Малко странен въпрос:)

  • 4 833
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 57
Здравейте на всички,
(питам от името на кумата ми)
предложиха ми от една болница, като някоя майка реши да си остави детенцето за осиновяване да ми се обадят и да се осинови детето директон - бед да ходи в дом, да минава през чакането и социалните. Някой чувал ли е за такова нещо и как става? Предварително благодаря.
П.С. Новия закон дали го позволява?

# 1
  • Мнения: 441
привет,  divazero

не е по закона това, което са ви предложили

което не значи, че не е установена практика за бързо осиновяване на деца

не е подсъдно, системата работи безотказно много години

темата е обсъждана неведнъж, но търсачката пак не работи Confused

пак казвам с две думи:

въпрос на личен избор и финансови възможности

успех от мен



# 2
  • Мнения: 171
Цитат
не е подсъдно
Напротив много е подсъдно даже, ако нещо се издъни и мисля че е много рисковано. Утре ако това момиче/ жена, размисли винаги може да каже че сте я принудили, че сте и платили и при една ДНК-експертиза на детето след навършване на 1годинка, ще установят че съпругът и не е биологичен баща на детето. Пиши във форума на юристите Lex.bg - Българският правен портал и там точно ще ти цитират, наказателната отговорност под която могат да ги подведат.

Последна редакция: вт, 14 ное 2006, 17:03 от тонни

# 3
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Да!Подсъдно е,но е честа практика.По-добре дългото чакане,но да си знаят,че всичко е законно,отколкото така.
Все пак те си решават.

# 4
  • Трявна
  • Мнения: 174
divazero, мила,
И на нас ни предложи подобна схема лекуващия ми лекар - акушер - гинеколог.
Доколкото проучихме :
 ivka10  и Април са абсолютно прави - не е законно, но се среща често.
За нас решихме, че не е приемлив варианта да се окажем цял живот изнудвани, защото се сещаш,че биологичната майка ти разбира адрес, материално положение и цял живот си уязвим. Stop
Ако и не дай си боже реши, че иска детето си обратно  newsm78 / има толкова случаи на двойки,които се разделят преди да се роди детето, дават го за осиновяване, а след време решават,че отново ще се съберат и съответно започват да търсят рожбата си /. Не знам, просто решихме да го направим по законния начин, въпреки, че знаем -  чака се дълго. Cry
Но все пак всеки решава сам за себе си .

# 5
  • Мнения: 441
е добре де, не е законно, но така е изпипано и в интерес на всички страни, че май няма осъден до сега

аз поне не съм чула за такъв Simple Smile

това исках да кажа Peace

да не се окаже,че пак се изказвам неподготвена

# 6
# 7
  • Мнения: 57
Благодаря на всички за отговорите  bouquet
тази оферта ми я предложи моя близка акушерка - каза, че дечицата и без това ги водят в дом после. За пари нищо не ми каза, ще поразпита и ще имам повече инфо скоро, защото ако става въпрос за много пари кумата и кумът нямат възможност.
Някой от Вас знае ли за какви пари става въпрос?
А иначе кумовете са си подали документите им вече са на втора инстанция и остава дългото чакане - успокоиха ги че е около 2 години.
Айде това е от мен за сега поздрави на всички

# 8
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
И това е вероятно решение ,но се допитай непременно до адвокат,ако тя- БМ се подпише,че се отказва от детето си и има шанс да се запази в тайна информацията за осиновителите... Thinking знам ли,може и да се получи.Чувала съм от моя позната осиновила по подобен начин детенце ,че е станало със съдействието на социален работник и не е имало проблем,при положение,че волята на родилката е такова-директно осиновяване  ooooh!

# 9
  • Мнения: 1 652
Непременно трябва да се консултират твоите близки с юрист, ако не искат да имат проблеми в бъдеще. Такова осиновяване е незаконно. Защото
Чл. 53б. (Нов - ДВ, бр. 63 от 2003 г.) (1) Пълно осиновяване се допуска само между осиновяващ и осиновяван, вписани в регистрите, определени в този кодекс.
и крие рискове в бъдеще, освен он майката, която е подписала декларация за отказ. Бащата- осиновител припознава детето и ето тук е разковничето- то не е негово дете и припознаването може да бъде оспорвано.

ОСПОРВАНЕ НА ПРИПОЗНАВАНЕТО ОТ ДРУГИЯ РОДИТЕЛ И ОТ ДЕТЕТО
Чл. 37. (1) (Изм. - ДВ, бр. 63 от 2003 г.) Родителят или детето може да оспори припознаването с писмено заявление до длъжностното лице по гражданското състояние в 3-месечен срок от съобщението. Ако припознаването не бъде оспорено, то се вписва в акта за раждане.
(2) Когато припознаването се оспори, припознаващият може в тримесечен срок от получаването на съобщението да предяви иск за установяване на произход.
(3) Ако при припознаването детето не е навършило пълнолетие, то може да го оспори до изтичането на три години от навършване на пълнолетието или от узнаване на припознаването, ако това узнаване е станало по-късно. Ако искът бъде уважен, припознаването се заличава със съответна бележка в акта за раждане.

ОСПОРВАНЕ НА ПРИПОЗНАВАНЕТО ОТ ТРЕТИ ЛИЦА
Чл. 38. (Доп. - ДВ, бр. 63 от 2003 г.) Извън случаите по предходния член припознаването може да бъде оспорено от всяко лице, което има правен интерес, чрез иск, предявен в едногодишен срок от узнаването. Припознаването може да бъде оспорено и от Агенцията за социално подпомагане, както и от прокурора.


