как се чувствахте след секциото?

  • 2 296
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 116
Много бавно се възстанових, едва ставах от леглото и цял месец спях само по гръб на две възглавници, не можех на една страна, болеше ме. Иначе като се движех или занимавах с бебка нищо не усещах, но легнех ли-болка голяма!

# 16
  • Мнения: 327
Болеше много,особено първите 3 дни.На 4-я донесоха детето при мен и аз трябваше  да забравя за болките при ставане,сядане,лягане и т.н.Болеше ме,докато я държах при кърмене.Поне месец ми беше трудно сутрин да ставам.Вършех си домакинската работа още от връщането ни вкъщи,но с болката от секциото.Ако имах избор,не бих го предпочела.Това е моето мнение.

# 17
  • Мнения: 8 917
Първите 2, че и 3 дни си понаболява раната - няма как, но оттам нататък си е песен Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 4 966
Първите 4/5си боли ужасно-поне при мен.Но се Възстановях  8 дни.След тези дни не съм се чувствала оперирана.

# 19
  • Мнения: 5 370
След 4 ден веЧе не ходех сгъната и напредвах с по= голяма скорост.
НАй=кофти е първият ден в реанимация.....боли си , но болката е някак си....предвидима, не zнам как тоЧно да го обясня. После има лек страх от болката при раzдвижването, но се преодолява.
10 дена след секциото ми нямаШе веЧе ниЩо.
Съвет=кажат ли ти да ставаШ и да се раzдвижваШ = по никакъв наЧин не се глеzи и иzпълнявай, много е важно да се иzбегнат съсиреци и други раzни миzерии.

# 20
  • Мнения: 1 209
Чудесно се чувствах, на 3 ден все едно нямах операция, грижите за детето си ги поех изцяло аз.
Леко раждане и на теб.

# 21
  • Мнения: 4 621
Перфектно се чувствах. Болките след операцията са съвсем поносими, неприятно е първото ставане. След това всичко отминава доста бързо. В деня на изписването седях с кръстосани "по турски" крака на леглото, грижех се съвсем сама за бебето от първия ден в къщи, на 20 ден започнах да правя коремни преси Hug
Леко раждане  bouquet

# 22
Naistina boli. Pone pri men beshe taka bolkata mi prodalji parvite 3 dni,sled 4etvartia den se 4ustvax mnogo po dobre, a edna sedmica sled tova se bax vaztanovila.Operaciata vse oshte me nabolva, tapa bolka e de no tova e samo pri smana na vremeto pojelavam ti leko rajdane vsi4ko shte mine i shte bade zabraveno sled rajdaneto na bebo.YSPEX

# 23
  • Мнения: 902
Мила,всичко е индивидуално, но моя милост се иzправи на същия ден след операцията.След като ме пусна упойката напълно ме боля много, но като ми дадоха някакви таблетки и ми биха някаква инжекция се събудих на другия ден и се питах въzможно ли е нищо да не ме боли...Прибрах се от болницата сама(моя мъж беше на учение , военен е, не му дадоха свободен ден zа което той даже си поплака )с метрото и с количката и ди гледах детето и продължбавам да го гледам абсолютно сама.Така чЕ, всичко ще е наред. И наистина, колкото по рано станеш да се движиш, толкова по добре.

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Щастлива !  Wink

# 25
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Боли първите няколко часа, после става все по-добре и по-добре  Hug Споко   bouquet
Peace
Колкото повече се движиш, толкова по-бързо ще се възстановиш след раздвижването.И се опитвай да вървиш изправена-колкото можеш повече.
Разбира се, че ще можеш сама да се грижиш за бебчето.6 месеца не трябва да вдигаш тежко-освен него Peace
Абсолютно верно  Peace в раздвижването му е цаката. Първия път не се раздвижих и ме болеше много почти седмица, едвам ставах от леглото. Втория път се раздвижих по-рано и на следващия ден скитах по коридорите. За болката слагат свещички и не е проблем. Някой беше писал за болки от контракции по време на кърменето след това. Ами на мен няколко дена удърно ми вливаха окситоцин (за свиване на матката) и този проблем не е съществувал  след тази процедура newsm78. А бебо можеш да си гледаш абсолютно сама няма да има проблем.

# 26
  • Мнения: 4 629
Първите няколко дни ми беше доста зле  Crazy Но с всеки ден се подобрявах значително. Като ни изписаха от болницата основно се оправяхме сами, но знаех, че каквато и помощ да ми потрябва можех да разчитам на семейството ми  Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 696
Чувствах се перфектно, дори и когато кръвното ми беше паднало до 40 на 20 и над мен имаше 10 човека!
Имах невероятна сила и на втория ден се качвах няколко пъти на горния етаж да си гледам детенцето.

# 28
  • в стаята
  • Мнения: 469
Чувствах се чудесно, на 7 ден вече не си спомнях за операцията. И детето го гледах съвсем сама Peace

# 29
  • Мнения: 5 790
Чудесно се чувствах,на 3 ден си бях в къщи,на 10 ден все едно нямах операция,и от 12-ия час си се грижех сама за детето.Леко раждане и на теб.

И аз така. На следващия ден след секциото и до кафето пред болницата ходех. Леко раждане.

Общи условия

Активация на акаунт