11 клас - тема 3

  • 44 731
  • 744
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 3 082
Вчера на площада беше пълно с деца на възрастта на нашите, които подаваха ръце и прегръщаха премиера и депутатите.
Това е единственото положително в цялата абсурдна ситуация. Децата (те са млади мъже и жени, ама в моите очи изглеждат като деца) са наясно какво искат и къде са позиционирани в света. Не географски, общо интелектуално, културно, емоционално. За съжаление тези, които гласуват...ами не може 80 годишни носталгици, 50 годишни заблудени, с промито съзнание, да определят съдбата на 18 годишните.
Иначе, наборът беше сякаш изплашен. Прибрах се и изскочи от стаята си с думите - свалиха го, и сега - какво? Премигнах няколко пъти докато разбера за какво говори. Ама и аз като Слънцето му казах - как какво, отваряш европейските унита и гледаш да се пласираш някъде. Ти си лесен, да му мислим "ние с гайдите".

За да не е спам, да кажа какво разчоплих по случая с капарото за бала и фотографа. Ами, типично в негов стил, решил да е на контра. Питал какво става, ако някой не плати албум, означава ли, че няма да го има на снимките? Всички вдигали рамене и той поискал да види договора между фотографа и който го е сключвал. Дали му го (представете си!). Изчел го. Не ставало ясно. Изобщо, бил някакъв псевдо-договор според който училището е изключително доволно от сделката и вярва, че ще се осъществи. Не се предвижда някой да откаже фотосесия, не е обхванат такъв случай. После поискал да види и договора с ресторанта. Да знае дали ако сега не плати капаро, догодина някой ще го върне от вратата и няма да му позволи да влезе в сградата на ресторанта. Вероятно и ПКС очаква да му сервират, знам ли. И там нямало подобни клаузи. Решил да види какво ще стане. Все пак платил фотографа, за да е спокоен класа, че всички ще са снимани и ще са в албума. Капаро за бала не бил дал. А мен не счел за нужно да ме занимава с тези вътрешни проблеми. Та така. Не знам Слънцето къде го е раждала (то момента на раждане не е точно момента на "предаване" на гените, де, Stuck Out Tongue Winking Eye ) ама аз трябва да се замисля как успя това дете да събере само най-трудните черти от характерите на двете роди.

# 676
  • София
  • Мнения: 7 077
У нас положението беше същото. Борейки се с неразположението си, което уж беше преминало от стреса на изпита, каза че като гледа ТВ рязко пак му се ......
Това е първата ситуация, в която го виждам толкова циничен и ядосан. А той не е такъв по принцип.
Мандаринке, значи младежът не се цепи от колектива, а следи принципите. 😁
Моето дете много си подбира откритите битки, които да поведе. За да се обяви твърдо срещу нещо, трябва да е сигурен, че е загубена кауза. Много е над нещата, а мен това понякога ме вбесява.

# 677
  • София
  • Мнения: 1 186
Мандаринке, върхът е набора, така се защитават права, четат се договори и се гони до дупка Laughing!
Скиорче, Мандаринке, имаме нужда от добри юристи! Не отказвайте децата, ако много го искат! Макар, че и аз ща моите да тръгнат към по точни науки Satisfied някоя професия далеч от конфликти, дето създава и прави хората по щастливи, а не назидава, поправя и всякакви спорове решава!
И аз се отчаях малко вчера, но може при следващи избори, като гласуват вече и наборите, да потръгне и спрямо тяхната воля, кой знае! За мен тъжното е, че хората са много разделени и това се задълбочава по все повече въпроси.

# 678
  • Мнения: 9 000
Скиорче , не го знам какво ще измисли. И какво значи "навън" в този случай. Останах приятно изненадана от това,че има твърда позиция. И разсъждения по темата. Включително и Македония и поведението на Зеленски/това много ме впечатли/. Ние у дома НЕ харесваме Киро и компания. Харесваме част от идеите, но не с тези изпълнители. По въпроса с Украйна и Зеленски, досега не се говореше много за войната у нас,защото съпругата на ММ е украинка,синът й остана там,съпричастни сме  и тревожни в този случай.Но до тук. Изненадах се, че моят син,
 за който смятах , че само работата и купоните са му в акъла чете, слуша  и мисли със своята глава.Не преповтаря нещо чуто от новините.
    При нас оценки няма, само по физическо. И в текущите няма промяна. Иначе класната онзи ден ни се накара , че не следим школо .
   Евала на тия деца,дето не се водят със стадото. Аз чух, че тази година куверта за абитуриентите в града е бил 150 лв!!!!!!!!Какво ще му сервират за 150 лв в градския ресторант,в който традиционнно от памтивека се правят баловете?! И всяка година менюто е едно и също.