Всеки сам преценява, как да постъпи.

# 10
  • Мнения: 4 138
xaide i as da se namesja-sastoto sum nai prjasna Blush
ima wariant-hem da e sakonno, hem da ne lejisch w satwora, hem da ne si isnudwaem.
as osinowix po tosi na4in.wsex beb4o direktno ot rodilnijat dom. samo 4e s maikata sme bliski-no ne rodnini.
naprawix nepulno osinowjawane. towa e napulno sakonen na4in da osinowisch dete-njama istorii s priposnawanija i drugi tintirimintiri. kolkoto do isnudwaneto...........ami do 4owek e mislja. as ot purwijat den njamam problem s towa dusterja mi da ima kontakt s biologi4nata si maika i po tasi pri4ina s4itam 4e ne sum isnudwaema. towa dete ni swurswa njakak si-taka 4e bix i pomagala ako ima nujda-no nikoga ne bix ostawila da me isnudwa. wuprosa e 4e nepulnoto osinowjawane e nesto, koeto po4ti nikoi ne iska-no wsjako nesto na tosi swjat iska jertwi.
s pulnite roditelski prawa nad deteto sum-ot minalata sedmiza sum neinata sakonna maika

# 11
  • Мнения: 55
Преди време и на нас ни предложиха такава оферта като мислехме да си осиновим дете, но тя струваше 2000 лв. Дори познавам такива хора в града, които си осиновиха дете по този начин. Доколкото знам идеята е  детето директно да се запише на ваше име със съвсем официален акт за раждане. Майката го ражда и ви го дават-тя дори не знае на кого е дадено детето.

# 12
  • Мнения: 3 715
Аз не бих осиновила така дете. Изглежда ми като купуване на стока.

# 13
  • Мнения: 1 652
matakosmata,

възхищавам ти се! Hug

# 14
  • Мнения: 4 138
blagodarja mila darena :blush:e i as plastax-ama ne na maikata. neja daje kafe kato ja 4erpja i se karame 2 4asa 4e as sum platila smetkata Crazy.
koito drug e wsimal pari-toi da se op5rawja sus suwesta si :mrgreen:werno si e indurstija-mojex da se omuja i mujut mi da priposnae deteto-togawa funkcionira to4no tasi sxema-samo 4e as ne pojelax-kasax 4e iskam da se saposnaja s maikata-iskax da snam dali naistina prodawa bebeto si ili prosto jenata ne snae kakwo da prawi-okasa se wtoroto-i mai s powe4eto e taka-prosto ne iskat deteto im da ide w dom a ne mogat da go gledat-w naschijat slu4ai nikoi ot semeistwoto ne snae sa sustestwuwaneto na deteto-tja se kri do posledno-i sastoto imashe malko korem4e ne si li4eshe. moeto kjuftenze e treta bremennost-mujut ja sarjasa-njakoi den i nego ste isdirja sastoto iskam dusterja mi da snae koi e biologi4nijat basta-kato me pita trjabwa da moga da i kaja wse pak.
taka 4e ima i sakonni na4ini da se isbegne wkarwaneto na deteto w dom-ama 4owek trjabwa da jertwa nesto i da se bori. i xi4 ne e lesno da se preborisch s egoisma si i da kajesh-towa dete ne e moja sobstwenost-to ima koreni i proisxod i as trjabwa da se suobrasja s towa, kolkoto i da ne mi se iska. sa men tesi nesta sa mnogo wajni-nesawisimo ot towa 4e deteto e nejelano-TO ima prawo da snae cjalata istina sa biologi4nite si roditeli.
ta da resjumiram-cjaloto osinowjawane mina suwsem legalno-raskasax na socialnite kude sme se saposnali s nasheto biologi4no mai4e i kak e stanalo da wsema reshenie sa osinowjawaneto-doklada beshe mnogo polojitelen-ne sum dala edna stotinka da e takuw. na deloto daje as se rasrewax a tja me uteshawashe-sa ogromno u4udwane na sudiikata i prokurora-bjaxme se samuknali dwete da si pasim strax. taka 4e........towa e. edinstwenijat problem e podobna slu4ainost-da se saposnaesh njakade s njakogo i da si pomognete wsaimno-as prosto iskarax ogromen kasmet-sega wsi4ki sme spokoini i dowolni-i daje utre otiwame s nasheto wtoro mai4e na rasxodka. swu4i malko absurdno-ama as prosto smjatam 4e wsi4ko e normalno-prosto moeto dete si ima dwe maiki. i towa ste ostane taka dokato e w nein interes-ako nesto se promeni i deteto e sastrasheno po njakakuw na4in-togawa wij-glawi reja i pres trupowe minawam #2gunfire

# 15
  • Мнения: 1 652
matakosmata,какво мога да кажа- освен, че наистина се възхищавам и радвам на такива хора , като теб и на начина по който  си разрешила нещата. Ние тука се бием в гърдите, че ще разкажем на детето си за БМ,  но да си призная, честно не ми е идвало наум такава идея- непълно осиновяване. На пръв поглед ми изглежда, че въпросът с тайната е много финно избегнат и решен. Но тъй като не съм запозната, моля те дай малко повече инфо за предимствата и може би недостатъците на непълното осиновяване. За жертвата може би.... А и детето- то на кого е дете?Фигурира ли в документите още името на БМ, като майка или родител? Hug

