Малформация цепка на небцето

  • 102 708
  • 763
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 450
des_1984 ,не знам от къде сте. Най-добре би било Нина да ви види и да каже кои точки да се стимулират,защото при нас например едното ъгълче на устата беше смъкнато и с масажите го оправихме. А доцента още ли препоръчва масажите с ръка? Сигурно можете да масажирате с четката само линията от операцията след като заздравее добре ,нали да няма корички и мокреща рана. По три пъти на ден. Поне по десетина секунди като начало само отвън, а на по късен етап и отвътре леко. по десетина секунди ли беше-като начало. Ако се дразни от четката-косматата част, масажирайте с обратната - гладката страна. Като за забавление му давайте да си чеше венците и така хем игра,хем и полезен масаж малко по малко. Имаше моменти,когато се ядосваше кокато се изхабят батериите,защото като намажех четката с генгигел и това му облекчаваше болките във венците. Според мен не трябва само линията на операцията да се масажира,а и както беше при нас и точките около устата,но аз не съм специалист и не знам този масаж за нас-дали ще важи и при вас. Знам,че доцента е против и мазилата против белези,но аз след 1г и 6м му мажех по малко контрактубекс и сега белег почти нямаме. Има в горната част от шевовете,които са били в нослето. Peace

# 496
  • София
  • Мнения: 56
Мамита, много много ви благодаря за съветите   bouquet

Днес бяхме на консултация при Нина и получих невероятни съвети за това как трябва да се храним, много съм щастлива затова че най-накрая ще съм полезна с храненето на малката буболечка. Дадох си пълна равносметка затова какви лекари има в родилните домове и каква помощ ми е указана през престоя ми там  Cry. Щастлива съм че успях да се " добера " до център Пумпелина, Нина е страхотна  Wink

# 497
  • Мнения: 37
Съгласна Simple Smile  Peace

# 498
  • Мнения: 776
 E.G.B., мерси за разяснението. Ще пробвам и с четката. Доцента и нас ни каза да не използваме такива мазила, защото можело да хлътне.
  Ние сме си от Бургас, но сега живеем в Стара Загора, а доколкото разбирам Нина е от София.
  nicole_ocean2000, радвам се, че нещата се развиват и при вас добре. Следя ви с интерес, защото и на нас ще ни предстои такава операция.

# 499
  • Мнения: 776
   От днес започвам да правя масажите и искам да ви попитам с какво вренетраене трябва да бъдат и по колко пъти на ден? Освен кръгообразни движения други правихте ли?
  Предварително благодаря  Hug

# 500
  • Мнения: 450
До колкото си спомням бяха по три пъти на ден, стигахме до десетина минути на масаж,но в началото бяха секунди,не повече - докато посвикне. Освен по протежение на операцията ,масажирахме и точките до ъгълчетата на устата,под нея и в двете горни страни. След масажа се мажехме с мазно кремче(ние имахме май Бочко), за да тушираме зачервяванията на кожата. Hug

# 501
  • Мнения: 37
Здравейте!
Нашата операция на мекото небце вече мина (02,11,2010), но се наложи да ни сложат и шънтове и в двете уши. Проблемът е, че когато отидохме на контролен преглед не успяхме да намерим никой/ лекар да й прегледа ушите. Лекарят който направи операцията беше след нощна смяна. Може ли някой от вас да ми каже лекар от Русе, който да може да направи прегледа.

Благодаря предварително!

# 502
  • Мнения: 776
   Искам да ви попитам може ли да се ползва чаша на друг производител, освен тези на НУК? Какъв трябва да е накрайникът- мек или твърд?
   Ако има значение синът ми яде със силиконов биберон на Др. браун.

# 503
  • Мнения: 450
des_1984 до колкото си спомням накрайника е по-добре да е каучуков.Те са по-меки,наистина не толкова трайни,но са по-удобни и щадящи. Peace

# 504
  • Мнения: 776
  Мерси много!
  Имаме още време до чашката, ама аз да си попитам.

# 505
  • Мнения: 776
  Здравейте!
  От една седмица започнах да давам зеленчуково пюре с лъжичка. Определено му харесва, но като му влезе в небцето и се почва един плач и става кошмар. Тъй като все още му давам и после кърма му я давам, за да си изплачке устичката и продължаваме с пюрето, но след малко пак почва да плаче. Изсипвам му го към бузката, но той с език си го размазва из устичката. Направо съм се видяла в чудо и не знам какво ще правя CryНякой ако може да ми помогне със съвет ще съм му много благодарна. Как да му давам пюрето по- течно или по- гъстичко?

# 506
  • Мнения: 37
Весели празници на всички ! Много здраве,добри новини и сили да има за вас и вашите деца!   bouquet

# 507
  • Мнения: 450
  Здравейте!
  От една седмица започнах да давам зеленчуково пюре с лъжичка. Определено му харесва, но като му влезе в небцето и се почва един плач и става кошмар. Тъй като все още му давам и после кърма му я давам, за да си изплачке устичката и продължаваме с пюрето, но след малко пак почва да плаче. Изсипвам му го към бузката, но той с език си го размазва из устичката. Направо съм се видяла в чудо и не знам какво ще правя CryНякой ако може да ми помогне със съвет ще съм му много благодарна. Как да му давам пюрето по- течно или по- гъстичко?
Зпочни да го даваш с малките лъжички като вмъкваш лъжичката първо към дясната бузка следващата лъжичка към лявата,настрани я изсипваш за да не ходи храната към небцето.
Имаше специална техника,Нина ни я беше показала.Виж към първите страници на темата май бяхме обсъждали храненето,моля да ме извиниш,но вече не помня много добре. Давах от пюретата на Хип  или овко без да ги разреждам. Също слагах от кашите в шишето с мляко,за да е по-хранително. Peace

# 508
  • Мнения: 776
E.G.B, мерси много за отговорът. Намерих му  вече решението- първо му смених лъжичките и му купувам готови п=рета и от 3 дена вече на обяд яде само п=ре и от нослето нищо не излиза PartyНо утре ще пробвам да редувам страните.
  Искам да ви пожелая и весело изкарване на Новата Година!

# 509
  • Мнения: 6
Здравейте и честита Нова година!
Моето момиче няма тръбички в ушите, но доц. Анастасов ни препоръча, всяка година до навършване на 6, да правим изследането, което се прави преди операцията на небцето- тимпанометрия. Честно казано в Пловдив ми се видяха малко несериозни, а и като разстояние ми е далече. Ако някой от Вас знае къде в Бургас или Варна има аудиометричен кабинет моля да сподели (информацията, която намирам в нета е доста оскъдна).

Последна редакция: пн, 17 яну 2011, 11:51 от fen_na_bmw

Общи условия

Активация на акаунт