Бебе на 6 месеца не иска да стои по корем

  • 2 639
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 485
Много е рано според мен, бебка започна да дава боц на 8/9 месеца. Ако това е боц и аз незнам, казвам боц и си навеждам главата, а тя после се смее и навежда главичка да я чукне с моята. После почна да прави боц и на кучетата. Пълзи от 9 месечна, от тогава и си ходи като се придържа за мебелите.

# 31
  • Мнения: 1 021
И аз като вас се притеснявах,че не може да се подпира на лакти докато лежи по корем,че не иска да стои така и плаче,но ето че сега си се обръща сам по корем,даже понякога така и заспива. Не се притеснявайте и не сравнявайте.Една от Инстаграм се беше изцепила, че бебето й на 2 месеца е 64 см,а на Балан жена му пък показваше как на няма и 2 месеца нейния стоял на ръце,айде моля ви се...и аз как се бях филмирала яко за всичко...

# 32
  • Мнения: 5 364
Синът ми никога не е обичал да стои по корем и колкото и да опитвах да го свикна, винаги опитите завършваха с голяма драма, плач и сълзи.
Може би заради това, винаги се движеше малко по-назад от връстниците си по отношение на моториката. Навакса си на около 9 месеца, когато започна да пълзи и да сяда. От там започна доста бързо да учи ставане, ходене с подпиране и в крайна сметка проходи малко преди да навърши 1г.
Смятам, че за момента няма за какво да се притеснявате.
Относно "боц", синът ми така и не се научи да го прави и до ден днешен му е супер досадно. Wink

# 33
  • Мнения: 6 764
И аз като вас се притеснявах,че не може да се подпира на лакти докато лежи по корем,че не иска да стои така и плаче,но ето че сега си се обръща сам по корем,даже понякога така и заспива. Не се притеснявайте и не сравнявайте.Една от Инстаграм се беше изцепила, че бебето й на 2 месеца е 64 см,а на Балан жена му пък показваше как на няма и 2 месеца нейния стоял на ръце,айде моля ви се...и аз как се бях филмирала яко за всичко...
Защо въобще гледате подобни постове?! Явно аз съм много дърта и не разбирам. Около мен чувам и други мами, които следят разни "известни" бебета. Всичко е поза и за пари, въобще очаквате ли някаква истинност? Действителността и ФБ/Инста нямат нищо общо. Не се измъчвайте с такива глупости.

# 34
  • Мнения: 1 021
Цитат на: mariamp28 link=topic=1420043.msg44483793#msg44483793 date
[/quote
Защо въобще гледате подобни постове?! Явно аз съм много дърта и не разбирам. Около мен чувам и други мами, които следят разни "известни" бебета. Всичко е поза и за пари, въобще очаквате ли някаква истинност? Действителността и ФБ/Инста нямат нищо общо. Не се измъчвайте с такива глупости.
Трябва наистина да спра да ги гледам. Ражда се едно дете и от ден първи започват да печелят от спонсорирани публикации за пелени, кремчета, плюшени играчки с бял шум и всякакви други шуротии. Едва ли не в социалните мрежи се представя как известни бебета проходили на 9 месеца, на една годинка вече приказвали на английски, сядали на гърне на 6 месеца, захранвали ги на 4 месеца....Не знам тия хора за къде бързат.

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 1 910
Изобщо не следвам нито гледам подобни личности. Не считам мнението им за релевантно и съществено , камо ли как гледат или твърдят , че гледат децата си.
Има 2-3 полезни профила ( за мен) в пространството , всичко друго е пълен смях.
Не ги гледайте изобщо, ако им се връзвате само се потискате безсмислено Simple Smile

# 36
  • Мнения: 204
Някой е преувеличил за казването на браво. На 6 месеца бебето е малко да казва браво и да дава боц.
Иначе това, което можеш да правиш е да слагаш детето по корем често и с някакви играчки да го привличаш да стои така, това си е полезно. Пълзенето идва после, както и самостоятелното седнало положение….

 
Хайде малко по- сериозно. Какво пълзене, боц и браво от бебе на 6м? Че да се обръща и по име. Направо не ми се мисли какво ще следва занапред, горкото дете.
Информирай се малко относно психо- моторното развитие на бебето месец по месец.
Айде само не толкова грубо моля, гледам да се информирам, да маясно съм че и се панирам излишно. Просто има бебчета около мен които седят на тази възръст и казват браво, и правят бегли опити за пълзене. Повечето се заиграват по корем и се повдигат лекичко на ръце, това имам в предвид. Може би са ми излишни притесненията, но чак горкото дете не мисля. Обичам си детето.

# 37
  • Мнения: 74
Някой е преувеличил за казването на браво. На 6 месеца бебето е малко да казва браво и да дава боц.
Иначе това, което можеш да правиш е да слагаш детето по корем често и с някакви играчки да го привличаш да стои така, това си е полезно. Пълзенето идва после, както и самостоятелното седнало положение….

 
Хайде малко по- сериозно. Какво пълзене, боц и браво от бебе на 6м? Че да се обръща и по име. Направо не ми се мисли какво ще следва занапред, горкото дете.
Информирай се малко относно психо- моторното развитие на бебето месец по месец.
Айде само не толкова грубо моля, гледам да се информирам, да маясно съм че и се панирам излишно. Просто има бебчета около мен които седят на тази възръст и казват браво, и правят бегли опити за пълзене. Повечето се заиграват по корем и се повдигат лекичко на ръце, това имам в предвид. Може би са ми излишни притесненията, но чак горкото дете не мисля. Обичам си детето.
Не видях го с очите си детето пляскаше с ръце като му кажат браво, но явно си е изключение 😃
Благодаря ви за съверите 😊

Общи условия

Активация на акаунт