# 16
  • Мнения: 4 138
pulnite roditelski prawa sa moi. po moja predzenka deteto moje da poddurja kontakt s biologi4nite si rodnini. biologi4nata maika prestawa da mu e rodnina po kruwna linija, no ostanalite 4lenowe na familijata na biologi4nata maika produljhawat da sa mu rodnini. towa waji nai we4e sa nasledstwoto. deteto e moi prjak naslednik i naslednik na semeistwoto na biologi4nata maika no ne i naslednik na moite roditeli i rodnini. wsi4ko towa oba4e se oprawja sus sawestanie-taka 4e ne mislja 4e e fatalno. drugata sedmiza ste si wsemem nowoto udostowerenie sa rajdane i ste snam sus sigurnost kak e to4no-no sasega snam 4e imeto na biologi4nata maika se wpiswa na gurbut na udostowerenieto sa rajdane. taka 4e w kraina smetka deteto nasledjawa wsi4ki-nego nasledjawat samo rodninite mu po nishodjasta linija-toest deza wnuzi i taka natatuk-sa bratjata i sestrite ne sum sigurna-ste raspitam adwokat. riska w cjalata istorija e 4e ako utre mi padne saksija na glawata stawa malko slojno. no i towa se urejda-sega mislja na4ini. prosto ima na4in 4owek da ne dade pari na rasni pe4albari a samo da pomogne na drug, na deteto i na sebe si-w imeto na towa to da ne otide w dom-kadeto wsi4ki snaem kakwo e. i nai wajnoto-wsi4ko e sakonno-ottam natatuk sawisi samo to horata-sastoto i rpi edno pulno osinowjawane pak moje da te isnudwat. 4owek e isnudwaem ako ima kakwo da krie-as sum na principa-winagi cjalata istina-kolkoto i da e neudobna.
na linka apis.bg ima pulna informacija sa nepulnoto osinowjawane-samo 4e mai ne se otwarja na wseki. as imam raspe4atka-ste ja skaniram i ste ja pusna tuk-tam mnogo podrobno e opisano prawa saduljenija i posledstwija pri nepulno osinowjawane ot bg grajdanin.
kogato imam pulna informacija ste ja puusna tuk-po to4no kogato mina pres wsi4ki bumastini.


P.S. A ina4e cenata na edno pulno osinowjawane e 10000 lewa-i posnaite koi gi wsima-wuw wseki slu4ai ne biologi4nata maika. as bix dala i 100000 sa da ne ide edno dete w dom-ama ne e tam rabotata. kogato 4ux sa edno momi4e na 15 koeto iska da si ostawja deteto mi stana adski gadno i kasax na adwokata-ujas........kak moje da ima takiwa hora-sasto maikata ne ja e wuspitala taka 4e da ne stane podobno nesto-a toi kasa-abe neka ima takiwa-4e ina4e as kakwo ste rabotja................prosto gadost
slawa bodu beboka si go wse momi4eto-inak mojeshe da se okaja i s dwe deza sa nula wreme.
taka 4e-dokato ne se borim-ste ima i turgowija. ama ne da se borim da hwanat turgowcite-sastoto prosto njama shans, a i 4estno kasano wie bixte li se naeli da osporwate edno priposnawane na dete. ami ako we4e jiwee pri osinowitelite-te go obi4at i to gi obi4a-w imeto na sakona da rasbiete jiwota na tolkowa hora, a. wklju4itelno i tosi na deteto.
as ne bix go naprawila.
dokato ja ima tainata na osiniwjawaneto ste ima i isnudwane i pe4albarstwo-towa e polojenieto. wseki nosi posledstwijata ot swoite deistwija-i kogato e naprawil greshka trjabwa da e najasno 4e ste si plati sa neja-rano ili kusno. sled kato rajdam dete nosja otgowornost pred nego-i dori da ne mi hareswa to ima prawo da snae cjalata si isotrija. mislja 4e mnogo ot maikite koito ostawjat dezata si bixa namerili sili da swiknat s tasi misul ako imat adekwatni partnjori-toest nowite roditeli na deteto. mislja 4e sa malko tesi koito ne se interesuwat kade ste otide tjaxnoto dete. kogato to e dobre i te ste sa po spokoini i ste mogat po leko da nosjat krusta si, sastoto ne iskam da sum w kojata na jena, kojato ne moje da sadurji deteto si.....po kakwato i da e pri4ina, predpo4itam da sum besdetna-mai po malko boli

iswinete me pak sa maimunizata-ama mi e nawik ot 18 godini-ina4e ne moga da napischa takuw posting. staraja se da se u4a na kiriliza

Последна редакция: чт, 16 ное 2006, 11:52 от matakosmata

# 17
  • Мнения: 1 652
Благодаря! Hug
За наследството добре, но да поговорим за емоционалното наследство т.е. как нещата ще бъдат представени на детето? Навярно истината. Ами пред другите деца? Сега си задавам въпросите - просто си мисля- детето с две майки ли ще е ? Мислила ли си за това?
Прощавай - питам не от просто любопитство около твоята история, а защото в главата си имам една идея.....

