Малформация цепка на небцето

  • 102 729
  • 763
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 2 531
аз ходих за пръв път при него,миналата седмица и още сега той ми намекна за пари но няма значениеее...
Залагам си главата за Анастасов.Какви пари какви глупости?????? Shocked
Аз също съм убедена че доц. Анастасов не взима пари под масата за себе си! При първата ни среща с мъжа ми тактично го попитахме  за плащане  - той категорично отказа , но каза че имат асоциация- АЛА , който има възможност и желание може да направи дарение там ! С удоволствие го направихме, а той беше дори учуден, т.е. не е очаквал!
Относно въпроса за шънтове- наистине се заплащат. Освен това тъй като операцията е по кл. пътека в пласт. хирургия , въпросния УНГ- лекар не можа да вземе пари и идва абсолютно безвъмездно на операцията / освен ако не се е променило това/ . Преди 4 г. имаше проблеми и с анестезиолозите- искаха пари, но мисля че после го решиха този проблем!
И за прегледи и консултации стотинка не взимат , макар че на практика и от касата не получават пари за това!

# 211
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
аз ходих за пръв път при него,миналата седмица и още сега той ми намекна за пари но няма значениеее...
Залагам си главата за Анастасов.Какви пари какви глупости?????? Shocked
Аз също съм убедена че доц. Анастасов не взима пари под масата за себе си! При първата ни среща с мъжа ми тактично го попитахме  за плащане  - той категорично отказа , но каза че имат асоциация- АЛА , който има възможност и желание може да направи дарение там ! С удоволствие го направихме, а той беше дори учуден, т.е. не е очаквал!
Относно въпроса за шънтове- наистине се заплащат. Освен това тъй като операцията е по кл. пътека в пласт. хирургия , въпросния УНГ- лекар не можа да вземе пари и идва абсолютно безвъмездно на операцията / освен ако не се е променило това/ . Преди 4 г. имаше проблеми и с анестезиолозите- искаха пари, но мисля че после го решиха този проблем!
И за прегледи и консултации стотинка не взимат , макар че на практика и от касата не получават пари за това!
Да добавя за шънтовете,че при нас не се наложи да слагаме.
Преди 4 год.когато бяхме за операцията там,наистина дадохме мисля,че 30 лв. но на анестезиолога Храна,спане,операция...... не съм давала стотинка,като се има предвид,че освен аз и синът ми, майка ми също беше тогава със нас,да ми помага.

# 212
  • Мнения: 2 084
Всички пари, които се събират за асоциацията се отчитат на събрания. Аз веднъж съм ходила за контролен преглед в деня на събранието, всичко се използва за благодна кауза.
Спомням си едно детенце от дом - персонала го отглеждаше, докато беше за многократни операции там. Хранеха го и го обличаха, то беше свкинало с тях.
Моето мнение е, че доцент Анастасов е много коректен лекар.

# 213
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510

Спомням си едно детенце от дом - персонала го отглеждаше, докато беше за многократни операции там. Хранеха го и го обличаха, то беше свкинало с тях.
Моето мнение е, че доцент Анастасов е много коректен лекар.
Малко извън темата за което се извинявам.Калинче за Петко ли говориш? Simple Smile
Тои беше първият пациент,които ни посрешна тогава.Мога само да кажа,че освен персонала,ние, макар и за по-седмица също бяхме свикнали със него. Simple Smile
Сори за оффа:

# 214
  • Мнения: 2 084
Същият - малък герой с една дузина операции.

# 215
Извинявам се ,че ще се намеся в темата и то с гневен тон ,но и с очите си да видя доц.Анастасов да намеква за пари ,няма да го повярвам.
Моето дете се роди с двустранна цепка на устните и небцето и на първата консултация като попитахме доцента какво му дължим за прегледа каза :"нищо" с тон не търпящ възражения ,след което добави:"..И така ще бъде докъто можем да ви помагаме."
На първата операция(15.1.2008г.) не успяхме да се почувстваме като в болница-отношение ,обстановка ,всичко беше направо супер.
Знаехме ,че се плаща за анестезеолог ,и го попитахме какво му дължим ,той също не ни поиска ,каза доцента да прецени ,отидохме при него ,още помня думите му:"Вие имате бебе ,сигурно сте затруднени ,няма проблем".
Все пак платихме на анестезеолога ,предполагам символична сума , бях ужасена от общата анестезия, а човекът си свърши прекрасно работата.
Минахме с едно направление ,не сме плащали нито за изследвания ,нито за операция ,нито за престой в болницата ,а операцията ни е на световно ниво ,хората не могат да разберат ,че сме оперирани!
Толкова се разгневих като прочетох тези абсурни клевети за този прекрасен човек и велик пластичен хирург-доц. Анастасов ,че бях се регистрирала ,но от яд си забравих потребителското име и паролата!
Доцента идваше да вижда детето ми постоянно ,отговаряше ми на всякакви въпроси ,дори елементарни ,толкова съм му благодарна ,че просто нямам думи да изразя благодарността си и възхищението си от таланта му ,сега влизам тук и чета обидни и невярни неща за него-
казвам пак ,направо страшно се ядосах!!!