# 679
  • Мнения: 292
След вчерашния ден, казах на моето дете, че няма не искам, ще го гоня с ритници навън. Изобщо да не си прави планове да живее и работи в БГ. 😟
Никаква перспектива не виждам за тази държава.
Подкрепям те напълно

# 680
  • Мнения: 387
Привет, привет. Ровейки се като за последно тук, защото моето премина, попадам на вас, и какво да видя-чоплите баловете и кувертитИ.
Накратко - няма да пропадне албума на класа, ако някой не иска да участва. Моето дете отказа, който си е платил, си прави фотосесията и си получава албума. С кувертите обаче нещата стоят с леко извиване на ръце, точно на принципа-иска се конкретна бройка, която от своя страна покрива по един до двама преподаватели (по правило класен и още един, но предвид, че и вашите са вече профилирани, започват да канят и учителите от профил, като за тях се доплаща, имайте готовност и за това). Ясно ви е предполагам, че няма да получат това, за което плащате. Ако в ресторанта на хотела поне им сервират нещо оскъдно и на конвейр, то в дискотеката да са готови, че нищо няма да видят от предплатеното, вкл. ще си платят и вход съвсем отделно. По принцип ги лъжат, че плащат за сепаре, но влизайки се оказва, че нямаш никакъв достъп до сепарето и в дискотеката не можеш да се разминеш, т.е. вкарват много над допустимото и броя посетители са повече от сепаретата а всички плащат като за сепаре. Моето дете е пило една вода точно за два часа, и отиде просто колкото да не "изгори" куверта, но той си беше изгорял още с плащането му година по-рано. Всичко си плащаш като консумация в дискотеката, въпреки куверта, защото казват, че е оставено дължимото по масите (но достъп до масите нямаш)
Ако някъде успеят да се откъснат от масовката, за да си организират нещо свое, е в пъти по-адекватно за същите пари. Да, кувертите за ресторанта варират от 130 до 160". Менюто е...смешно. При нас са сервирали десерта Simple Smile)), в момент, в който всички са си тръгвали вече. Ресторантът на хотел Балкан. Предястието/салатата-домат с моцарелка и песто, някаква паста. Основно-месо някакво е било (което моето дете не е успяло да различи какво е, защото беше без очила в онзи момент, а без тях не вижда наистина Simple Smile)))), но другите са и казали да не опитва да го пробва даже, не си струва.
И друго важно-много девойки се преобличат/преобуват за дискотеката. Хотелът в който е ресторанта не предлага гардероб. Някои си намета стая общо, целия клас примерно, за да си оставят багаж там и да се преобуят. Пригответе се и да сте развоз или да имат опция да им поръчате вие такси евентуално после за дискотеката, ако не са на пешеходно разстояние. Цените са безумни, а от хотелите не съдействат с поръчки-да се оправят. Те затова и зарязват десерта и хукват да търсят таксита, които в седмицата с балове работят на целли ала нова година Simple Smile
Бягайте от избор Мегами за Сф, ако е възможно.

Последна редакция: чт, 23 юни 2022, 18:21 от 705966

# 681
  • София
  • Мнения: 7 077
Аз мисля, че повечето сме наясно, че цените се надуват, а ресторантите спестяват от предварително обявените менюта. Предполагам,  че и повечето деца ще отидат с друга идея на бала - за събирането, за изживяването, за тръпката... За парите за учители, лично аз бих дала с удоволствие пари не само за класния, а и за повечето преподаватели, които му водят ПП, стига те да уважат поканата на децата.
Изобщо, родила съм го, отгледала съм го и изучила почти сама, направила съм човек от него (надявам се), и смятам да отпразнуваме това НАШЕ постижение. 😂

ПП: ох, като се прочетох, вече не се чудя защо детето е като изтърсено във Филиповци. 😳