# 18
  • Мнения: 4 138
mojata posicija e slednata-deteto ima rojdena maika-jenata kojato mu e dala jiwot-i men-jenata kojato go obi4a i gleda. towa kakwa ste sum sa neja tja ste reshi-instinktiwno ili sled rasmisul. ostanalite deza-ami pak istinata-te da si ja tulkuwat. w nasheto semeistwo imashe slednata situacija-ednata sestra imasche dwe deza-drugata ne mojesche da ima-i osinowi deteto na sestra si-towa besche predi mnogo godini. deteto imashe dwe maiki i go snaesche. na rojdenata si maika wikashe leljo na priemnata maiko. wsi4ki bjaxa sadrujni i se obi4axa i taka e i do sega. moje bi satowa ne wijdam nisto stranno w cjalata istorija. sa men maika se stawa-dali si rodila ili ne-njama sna4enie. i goworja sA DUMATA MAIKA-toest obi4asta maika-a ne biologi4na maika.
taka 4e-taka mislja po wuprosa. wjarwam w genite, no i wjarwam w rasuma-do goljama stepen sawisi ot men kak ste reagira deteto na swojata situacija. ne se s4itam sa wesdesusta-satowa i ste rasgowarjam s psiholosi-sa na4ina po koito da podnesa nestata-no obstijat scenarii e jasen-prosto istinata. roditelite mi sa protiw kontakta s biologi4nata maika-te sa ot tipa hora-au kakwo ste kajat horata, wnimawai ste te isnudwa i tem podobni-abe isobsto sus silno raswito 4uwstwo sa sobstwenost.
deteto mi ne e s nisto po rasli4no ot ostanalite-prosto e edin maluk 4owek-koito ste se isgrajda kato li4nost s moja pomost. ako sum nesposobna-ste me otre4e kato maika, i ne sastoto ne sum biologi4nata mu maika-a sastoto ne sum MAIKATA.
i na men mi trjabwa wreme da swikna sus situacijata-da premislja sa hiljaden put nestata-no moeto twurdo ubejdenie e 4e ste se sprawja sus situacijata-kolkoto i nestandartna da e tja. predpolagam 4e sled njakolko desetiletija to4no mojat slu4ai ste e nesto napulno normalno....wse pak 4owe4estwoto se raswiwa i poumnjawa sa njakoi nesta.
otnowo powtarjam-imax wusmojnosta da se omuja,mujut mi da priposnae deteto-no as isbrax po trunliwijat put-w neino ime. sa men drugijat wariant stesche da e nai lekijat. mujut s kogoto jiweja ot tri godini plaka kato mu kasax 4e njama da se jenim i da e sakonen basta na deteto. mojat otgowor beshe 4e roditel se stawa-i to sled kato si najasno sus sebe si-dali e na hartija ili w twoeto surze-towa e nai wajnoto. hartijata njama 4uwstwa.
i sega toi e tatkoto-makar i ne na hartiikata. daje ste si kupuwa tija dni puschka sa da debne budestite setjowe Joy
s pomosta na psixolosi, prijateli i sdrawijat rasum smjatam 4e ste uspeja da objasnja na moeto dete kak to4no stojat nestata i da go predpasja ot trawmi. bolka ste ima-towa go snam-no as ste sum do neja sa da i pomogna da ja preboleduwa Hug

# 19
  • Мнения: 4 138
a i suwsem seriosno si mislja-ako imashe organisacija kum kojato jenite w podobno polojenie mogat da se oburnat-mai turgowijata s dezata steshe da namalee. sastoto sakona kaswa-maikata njama prawo da isbira osinowitelite-e da ama pri nepulnoto osinowjawane ima-a as wjarwam w dobroto na4alo-i smjatam 4e mnogo jeni stjaxa da sa spokoini kogato snajat kade e tjaxnoto dete i kak e. towa 4e ne mogat da go sadurjat ne gi prawi isrodi-a tasi misul presledwa powe4eto ot tjax. ste spjat po spokoino kogato snajat 4e ne njakoi al4en adwokat e prodal deteto im na neposnati hora-a te sa se pogrijili dokolkoto mogat da naprawjat nai dobroto sa nego-poeli sa otgowornosta da jiwejat s istinata. dori da namalee brojat na dezata, koito otiwat w dom s edno-pak si saslujawa borbata. sakonite sa osinowjawane w bulgarija sa kalpawi-i ne samo w bulgarija. wsi4ki snaem 4e domowete sa pulni s napischkani bebeta i s deza koito sa golemi i nikoi ne jelae. towa e polojenieto. slujbite rabotjat mudno, dezata ne gi dawat sa da ne namalee broikata i da ne se nalaga da maxat personal. samo 4e ima edin tunuk moment........koito ne e w tasi situacija wdiga prust osuditelno-kak ste si ostawisch deteto i jenite se 4uwstwat oste po ujasno. a njama nisto po nestastno ot edno nejelano dete-nie horata sme sklonni da nakaswame drugite sa swoite greschki i swojat susipan jiwot-i nai lesnoto e da namrasisch edno dete-i da widisch w nego pri4inata sa swojat prowalen jiwot-moja prijatelka e taka i w neja se e subrala wsi4kata muka i ogor4enie i osloblenie-cjal jiwot e bila nejelanoto dete-plod na maloumieto na maika si. w kraina smetka winowni njama-ima samo osloblenie i muka.
taka 4e iskam da apeliram kum wsi4ki-ne sudete jenite, koito ostawjat dezata si-a se molete gospod da ne wi nakaswa da ispitwate i polowinata ot tjaxnata muka, ne gi ubejdawaite na wsjaka cena da ostawjat deteto si........wseki sam snae kade sa negowite granici-i towa 4e wie ste po silni ne sna4i 4e trjabwa da sudite po slabite.prosto gi sujalete i im pomognete ako mojete. mukata na podobni jeni moje da se srawni samo s tasi na tesi koito ne mogat da imat deza. malko milost kum slabite i greschnite njama da nawredi nikomu

# 20
  • Мнения: 1 652
Искрено си признавам, че думите ти ми залепват страшно много! Просто  чета и си повтарям- yes!yes!yes!
matakosmata, благодаря ти много!  bouquet Винаги съм знаела, че ще тръгна един ден да търся БМ с детето си когато то пожелае, но просто никой и нищо не ме е карал да се чувствам толкова убедена и мотивирана да го направя. Но това е най-малкото, което твоите думи ми дадоха, а то не е никак малко! Simple Smile

Много чувства и мисли в душата ми... Сега не мога да пиша повече. Когато мога ще го направя- може и на лични.
Бъдете щастливи с твоето кюфтенце! Hug

# 21
  • Мнения: 120
Абе момичета! Вие защо не пишете на български език?

# 22
  • Мнения: 4 138
iswinete me pak sa maimunizata-ama mi e nawik ot 18 godini-ina4e ne moga da napischa takuw posting. staraja se da se u4a na kiriliza
 
s4itam 4e ako 4eteshe postinga steshe da rasberesh-oste powe4e 4e se iswinix-da ama ne-porednijat osuditelno wdignat prust-ne e wajno kakwo kaswame a kak e napisano. ne mi se sajajda-ama sa men e po wajno kakwo sum kasala-i dali towa e pomognalo njakomu-sastoto foruma sa wsaimopost i toleratnost a ne sa sajajdane-ti kato pisehsch na kiriliza sasto ne wsemesh otnoshenie kum temata a sadawasch triwialni wuprosi-sku4no li ti e ili si radetel sa bulgarskoto slowo.
sa da napisha podoben posting na kiriliza mi trjabwat 2 dena-a ne mislja 4e temata turpi otlgagane-snaesch li kolko im e wse edno na dezata po domowete na maimuniza, kiriliza ili na marsianiza 4e pisha :35:uwajawam suforumkite-satowa i se iswinjawam kato pisha na maimuniza-prosto mi e problem

Последна редакция: чт, 16 ное 2006, 13:49 от matakosmata

# 23
  • Мнения: 3 715
Много хубави са нещата, които казваш, наистина. Не се сърди за забележките за латиницата, наистина много трудно и бавно се чете, но мен ме интересува това, което пишеш, чета част от моите мисли в твоите постинги  и смятам, че си заслужава кьоравенето   bouquet

# 24
  • Мнения: 4 138
оххххххххх, абе старая се ама бързо мисля, бързо пиша и ако карам на кирилица е пълна трагедия. Twisted Evil
още пове4е, 4е трябва да спазвам и правописа ако е на кирилица Crazy, а така имам извинение Twisted Evil
майтап де.....не се сърдя-инак досега да съм отишла за метла до супера. много ме бива да я яхам Joy

# 25
  • Мнения: 545
споко, на латиница е по-голяма трагедия ...Simple Smile

оххххххххх, абе старая се ама бързо мисля, бързо пиша и ако карам на кирилица е пълна трагедия. Twisted Evil
още пове4е, 4е трябва да спазвам и правописа ако е на кирилица Crazy, а така имам извинение Twisted Evil
майтап де.....не се сърдя-инак досега да съм отишла за метла до супера. много ме бива да я яхам Joy

# 26
  • Мнения: 2 123
...i as plastax-ama ne na maikata[/b]. neja daje kafe kato ja 4erpja i se karame 2 4asa 4e as sum platila smetkata Crazy.
koito drug e wsimal pari-toi da se op5rawja sus suwesta si :mrgreen:werno si e indurstija-mojex da se omuja i mujut mi da priposnae deteto-togawa funkcionira to4no tasi sxema-samo 4e as ne pojelax-

Аз съжалявам, ама нещо не мога да се включа във всеобщия възторг от тази постъпка. Първо искам предварително да кажа, НИКОГО НЕ СЪДЯ! Но така или иначе, ползвани са услугите на посредници, които са направили контакта между БМ и осиновителите. Подкуп е платен, нали...
Ами съжалявам, но просто от такива истории така побеснявам, че мога Витоша да преместя.

Това, че Вие сте поискали да се запознаете и поддържате контакт с БМ, не отменя факта, че сте платили подкуп на посредници, които са направили контакта. Ако нещо бъркам, моля да бъда извинена. Това, че някой друг е взел парите, по едно ОТВАРТИТЕЛНА сделка, не оневинява ни най-малко, човека, който ги е дал. Разликата между вашата схема и схемата  с припознаването от страна на съпруга е просто в познанството ви с БМ.

Съжалявам, но плащайки подкупи, пари, рушвети на посредници, улесняваме и насърчаваме търговията с деца. Това е! Няма какво да се лъжем...
Докато има клиенти, посредниците ще съществуват.
Това че вие сте умна, почтена, свястна и изобщо прекрасна жена, в което не се съмнявам, не означава,  че следващите клиенти на въпросните посредници ще бъдат такива. Хрумвало ли ви случайно, че има хора, които търгуват с органи...

Знам по себе си колко е силна болката от неуспехите, свързани със забременяването. Знам също и нелекия път по осиновяването. Знам колко коства чакането, мъката и всичко останало. Пак повтарям, НИКОГО НЕ СЪДЯ, защото аз самата незнам докъде може да стигне моята болка и отчаяние. Но се моля на господ да не ме подлага на това. Мили момичета, цялата тая тирада я пиша с една единствена цел, призовавам всички, докато можете

НЕ ПЛАЩАЙТЕ НА НИКОГО ПОДКУПИ ЗА ОСИНОВЯВАНЕ. ТАКА НАСЪРЧАВАТЕ ТЪРГОВИЯТА С ДЕЦА!

П.П
Пътя към ада е осеян с добри намерения. На мен ми беше предложена подобна схема, в която, въпреки че имах финансовата възможност отказах да участвам. Не се правя на герой, още веднъж казвам, че не знам докъде може да стигне моето отчаяние. Не  искам да се кълна, че аз никога няма да платя, за да си ускоря процедурата. Но ще стисткам докато мога:
http://forum.zachatie.org/index.php?topic=5096.0

# 27
  • Мнения: 441
Fussii , неведнъж съм ти казвала - търпението ти докато чакаш ще бъде подложено на изпитание. Това е част от пътя.