# 216
  • Мнения: 2 327
Потребителското ти име е Alesia, паролата може да ти я пратят на мейла, ако решиш да пишеш като регистриран потребител.

# 217
# 218
  • Мнения: 2 084
Тоя човек и екипа му правят чудеса. Недостойно е да се подхвърлят намеци и да се коментира нещо, което са някакви догадки, или горчив личен опит с някой лекар, някога, някъде. От лекар до лекар има разлика и не може да се правят обобщения. Моля нека прекъснем коментарите и да сме си полезни на друго ниво. Аз лично нямам желание да чета клевети по адрес на човека дал шанс на детето ми да живее по-добре. А при нас беше само на мекото небце. И разбирам Алисия и нейноя гняв.

# 219
  • Мнения: 147
Здравейте имам братовчедка на която сина и е със цепка на небцето те са се ориентиали да водят детето при Анастасов и виждам че са направили правилния избор .На 15 щяха да го водят но детето се е разболяло и се отложи прегледа и евентуално ще им дадат ден за операция .Сина и е на 1 година нали не е късно за операция те имаха и други здравословни проблеми и чак сега дойде ред на цепката .Тя много се притеснява и ме помоли да ви питам какви усложнения и несполуки могат да се появят по време на операцията.? И непремено трябва ли помощ от логопед.?

# 220
Здравей ,gyulcem,
От личен опит мога да потвърдя ,че са се насочили към правилният човек newsm10!
Мисля ,че не е късно за операцията.
Разбира се ,че е правилно първо да се разрешат другите здравословни проблеми ,за да е здравичко за интервенцията.
Аз лично попитах доцента дали винаги се налага намеса на логопед и той ми каза ,че не се налага във всички случаи.Ето ,Ивка и детенцето и са пример за това.Но дори да се наложи ,това е един проблем ,който е преодолим.
Относно усложненията ,които могат да настъпят-аз лично страшно се притеснявам от такива и от общата анестезия ,ако някоя друга препатила мама се включи да ни успокои малко ,ще съм щастлива.
Моето дете понесе много добре първата операция ,моля се и с втората да е така Praynig

# 221
  • Мнения: 450
gyulcem,  виж във форума на АЛА - http://www.ala-bg.org/forum/ писали сме доста и там и тук - в тази тема.
По повод операцията на небцето - всичко е строго индивидуално.Някои деца се възстановяват много бързо,други малко по-бавно,всичко зависи от цепката и метода ,който използват при операцията.Естествено и от самото човече . Болшинството от сладурите са понесли операцията без проблем.
Не се притеснявайте,както четеш сте попаднали на точния човек и екип и всичко ще бъде наред  Hug

# 222
  • Мнения: 2 084
Ние сме с назначена логопедична терапия. Оперира ни доцента, когато бяхме на 10 месеца. Детето ми беше с проблеми, прекалено слабичък, имаше проблеми със слуха, възпаляваше се ушенцето, навярно от попадналата храна. Имаме три малки дупчици, които се надявам да се затворят без друга операция. Дори и да има проблеми бавно всичко си идва на мястото. На една от срещите на АЛА - асоциацията на хората с подобни аномалии успях да присъствам. Там от друга майка получих безценни съвети - нейното дете беше на възрастта на моя син сега. Споделеният от нея опит много ми помогна да се справя със страховете си, да помогна на детето си с упражнения - елементарни, но много полезни, да не започна да мисля за сина си като за болно дете.
gyulcem, ще се справите! В добри ръце ще бъдете.

# 223
  • Мнения: 147
Мерси момичета ,братовчедка ми много се притесняваше ,ще и предам това иначе нейния син е доста лаком и нямат проблеми с яденето не е слаб даже може да се каже че е малко пълничък ,те имаха проблеми с краката по рождение казали са че и слуха е добър , само май нещо на очите имало проблем на нервна основа и като дойдат до Анастасов в Пловдив ще идат и на очен лекар.

# 224
  • Мнения: 81
Здравейте отново! Да попитам тези на чиито деца след операцията са поставили шънтове, след колко време им се махат! И как пазихте ушите на децата си? Сега при къпане горе-долу се справяме, но идва лятото - слънце, море. Споделете хитрости за плаж  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт