандула, алантоин, пчелен восък, урея, вит. А и Е
Маската с кремчето използвай всяка вечер в продължение на 1 седмица, а след това разреди до 1 път седмично. След като свърши тази терапия  поддържай с маската от хума, розова вода и дермален разтвор на лавандулово масло.
5.Околоочен гел с Ройбос
Активни съставки: екстракт Ройбос, Д-пантенол, вит. Е (в златистите перлички)
Този силно хидратиращ гел, който не съдържа никакви масла е много подходящ за нанасяне на цялото лице за мазни и смесени кожи:
 Екстракт от Ройбос /Aspalathus Linearis/ е основният биологично-активен компонент в състава. Екстрактът от фините игловидни листа на РОЙБОС е богат на алфа-хидроксикиселини /АНА/, биофлавоноиди и цинк, които спомагат за поддържането на водния баланс и отстраняването на мъртвите епидермални клетки. Съдържа 14 антиоксиданта, притежава антибактериални, противовъзпалителни и антиканцерогенни свойства. Той подпомага лечебните процеси при кожни заболявания.
 Дано съм била полезна. Успешен ден   bouquet



# 632
  • Мнения: 1 254
Веси Hug

Изпратих рецептите на дерматоложката отново на същия мейл офис@талодерма.ком.

2 мейла са: 1 със текст и още един с приложените рецепти...

Мерси отново. Чакам отговора Grinning

Приятен и слънчев ден!


Здравей, мила  Hug

Първо за рецептичките - проф. Пенев дойде преди малко и погледна рецептата - ДА ПРЕКРАТИ УПОТРЕБАТА ДОКАТО КЪРМИ! Да не се употребява и при бременност! Безапелационен беше  Rolling Eyes

Що се отнася до лющенето - спри за известно време лосиона, за да не го достимулира. Остани на серума, тоника и крема (той няма излючващи свойства) и прави няколко дни маслена маска с масло от Авокадо, за да възстановим бариерните функции на кожата!! Знаеш ли как се прави!?

  bouquet - чакам да ми пишеш!

# 633
  • Мнения: 223
Веси Hug

Изпратих рецептите на дерматоложката отново на същия мейл офис@талодерма.ком.

2 мейла са: 1 със текст и още един с приложените рецепти...

Мерси отново. Чакам отговора Grinning

Приятен и слънчев ден!


Здравей, мила  Hug

Първо за рецептичките - проф. Пенев дойде преди малко и погледна рецептата - ДА ПРЕКРАТИ УПОТРЕБАТА ДОКАТО КЪРМИ! Да не се употребява и при бременност! Безапелационен беше  Rolling Eyes

Що се отнася до лющенето - спри за известно време лосиона, за да не го достимулира. Остани на серума, тоника и крема (той няма излючващи свойства) и прави няколко дни маслена маска с масло от Авокадо, за да възстановим бариерните функции на кожата!! Знаеш ли как се прави!?

  bouquet - чакам да ми пишеш!


Здрасти Hug

мерси много за отговора за рецептата/ще предам на момичето да спир мазането/  Аз също спирам лосиона засега. А относно маската с масло от авокадо - не, незнам как се прави!

Поздрави!  bouquet

# 634
  • Мнения: 1 243
Веси, и аз имам едно кратко въпросче - пак!  Simple Smile
Забелязах,че след като използвам маската против акне, кожата на лицето много ми се зачервява. Хем я държа не повече от 6-7 мин. по време на душа. Слагам съвсем малко само в Т-зоната,за да не ми изсушава другите участъци.

Как мислиш,дали е от кожата ми,или по принцип така става?

Благодаря ти предварително!   bouquet

# 635
  • Мнения: 285
nadinka Здравей!
Ти почти си готова да започнеш работа в Талодерма. Чудесно си се ориентирала.   bouquet
Имам само две корекции и то несъществени. Иска ми се да включим нещо ревитализиращо с колаген, за да освежим кожата и да повлияем бръчиците:
Дневен крем за лице – Ревитализиращ
...
При условие, че ще ползваш избелващия лосион, пилинг сокчето не ти е нужно. Процедурката я прави всяка вечер в продулжение на една седмица, а после разреди  до един път седмично или при нужда. Да не забравиш, че маската с хума е с дермален разтвор на лавандулово масло. 

Цветуща кожа   bouquet



Amadis, благодаря ти за светкавичния отговор  Heart Eyes
Програмата ми за нова кожа започва още от днес  Mr. Green
Ще пиша по-нататък как върви.

Успех на вас!

# 636
  • Мнения: 811
Веси,зная че още си тук  Heart Eyes
Кутията ти е пълна и затова ще ти копна тук ЛС:

Мила,честита баба Марта!
Много здраве за теб и любимите ти хора през цялата година!   bouquet

какъв тест казваш,че трябва да попълня Rolling Eyes

# 637
Честита Баба Марта на всички.
Много страници сте изписали момичета Simple Smile..
 Ще ми е трудно да изчета всичко затова моля да ме извините ако е писано вече по тимата, но бих искала да попитам има ли тази козметика слънцезащитен крем за лице с фактор над 40 за много чувствителна бяла кожа?

# 638
  • Мнения: 1 935
А относно маската с масло от авокадо - не, незнам как се прави!

Поздрави!  bouquet

може ли аз да ти отговоря-правя си я тази маска и кожата ми става супер мека.веси ми я препоръча преди около месец, цитирам:

"С авокадото - маслена маска 1 път седмично. Взимаш 1 с.л. от маслото, капваш му 1 капка етерично Лавандулово, разбъркваш и нанасяш на почистеното лице. На лицето полагаш предварително залята с гореща вода и мноого добре изцедена хавлиена кърпа - пара да се вига, но да не се изгориш. Стоиш колкото ти е комфортно 10-15-20 мин. Това позволява дълбоко проникване на маслото, овлажняване и успокояване на кожата   bouquet
След маслена маска - само малко количество от нощния крем. Това да става вечер."