на някои е писано да зачеват лесно, да раждат лесно, да изминат този път без препятствия. На нас не е . Това не е драма. Това е животът.

написала си го страхотно и аз искам само да допълня.

тук пишат не много хора като теб, които чакат да осиновят - могат да се изброят на пръсти. Безброй повече са. Чакащи. По законният начин.

някой беше писал, че в домовете 90% от  децата за осиновяване са циганчета

защото повечето бебета се осиновяват по "другия" начин още в родилния дом

това е истината

системата е подчинена на нетърпението, на глада за здрави и бели деца, на това, че осиновителите искат децата им да са на възможно най- малка възраст...и т.н.

щастието и смисълът на родителството обаче не е в това, колко бързо ще се случи

жалко, че е трудно да се разбере докато не го почувстваш на собствен гръб

заставам зад всяка твоя дума в твоя призив



# 28
  • Мнения: 4 138
платих хонорара на адвоката. никому никакви други пари не съм дала.
прави сте за подкупите-само 4е аз намерих на4ин да не ги плащат поне други хора. показвам ви законният пьт по който можете да тръгнете. ако исках и  стотинка можех да не дам на адвоката. принципно за какво ще се даде подкуп след като вси4ко е законно и не сьм изнудваема. това за какво и колко сьм му дала ве4е е моя работа.
там е работата, 4е ако има една наистина надеждна организация с идеална цел, която да свьрзва хората-просто щеше да е по леко. нашата БМ беше трьгнала да прави 4астен аборт в 4 месец Sick и никога нямаше да остави детето да отиде в дом. предишните кандидати се бяха отказали.
така 4е- не тьрсете кои взима подкупите а се борете да променят идиотските закони. всеки слу4й е разли4ен. всеки отговаря пред собствената си сьвест. хора, които пе4елят от мьката на другите винаги ще има. от нова година се говори 4е осиновяаването ще е платена услуга. това ми го каза моята социална работни4ка.

Последна редакция: нд, 19 ное 2006, 23:37 от matakosmata

# 29
  • Мнения: 2 123
Хайде сега да не се правим на ударени и да си говорим истината а?

Платихте ли хонорар на човека който ви свърза с БМ или не. Дали ще го наречете хонорар или подкуп, това няма значение. Или просто си вървяхте по улицата и срещнахте една бременна в 4-ти месец жена, която иска да направи аборт, ама вие я разубедихте.


Хайде сега.....

Пак казвам, не ви съдя, желая ви цялото щастие на света, на вас и вашето детенце, просто искам да се знае, че доста адвокатски кантори или друг вид организации "посредничат" за такива контакти и прилагат схемите:
- припознаване на детето от страна на съпруга или
- непълно осиновяване от страна на осиновителите

По настоящото законодателство и двете схеми са незаконни. Има си разпоредби в НК за това.

А вие подадохте ли документи за осиновяване по редовния начин и колко време чакахте, та така се отчаяхте, че решихте да постъпите по този начин.

Не съм моралист, не съм съдник на никого. Просто съм убедена, че докато се заобикаля закона по този начин, търговията с деца ще процъфтява

# 30
  • Мнения: 4 138
Не се правя на ударена.И не ми се спори.
Явно конструктивният диалог е невъзможен, но както и да е.
А ако мои приятел ме запознае с тази жена или аз се запозная слу4айно пак явно е подсъдно.
Хонорара на адвоката се определя свободно. Говоря за принципни неща, а не за моят 4астен слу4ай.
Припознаването е НЕЗАКОННО. Това 4е някой се запознава с някого и осиновява  непълно Е НАПЪЛНО ЗАКОННО, ако ще с БМ да ме е запознал арменският поп и да съм му дала един милион.
Кой колко е от4аян не знам, но ако на мен някой ми беше дал тази информация преди време, щях да намеря на4ин да се запозная с такава жена и то без посредници.
Когато 4овек иска - намира на4ини. Когато не иска - търси при4ини. Всеки се бори по свой на4ин.Само не ми казваите, 4е подкупи за домовете няма, и за социалните и за които там щете..........да минеш напред в списъка, да ти дадат здраво дете...това не е ли също гадни4ко,а #Cussing out. Да де, ама никои няма да си каже.
Аз минах по разли4ен път-тези които тръгнат сега по него имат информацията. Мисля 4е това е най важното.
Пове4е не мисля да пиша по темата. Ако съм помогнала някому, ще се радвам.

P. S. Ако исках да обсъждаме моят слу4ай шях да пусна тема. Аз отговарям на въпроса - кое осиновяване е законно и кое не. Говоря с факти и не съм питала кой одобрява и кой не това, което правя аз. Това не подлежи на дебати.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
А вие подадохте ли документи за осиновяване по редовния начин и колко време чакахте, та така се отчаяхте, че решихте да постъпите по този начин.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
мила FUSSII, когато станеш на 43 и все още нямаш деца, ела пак да си поговорим. Как, защо и колко си от4аяна...........Надявам се 4е този ден никога няма да дойде. Върви по своят път и остави хората да вървят по техният.




Повтарям отново - за да не се обърка някои в цялата галимация. САМО ПРИ НЕПЪЛНО ОСИНОВЯВАНЕ БИОЛОГИ4НИТЕ РОДИТЕЛИ МОГАТ ДА И3БЕРАТ ОСИНОВИТЕЛИТЕ.