# 682
  • София
  • Мнения: 5 167
Привет, привет. Ровейки се като за последно тук, защото моето премина, попадам на вас, и какво да видя-чоплите баловете и кувертитИ.
Накратко - няма да пропадне албума на класа, ако някой не иска да участва. Моето дете отказа, който си е платил, си прави фотосесията и си получава албума. С кувертите обаче нещата стоят с леко извиване на ръце, точно на принципа-иска се конкретна бройка, която от своя страна покрива по един до двама преподаватели (по правило класен и още един, но предвид, че и вашите са вече профилирани, започват да канят и учителите от профил, като за тях се доплаща, имайте готовност и за това). Ясно ви е предполагам, че няма да получат това, за което плащате. Ако в ресторанта на хотела поне им сервират нещо оскъдно и на конвейр, то в дискотеката да са готови, че нищо няма да видят от предплатеното, вкл. ще си платят и вход съвсем отделно. По принцип ги лъжат, че плащат за сепаре, но влизайки се оказва, че нямаш никакъв достъп до сепарето и в дискотеката не можеш да се разминеш, т.е. вкарват много над допустимото и броя посетители са повече от сепаретата а всички плащат като за сепаре. Моето дете е пило една вода точно за два часа, и отиде просто колкото да не "изгори" куверта, но той си беше изгорял още с плащането му година по-рано. Всичко си плащаш като консумация в дискотеката, въпреки куверта, защото казват, че е оставено дължимото по масите (но достъп до масите нямаш)
Ако някъде успеят да се откъснат от масовката, за да си организират нещо свое, е в пъти по-адекватно за същите пари. Да, кувертите за ресторанта варират от 130 до 160". Менюто е...смешно. При нас са сервирали десерта Simple Smile)), в момент, в който всички са си тръгвали вече. Ресторантът на хотел Балкан. Предястието/салатата-домат с моцарелка и песто, някаква паста. Основно-месо някакво е било (което моето дете не е успяло да различи какво е, защото беше без очила в онзи момент, а без тях не вижда наистина Simple Smile)))), но другите са и казали да не опитва да го пробва даже, не си струва.
И друго важно-много девойки се преобличат/преобуват за дискотеката. Хотелът в който е ресторанта не предлага гардероб. Някои си намета стая общо, целия клас примерно, за да си оставят багаж там и да се преобуят. Пригответе се и да сте развоз или да имат опция да им поръчате вие такси евентуално после за дискотеката, ако не са на пешеходно разстояние. Цените са безумни, а от хотелите не съдействат с поръчки-да се оправят. Те затова и зарязват десерта и хукват да търсят таксита, които в седмицата с балове работят на целли ала нова година Simple Smile
Бягайте от избор Мегами за Сф, ако е възможно.
Ще отговоря на поста Ви, понеже знам на кое дете сте родител.
Аз преподавам в училището,  в което е дъщеря Ви - 73. СУ.
Понеже ми омръзна от негативните Ви постове,  които следя няколко години,  ще кажа, че бях на бала на Випуск 2022 ( аз съм един от учителите, които преподаваха ПП по математика).
Обстановката в Шератон беше чудесна  и относно менюто ( понеже Вие го засегнахте), беше разнообразно, апетитно и поднесено с много вкус. Хората, които бяха ангажирани с бала, свършиха работата си перфектно.

# 683
  • Мнения: X
Тази тема е една от най-спокойните и приятни във форума. Ще е хубаво да си остане такава.
Скрит текст:
Създава се впечатление, че се гоните по темите само за да си противоречите на тема едно конкретно училище.

# 684
  • Мнения: 387
Съгласна съм с Дидева, желая на всички весело лято Simple Smile

# 685
  • София
  • Мнения: 8 301
И аз съм отчаяна от новините ... за съжаление май ще стигнем до едни думи на мъж ми от преди няколко години Cry "на 18 им бия шута на Терминал 2" Cry
Младежът се подготвя да гласува (но явно ще е на резервната скамейка на следващите, само ще наблюдава), гледа новини, информира се, чете, разяснява ми кое било пропаганда ...
... гледам Зеленски и се срамувам (гледам и другите им политици, обикновените хора и съм потресена колко сме далече... отчайващо е колко време мина от началото на това безумие), нас няма нужда да ни напада никой Cry ние сами ще се довършим за 3 дни... днес не му разреших на младежа да пусне новини, повръща ми се ... даже уместните карикатури вече не са ми смешни

Последна редакция: чт, 23 юни 2022, 23:00 от Desem

# 686
  • Мнения: 1 231
Ох, аз това с бала и менюто не го разбрах. Ма какво е това цепене на стотинка и на колко учители било платено. А и кой отива на бал, за да се нахрани? Това не го разбрах. Аз по принцип не обичам тези масовки, но както е лешило мнозинството, така ще се празнува. И аз исках моят бал да бъде различен. С дадените пари щяхме да отидем 3 дена на море заедно. Щеше да е по-запомнящо се от някакви тъпи рокли за сума си пари и претъпкан ресторант. А и съм против мини сватбите за повода. Но ако иска, ще направим.