желая на всички супер кожа  bouquet

Честита Баба Марта на всички!!!

# 639
  • Мнения: 630
Благодаря за пожеланията!
   bouquet

Честита Баба Марта и на вас!

Честита Баба Марта на всички.
Много страници сте изписали момичета Simple Smile..
 Ще ми е трудно да изчета всичко затова моля да ме извините ако е писано вече по тимата, но бих искала да попитам има ли тази козметика слънцезащитен крем за лице с фактор над 40 за много чувствителна бяла кожа?
Имаме разбира се:
PROTECTA ® - сленцезащитен крем    SPF 50+ KIDS - UVB, UVA I, UVA II и IR, Алое вера, Орех, Д-пантенол, Бизаболол, вит. Е, без парфюм, без РАВА, 50 мл.
Препоръчвам ти кремчето за деца, защото е подходящо за чувствителна кожа.
Витамин Е е мощен антиоксидант, който укрепва мембраните на клетките, забавя стареенето на кожата, стимулира кожното дишане и кръвообращение, овлажнява и подхранва кожата, премахва възпаления и раздразнения.

D-пантенол  е незаменимо средство за възстановяване на клетъчните структури при всякакви поражения на кожата - напуквания, дерматити, изгаряния и др.Подхранва и овлажнява кожата, подобрява нейната структура.

Екстракт от Орех Има антиоксидантни свойства.Защитава кожата от вредното влияние  на слънчевите лъчи,подпомага безопасното бронзиране на кожата.

Бизаболол -Природен продукт с мощно противовъзпалително, антиоксидантно и антимикробно действие

Алое Вера- има лечебно,успокояващо,овлажняващо, бактерицидно и тонизиращо действие
Кремчето осигурява висока степен на защита, неутрализира вредното влияние на слънчевото облъчване, оказва противовъзпалителен, регенериращ и антиоксидантен ефект.

  bouquet кожа!

# 640
  • Мнения: 1 254
Здрасти Hug

мерси много за отговора за рецептата/ще предам на момичето да спир мазането/  Аз също спирам лосиона засега. А относно маската с масло от авокадо - не, незнам как се прави!

Поздрави!  bouquet

може ли аз да ти отговоря-правя си я тази маска и кожата ми става супер мека.веси ми я препоръча преди около месец, цитирам:

"С авокадото - маслена маска 1 път седмично. Взимаш 1 с.л. от маслото, капваш му 1 капка етерично Лавандулово, разбъркваш и нанасяш на почистеното лице. На лицето полагаш предварително залята с гореща вода и мноого добре изцедена хавлиена кърпа - пара да се вига, но да не се изгориш. Стоиш колкото ти е комфортно 10-15-20 мин. Това позволява дълбоко проникване на маслото, овлажняване и успокояване на кожата   bouquet
След маслена маска - само малко количество от нощния крем. Това да става вечер."


желая на всички супер кожа  bouquet

Честита Баба Марта на всички!!!

Hug благодаря на Живанка за помощта! Мнооого благодаря!  Heart Eyes  Hug

Delena, мила, точно така се прави. Но ти ще пропуснеш момента с етеричното масло Wink - в твоя случай само масло Авокадо. Ефектът е точно -   bouquet


Честита баба Марта на всички!
Желая ви да сте светли, чисти и спонтанни като белият цвят, весели, румени и женствени - като червеният!   bouquet

# 641
  • Мнения: X
Веси каква е разликата между кремовете за мазна и смесена кожа в туба и кутийка.Може да се е коментирало това но темите са наистина дълги вече и немога да прегледам всичко. И не питам за разликата в съставките а по-скоро защо има два вида крама за мазна кожа с различен състав и опаковка. Днес минах през лечител Бургас -от кремовете за мазна кожа имаха само нощния в кутия един розов е вътре и ще започна да го използвам от днес защото си го взех. А и цената въобще не е в тежест Peace дори човек и да не избере правилния продукт

# 642
  • София
  • Мнения: 156
         Здравейте Веси и Плами! Hug  Честита Баба Марта!  bouquet    Много ще съм ви благодарна, ако ми препоръчате какви продукти на "Талодерма" да си купя за моята кожа! Praynig   Аз съм на 34 г. Имам бяла прозрачна кожа. Мазна лъщяща повърхност, особено в Т-зоната. Разширени пори по бузите и комедони в Т-зоната, които лесно се възпаляват и стават дебели гнойни пъпки. На гърба и деколтето също ми излизат такива пъпки! Sick   Вече имам бръчки около очите и по-дълбоки около устата и челото.Имам спукани капиляри около носа.  Почти не употребявам кремове за лице, защото кожата ми става още по-мазна! Мия си лицето със сапун, защото само така го чувствам чисто. Това е! Предварително ви БЛАГОДАРЯ! Не се притеснявайте да ми напишете повече продукти! Само, ако може да ми напишете в каква последователност да ги ползвам.   Чакам с нетърпение отговора ви!  bouquet

# 643
amadis  bouquetмного благодаря.

# 644
Мацки от Талодерма, в Добрич в аптеките по центъра не намирам избелващ лосион, само кремчета има на повечето места. Ако не ви затруднявам, може ли да ме ориентирате къде да търся? Защото мисля, че на кожата ми се харесват вашите продукти:)

Общи условия

Активация на акаунт