Последна редакция: вт, 21 ное 2006, 00:01 от matakosmata

# 31
  • Мнения: 1 652
Мисля, че всяка жена има своя път към детето си.
Против подкупите съм, но още повече съм против незаконното припознаване от бащата тъй като един ден ако се разкрият нещата- това е голяма травма за детето.
Непълното осиновяване  в случай като този на matakosmata има следните предимства:
1. Детето не ходи в дом.
2. Няма я тайната на осиновяването.
3. Законно е.
4. Нали детето помни още с раждането си и знае, че ще бъде изоставено- е това дете знае, че няма да бъде изоставено .

# 32
  • Мнения: 2 123
Първо, за конструктивния диалог - в един дебат винаги има различни мнения. Не може всеки път като чуем нещо различно, да казваме, че диалога не е конструктивен и че не ни се спори. Както и да е.

Мисля, че нещо не се разбираме.

1. Не осъждам никого, пак повтарям, не знам докъде може да стигне моята болка и отчаяние.

2. Не съм воайор, който стои отстрани и раздава нравоучения.  На гърба си съм усетила първо напрежението докато чакаш да те одобрят за осиновител. Нервите, които хабиш, ако нещата се затуткат заради глупости (напр.отпуската на някой служител ). После чакането на вписването. После трескавото очакване да ти предложат детенце. Подскачането всеки път когато телефона звънне, разочарованието от това, че никой не ти се обажда. Кофите сълзи, които съм проляла след като ми предложиха схемата с припознаването. Тормоза когато ми предложиха детенце, което не можах да приема заради ромския му произход. Мъката, самообвиненията, тъгата, болката, нетърпението, изобщо всичко, всичко. И какво ли още ми предстои, преди да се срещнем с детето ни, незнам. Но оставам пълен оптимист и съм убедена, че всичко е било за добро и в крайна сметка ще има своя успешен край

3. Но да се твърди, че схемата с непълното осиновяване при ползването на посредничество от хора, които с това се занимават, е чудесен вариант, просто е недопустимо. Не може да се призовават хората да заобикалят закона.

4. Няма никакво значение колко сте платили на адвоката. Въпросът е за какво сте платили. Затова се бунтувам. Вие сте един от "добрите" клиенти на тези посредници. Убедена съм, че ще бъдете прекрасна майка. Но какъв ще бъде следващия клиент. Никой не знае, а и не може да се знае, тъй като никой не проследява по-нататъшния живот на тези осиновени.  Деца се купуват и далеч за не толкова благородни цели. Мислите ли, че на вашия посредник му пука какво става с децата по-нататък и кой ги осиновява. На него му е важно да вземе "хонорара" . децата. Тези посредници съществуват и преживават ЗАРАДИ НАС. Заради стотиците наранени и тъгуващи семейства, които са готови на всичко за да отгледат едно дете. Само че покрай нас се промъкват и търговците на деца, търговците на органи. Всичко това го пиша защото встъпвайки в подобни посреднически сделки ние участваме в търговията с деца и сме отговорни за това.

5. За възрастта. На 33 години взехме това решение със съпруга ми. За нас осиновавянето не е компромис, а нормален начин да направим живота си по-щастлив. Имам 2 приятелки, които осиновиха по редовния начин, едната на 42, другата на 45 години. Чакаха малко повече от година. Не са платили и една стотинка подкуп.

6. Не може някой да се оплаква и отчайва от тромавата законна процедура, без дори да я е пробвал.

7. Дарена, не е законно да ползваш посредничество за да се свържеш с БМ. Моля ви се не рекламирайте такива методи!!!
Т.нар. "отворено осиновяване",за което става дума е прекрасно нещо и е законно и познато в някои европейски страни, а също и в щатите. Тук това не се допуска. Хубаво, лошо, засега това е положението.
Непълното осиновяване е законно и допустимо и няма нищо лошо в него, стига за това да не е ползван посредник, чиято основна работа е това.

Тук се обсъждат повече емоционалните аспекти на осиновяването. Оставям тази тема настрана засега. Много сме я обсъждали...

Няма да се уморя да го повтарям:

Незаконните посредници при осиновяването посредничат освен на хора като нас, също и на хора, които търгуват с деца. Нека да не им даваме хляб и ние

# 33
  • Мнения: 4 138
Цитирам:

Никой не знае, а и не може да се знае, тъй като никой не проследява по-нататъшния живот на тези осиновени.

НЕ Е ВЯРНО!!!!!!!!!!!
подписва се декларация за съдействие на социалните работници. контрол има. Както при осиновяването 4рез регистъра
Детето остава в родствена връзка с биологи4ните роднини.
Те могат да подадат жалби ако имат съмнения. Контрола е по голям даже и от този при осиновяване 4рез регистъра.

НЕ поощрявам посредни4еството, а на4ина на осиновяване!
Дори и един ден в дом е един ден впове4е! Това е МОЕТО мнение.
Именно като давам тази информация помагам да НЕ се дават подкупи. Кой дава подкуп за нещо законно, а?
Само 4е с отговорите излиза едва ли не 4е непълното осиновяване е незаконно и контрол няма.

В темата има въпрос, а не емоционалното и моралното коментиране на това, което аз съм направила.
Отново повтарям - на конкретният въпрос давам конкретен отговор.

Последна редакция: вт, 21 ное 2006, 12:22 от matakosmata

# 34
  • Мнения: 1 843
Ох, темата е много деликатна.

Гледам темата от дни...не пиша, защото аз познавам персонално матакосмата и не мога да бъда безпристрастна, от друга страна, ако изпиша чувствата си, мнението си - рискувам да я нараня.

