Флуорни таблетки

  • 2 348
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 43
Скъпи бъдещи майчици, моля ви, споделете с мен взимате ли флуорни таблетки по време на бременността?

# 1
  • Мнения: 3 334
аз лично не съм взимала,но имам познати,който са взимали такива таблети.

# 2
# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
По време на първата си бременност вземах от 4-тия месец нататък. Сега смятам да започна пак да вземам по някое време.

# 4
  • Мнения: 1 976
Не, но пиех вода Девин, която има голямо количество флуор.

# 5
  • Мнения: 453
Аз взимах, но стоматолога ми каза, че ако пия по половин литър вода Девин на ден, през този ден мога де не взимам таблетка.

# 6
  • Мнения: 7 723
пила съм флуорни таблетки- по 3-4 на ден

# 7
  • Мнения: 132
Не сам взимала.

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 562
Не Peace!

# 9
  • Мнения: 983
В началото пих такива таблетки, но тези, които лично аз намерих в аптеката бяха за деца. Така и не ми препоръчаха нещо за възрастни и кой знае какъв ефект нямаше  Sad Но и вреда няма, де  Wink

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не съм взимала и само с безфлуорна паста си миех зъбите и вода без флуор пиех......

# 11
  • София
  • Мнения: 243
Не, защото зъболекарят ми препоръча, ако пия много минерална вода да не вземам флуорни таблетки, тъй като се натрупвал  флуор в организма и това по-скоро може да навреди отколкото да помогне.

# 12
  • Мнения: 313
На мен стоматологът ми обясни, че от четвъртия до седмия месец се образуват зародишчетата на зъбките на бебето и е важно да се пие флуор. Предписа ми да пия през тези три месеца по две таблетки, след което да почивам три месеца. След това, когато бебето се роди и то трябва да приема флуор на капки.
Дано съм ти била полезна.

# 13
  • Мнения: 4 915
Не, и няма и да пия, и на децата няма да давам флуорни таблетки.

Има достатъчно информация в интернет "за и против" флуора, въз основа на която да вземеш решение, или да се консултираш с още лекари.
 

# 14
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Взимах Флуор от 4-ти месец на бременността до края. За сега още не давам да бебка, но не са й го предписали и за това. Доверявам се изключително на докторката ни и каквото каже правим.

# 15
  • Мнения: 216
Аз започнах да взимам флуорни таблетки по две на ден от шести месец по препоръка на стоматолога и на гинеколога ми Peace. От месец насам пия само по една на ден.

# 16
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Аз вземам по 4 на ден и също някъде от 6 месец,заради зъбите,вземи си и ти
ако искаш,евтини са. Peace

# 17
  • Мнения: 25
Ами в момента взимам 3 пъти на ден по 2 таблетки, по време на хранене.

# 18
  • Мнения: 9 095
някъде из форума Мая05 беше питала за флуора, понеже се беше заела да прави филм, та го гледах само накрая, обаче след видяното и чутото съм твърдо против допълнителния прием на флуор, ще поровя и ще ви пратя темата Peace

# 19
  • Мнения: 5 026
Не, не съм взимала.

# 20
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да аз съм пила, но трябва да се внимава, ако се пие и мин. вода.

# 21
  • Мнения: 4 621
Взимах флуор от 16  до 27 седмица мисля newsm78

# 22
  • Мнения: 678
Аз пиех по една таблетка всеки ден от 5-ия месец.Сега след като беба направи месец и давам по 4 капки сутрин.
Мисля че всичко в умерени количества е допустимо.

# 23
  • Мнения: 407
Взимах след 4 месец,но слад като се поразтърсих и прочетох какво представлява флуора и как действа на организма спрях да ги пия,а и на бебо не смятам да давам.

# 24
  • Мнения: 1 272
не съм

# 25
  • Мнения: 229
имам полвин опаковка зимафлор за възрастни ако някой иска.

# 26
  • Мнения: 9 095
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=134570.0, ето тука мамите дадоха доста инфо Peace

# 27
  • Мнения: 43
Изключително много благодаря на всички за отзивчивостта!  HugУспехи!!!

# 28
  • Мнения: 9 095
консултирай се пак с лекар, защото колкото и да не е организмът има нужда от него но в определени дози  Peace

# 29
малкия е на 2г и 7м по колко капки трябва да му давам зумафлуор?Досега му давах 4капки но искам да чуя вашто мнение по вапроса.Много държа да му ги давам.Вие,майки също ги давайте ако искате децата ви да имат здрави зъбки. Wink Wink Wink

# 30
# 31
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 506
Нито аз съм вземала по време на бременността, нито пък давам на детето си.

# 32
  • Мнения: 2 082
малкия е на 2г и 7м по колко капки трябва да му давам зумафлуор?Досега му давах 4капки но искам да чуя вашто мнение по вапроса.Много държа да му ги давам.Вие,майки също ги давайте ако искате децата ви да имат здрави зъбки. Wink Wink Wink
не си тъпчи излишно детето с глупости...

# 33
  • Мнения: 7 420
  Не съм взимала флуорни таблетки,но разбрах,че сиропчета ХИПП(които съм пила) съдържат флуор... Sad
  Ако бях разбрала по-рано,нямаше да ги пия...

# 34
  • София
  • Мнения: 4 590
И аз не съм взимала. Peace

# 35
  • някъде
  • Мнения: 4 956
не съм взимала Naughty
има теми, свързани с това- пусни търсачката Peace

# 36
  • Мнения: 2 271
И аз не взимах и на детето не давах!

# 37
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 716
Аз купих Зимафлоур и пих около месец през бременността, но после се отказах. След като спрях да кърмя обаче си допих останалите таблетки.

# 38
  • Мнения: 6 164
Взимах Зимафлуор от 4ти месец до края.[/color]

# 39
  • Мнения: 1 564
Не,не съм взимала флуорни таблетки. Flutter

# 40
  • Мнения: 7 420
  Досега не съм срещнала човек,който да ми се е похвалил,че след взимането на ФЛУОР зъбите му са станали перфектни(или поне да са спрели да се развалят)!
  Моята баба,която цял живот е била активен консуматор на млечните храни и не е познавала понятието флуор,е усетила първите проблеми със зъбите чак,когато се е пенсионирала!
   Този факт говори много,а?
   Флуора,между другото,е антагонист на Калция!

Общи условия

Активация на акаунт