# 687
  • Мнения: 9 000
Тъй като аз май почнах темата, че и суми цитирах, да си кажа пак - за Монтана куверт 150 лв е обирджийство. Като се има предвид какво ще им се е е сервирало. И също така,от няколко големи ресторанта в града,гимназията традиционно си прави бала в един и също от сто години.Има определени обвързаности,това е ясно. И изобщо не ме бърка точно на кой ресторантьор ще платим куверт, щото не може само моето да иде в друг ресторант. ТОва е ясно, ама и не ми пречи да си помрънкам. И в тия пари не влиза музиката , отделно се събира за нея. Относно учителите , естествено, че като ги поканят , ще им платят кувертите. Само дето, имам близки учители, никой не точи лиги да иде на бал, щото учениците им плащат. Предполагам, че и за самите тях е емоция и преживяване.
  Гледам снимки от дипомирането на 12 на езиковата, една от класните е майка на момиче от нашия клас и приятелка на наборът. Боже, колко мили думи и каква емоция имат децата към нея!!!
   Кво друго исках да напиша??
А да, рових се из темите и видях таблица за миналогодишните балове при прием.Дали тази година пак ще си направи труда някой да направи такава,знаете ли?
  Освен в темата за 12 клас, има ли друга,в която обсъждаме кандидатстването в нашите ВУЗ-ове? Знам,че още е рано за класиране и прием.
   Оценки в школо няма, все още,освен по физическо и АЕ. Аа наборът вече не мисли за у-ще, а само за предстоящият изпит за листовките.

# 688
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 930
Честно каза менюто на бала ми е най-малкия проблем. То и аз не помня моето, освен че бяхме на едни големи кръгли маси. Но помня танците.
Питах за албум и дискотека. Говорили били, но още нищо не са запазвали. Хубаво е да имат албум, според мен. Остава спомен. Те имат от детската градина и доста често си ги разглеждат. Та и за тях е емоционално това припомняне на хора в снимки.
По въпроса за К и К мълча. По случайност и при двамата имам ужасно близки хора (едните и роднини), които участват на високо ниво в бизнесите им (личните). Та просто си нямате представа за какво скоростно крадене иде реч. Жалко за младите хора, които им повярваха. Просто съм отвратена от алчността (поредната).

# 689
  • София
  • Мнения: 2 351
При нас предстоят още изпитвания, но най-много ме притеснява математиката, защото както каза сина ми: “ще има сеч”.
Гледам сега при седмокласничката събираха пари за албум - 45 лв.(много ми се видя, но нямаше как да го избегнем). Дискотеката след ресторанта със сигурност ще бъде пропусната, че много чалга ще се наложи да се преглътне (достатъчно е, че чалгата rulеs)
Скрит текст:
Lulumba, никой не е перфектен и К и К си имат своите трески за дялане. За мен е важна твърдата посока на политика, както фактите и цифрите, които са официално публикувани и достатъчно говорят за намеренията и действията им.
Не знам дали си спомняте, когато К. П. още не беше никому познат как самият той, със собствени средства и такива събрани за часове от приятели, организира вдигането на хеликоптер и издирването на Боян Петров на Шиша Пангма. Лично отиде в Хималаите, не слизаше с часове от хеликоптера наравно със спасителния екип. Познавах Боян - беше изключително чист и принципен човек с благородни каузи. Не мога да допусна, че е бил заобиколен от верни приятели-крадци.
И още нещо от “кухнята”. Съвсем скоро, преди да дойде да ни инсталира нов гардероб, мебелистът ни беше правил детскста стая в дома на К. Каза, че не си е представял, че три деца могат да съжителстват на толкова тясно пространство. Ето тези дребни неща за мен са показателни. (Не гласувах за него на изборите:)

Последна редакция: пт, 24 юни 2022, 10:35 от Skiorche

Общи условия

Активация на акаунт