Нека обаче, погледнем нещата от тази страна: Дали ОТНОВО нещо в закона не е догледано, дали именно там не трябва да насочим усилията си и единността си. Дали не трябва да излезем от личните мотиви, от руслото на семейството и неговото благо и да заемем някаква официална позиция, с която нещата да се подбутнат, за да се прекрати дългия престой на децата в домове и стимулирането на даването на пари "под масата"!

Знам, на думи е лесно. Аз не си падам лидер. Не съм и от най-ангажираните социално личности. Но за да няма повече подобни морални дилеми или поне да отсечем отчасти пътищата за подобни нечисти сделки, съм готова да предприема всякакви действия.

Ще ви кажа честно. Мой познат ме посъветва да си мълча. "Ако искаш дете - каза - трай си. По-нататък, може и да ревнеш...". Ами, а де. Ама не мога.

Щото всяка от нас сама си знае докъде й е стигнало или стигало отчаянието. Затова тук ми е уютно. Не трябва нито да се крия, нито да се правя на герой. Болката може да те изяде и по-лошото е, че може да изяде обичта и разбирането към хората.
Не, че болката е оправдание, но нека бъдем реалисти. Въпреки общите ни цели, интереси, преживявания, ние сме хора - различни, всеки с характера си, уменията си и кредото в живота.
Някои от нас са израсли в трудни условия и са привикнали на борби, други са имали по-милостива съдба и нямат изградени навици за да посрещнат несигурността. Това не прави едните по-добри от другите. Просто различни.

Сигурна съм, че матакосмата е и ще бъде чудесна майка. Вярно е и, че други на нейно място могат и да не бъдат. Но "вината" е само на половина нейна. Ако процедурата по осиновяването се ускори значително, ако контрола на осиновяващите бива извършван по-експедитивно, но не по-малко акуратно, ако легално се установят нови практики на връзка между БМ и осиновители още в периода на бремеността й...много ако. Всяко с рисковете си. Но вината не е на жената, която копнее да гушне детенце. Да не търсим вина. Да видим как може да се заличат подобни възможности!

# 35
  • Мнения: 2 123
Аз също съм убедена, че Матакосмата е чудесна жена и ще бъде прекрасна майка.

Всичките ми тиради дотук в никакъв случай не са били срещу нея персонално. Най-малкото, тя вече е майка, осиновила е и няма изобщо какво да го коментираме. Да са живи и здрави, и много да се обичат  Grinning

Думите ми бяха към момичетата, които ще осиновяват занапред. Най-малкото да помислят добре, преди да търсят и да плащат на посредници. Не са ни виновни нито държавата нито законите, че търсим втория начин и плащаме на разни мерзавци, които купуват и продават децата като стока.

Поне опитайте първо законния ред, подайте документи, чакайте поне една година, пък тогава се отчайвайте и търсете втория начин. Ами да му се не види - една бременност трае 9 месеца... Колко да трае на осиновяването? Решавам в Понеделник и хоп в Петък детето е у нас... Изобщо не мисля, че има проблем в процедурата за осиновяване. Вижда ми се рационална. По скоро мисля, че има проблем в процедурата по отнемане на родителски права. Защото не може децата да висят по домовете, родителите им да не се интересуват от тях, ама и да не подписват документите им. Знам, че само за София има около 50 бебенца с неуредени документи. Те вероятно ще порастнат в домовете, никой няма да се интересуват от тях, ама и да бъдат осиновени не могат. Тука е безобразието.

Подадохме документи през февруари, одобриха ни през юни (социалната ни си взе отпуска 1 месец  Close), още чакам и не мисля, че времето ми изтича. Много е гадно да чакаш, знам, що сълзи съм изревала....няма да ви казвам. Ама това е положението.


И още нещо малко извън темата.
Мисля си, че проблема у нас е и малко "културен". Хората се сещат да осиновяват след дългогодишна борба със стерилитета, когато навършат 40, 45 години и тогава всеки ден им си вижда изгубен. Тук осиновяването се възприема като последен влак, като компромис, като утешителна награда. НЕ ОТ ВСИЧКИ, ФОРУМЦИТЕ СЕ ИЗКЛЮЧВАТ разбира се  Laughing Heart Eyes.
Ако започнем да разсъждаваме малко по-цивилизовано и започнем да приемаме осиновяването като един естествен и прекрасен начин да изпълним мечтата си за собствено дете, тогава няма да се мъчим и да преживяваме кошмарите на неуспешните процедури ин витро. На мен един опит ми беше достатъчен. Не благодаря повече  Stop! Въпреки, че докторът ми и досега се вайка, че съм се отказала все още млада (34г) и с чудесни прогнози  Laughing.

Както и да е поздрави на всички и успехи

# 36
  • Мнения: 3 715
Последната част от поста ти, Фусии, все едно аз съм я писала. Аз съм на 29, мъжът ми е на 27, като и двамата сме деца на възрастни родители.  Една от причините да се решим толкова бързо на осиновяване беше, че искаме да сме физически млади родители и да можем максимално да сме полезни на децата си. Но всеки сам си решава и си определя за какво ще се бори.

# 37
  • Мнения: 3 715
Съжалявам, че изместих темата в съвсем различна посока, не ми обръщайте внимание  Stop

# 38
  • Мнения: 2 214
10 години чаках преди да родя и проучила съв всички варианти обаче се отнасят за Украйна и мога да кажа че макар и не законен това е най лесен начин да осиновиш дете поне в Украйна.

Общи условия

Активация на акаунт