Бебе на 6 месеца не иска да стои по корем

  • 2 653
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 74
Бебето ми преди няколко дни стана на 6 месеца и въобще не иска да стои по корем, сложали го почти веднага сам се обръща по гръб. Не се повдига на ръчички и не прави опити да пълзи, не може и да сяда самостоятелно. Също ме притеснява че като го викам по име не винаги се обръща. Пробвам да го уча на боц и браво но няма желание. Иска само да го държа седнал или прав и да си взима играчки да ги лапа и хвърля. Трябва ли да се обърна към специалист или просто се филмирам?

# 1
  • INFJ
  • Мнения: 9 367
Яко се филмираш, бебето е прекалено малко за тези неща.

# 2
  • Мнения: 6 766
Филмираш се.

# 3
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 264
Хайде малко по- сериозно. Какво пълзене, боц и браво от бебе на 6м? Че да се обръща и по име. Направо не ми се мисли какво ще следва занапред, горкото дете.
Информирай се малко относно психо- моторното развитие на бебето месец по месец.

# 4
  • Мнения: 74
Хайде малко по- сериозно. Какво пълзене, боц и браво от бебе на 6м? Че да се обръща и по име. Направо не ми се мисли какво ще следва занапред, горкото дете.
Информирай се малко относно психо- моторното развитие на бебето месец по месец.
Айде само не толкова грубо моля, гледам да се информирам, да маясно съм че и се панирам излишно. Просто има бебчета около мен които седят на тази възръст и казват браво, и правят бегли опити за пълзене. Повечето се заиграват по корем и се повдигат лекичко на ръце, това имам в предвид. Може би са ми излишни притесненията, но чак горкото дете не мисля. Обичам си детето.

# 5
  • Мнения: 1 582
Знам, че от Дневникът на мама има бюлетини за развитието месец по месец, попаднах скоро като четох статия там, та си припомних и разчувствах Blush.

Наистина очакванията са несериозно завишени.

Последна редакция: вт, 08 мар 2022, 14:56 от Threemafan

# 6
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 264
За да си спестиш излишни филми, най- добре спри да сравняваш детето си с другите. Нормите са обширни, едно бебе може да започне да седи и на 6 и на 8 месеца. Може да пълзи, а може и изобщо да не го прави, пълзенето не е задължителен етап от развитието. На тази възраст бебето се държи основно на пода с осигурено достатъчно пространство около него.
Боц- моц и подобни, по- късно. Моите деца никога не са правили боц.
Това, че някое бебе избързва в някое отношение  не значи, че твоето не се развива правилно.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 917
Оставете детето да се развива спрямо своя ритъм и не го сравнявайте с други деца.
Какъв специалист, не се вкарвайте във филми Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 405
Държи ли си добре главата? Аз съм имала  проблеми с развитието на детето си и те съветвам, слагай го по корем по-често. Много бебета не обичат. Сложи любимата играчка на 10см от него или направо му сложи торба , пълна с други шумолящи торби вътре и му направи малко шум да се заинтригува. Да се опитва да се протяга и да пипа.

# 9
  • Мнения: 74
Държи ли си добре главата? Аз съм имала  проблеми с развитието на детето си и те съветвам, слагай го по корем по-често. Много бебета не обичат. Сложи любимата играчка на 10см от него или направо му сложи торба , пълна с други шумолящи торби вътре и му направи малко шум да се заинтригува. Да се опитва да се протяга и да пипа.
Вдига и държи главата, но по-корем не мога да го засържа, за секунди и се врътва, какво ли не пробвам. Не иска и да протяга ръце по корем. Иначе държа ли го в мен се навежда протяга ръце и си взима играчката сам.

# 10
  • Мнения: 1 033
Ох, мила разбирам те. И при мен беше така. Постоянно баби, лели ми навираха, че техните на 3 месеца пиели от чаша, на 4 сядали на гърне, на 6 знаели боц. Ужас. Моята едва на 7м прояде (започна да опитва пюрета) от 6ти месец, започна да се върти на 7м и половина се научи да пълзи, но не и харесва и не го прави. Сега е на 8+м и може да пълзи, но отказва научила се е да се изправя това и харесва, а от боц въобще не разбира. Да не говорим за името, на всичко се обръща само не и на името си 😀. Спрях да слушам какво ми говорят, всяко дете е различно.

# 11
  • Мнения: 74
Ох, мила разбирам те. И при мен беше така. Постоянно баби, лели ми навираха, че техните на 3 месеца пиели от чаша, на 4 сядали на гърне, на 6 знаели боц. Ужас. Моята едва на 7м прояде (започна да опитва пюрета) от 6ти месец, започна да се върти на 7м и половина се научи да пълзи, но не и харесва и не го прави. Сега е на 8+м и може да пълзи, но отказва научила се е да се изправя това и харесва, а от боц въобще не разбира. Да не говорим за името, на всичко се обръща само не и на името си 😀. Спрях да слушам какво ми говорят, всяко дете е различно.
Блгодаря, за подкрепата, а седеше ли по коремче вашето бебче ❤️

# 12
  • Мнения: 1 271
Аз също съм гледала месец по месец развитието и пак дори и да не е направил нещо, не съм се притеснявала. Според мен няма повод да се притеснявате, ако не сега един месец по-късно може пък вече да иска. Аз примерно забелязах, че моя син се развива с 3,4 месеца по-бавно, от детето на моя приятелка, а пък съседчето (момиченце), то пък с 3,4 месеца по-късно от моя син...Така че другите деца не са критерии. Всяко дете си се развива различно.

# 13
  • Мнения: 1 033
Ох, мила разбирам те. И при мен беше така. Постоянно баби, лели ми навираха, че техните на 3 месеца пиели от чаша, на 4 сядали на гърне, на 6 знаели боц. Ужас. Моята едва на 7м прояде (започна да опитва пюрета) от 6ти месец, започна да се върти на 7м и половина се научи да пълзи, но не и харесва и не го прави. Сега е на 8+м и може да пълзи, но отказва научила се е да се изправя това и харесва, а от боц въобще не разбира. Да не говорим за името, на всичко се обръща само не и на името си 😀. Спрях да слушам какво ми говорят, всяко дете е различно.
Блгодаря, за подкрепата, а седеше ли по коремче вашето бебче ❤️

 
Не, преди лягане се търкаляше по спалнята 😀. Към 7++ вече започна да стои по корем, но пак за кратко не ѝ харесва особенно. За сметка на това, когато спи се обръща по корем, но мен ме е страх и цяла нощ се въртим 😅..

# 14
  • Мнения: 6 766
С това боц ме убивате, в поредна тема го чета. С голямото дете никога не съм го правила, с малкото също 🤣 Какво точно доказва даването на боц не знам, имам едно 8 годишно, добре е, нищо че не го е правила. Бвбето сега е на 8м, харесва да пълзи, да стои права и да гризе каквото докопа. Тя сама си открива някакви неща докато играе. Много се забавлява да почуква играчките една в друга.Съвсем спонтанно почна да маха за чао докато изпращахме гости и всички казваха чао и махаха. Радвайте се на децата, не ги дресирайте, те наблюдават и се учат 😉

Общи условия

Активация на акаунт