Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема № 56

  • 36 459
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 23 122
Тук повече се касае за някакво възпаление, предписаха ли лечение?

# 721
  • Мнения: 454
Не, докторът реши направо да направи HPV изследване. Проблемът е, че го прати в лабораторията през септември и от Геника казват, че имало проблем на митницата и няма как да довършат изследването докрай. Казаха че нямало проблем материалът да се съхранява 2 месеца, но все пак... Много ми е притеснено цялото това чакане...

# 722
  • Мнения: 23 122
Каква митница?!
той добре е пратил проби, но при чист колпоскоп, завишена цитонамазка, с отбелязани левкоцити, най-логичното е да се направи микробиология или директно да се назначи някакво противовъзпалително лечение:

# 723
  • Мнения: 454
Да, така отговориха. Имало задържане на митницата, нещо ни пързалят ми се струва. Казаха, че до края на другата седмица се надяват да стане. А иначе има и микробиология. Той винаги прави цитонамазка, микробиология и колпоскопски преглед. Ето я и микробиологията:

# 724
  • Мнения: 2 833
Въобще нямам идея за каква митница става въпрос, Геника правят ЧПВ-тата тук в България, доколкото знам, и понеже е едно от най-честите изследвания, които се правят, зареждат пробите доста бързо и в рамките на седмица обикновено са готови, дори понякога и по-бързо. Това лекарят ли го казва, или от Геника? От края на август/септември са минали почти 3 месеца Anguished 100% има нещо съмнително, компроментирали са пробата, забравили са я или каквото и да е, но не мисля, че резултатите ще са адекватни в момента. Аз бих повторила вече всичко - и цито, и микро, и ХПВ.

# 725
  • Мнения: 454
От Геника така ми отговориха, защото и гинекологът се учуди защо се бавят толкова, той беше казал 4 седмици максимум. Ами не знам и аз какво се е случило с това изследване, честно казано... Аз ще ходя на 1-ви на преглед при него и пак ще говорим, но просто исках да попитам тук относно изследванията.

# 726
  • Мнения: 99
Здравейте, имам резултат от цитонамазка, но незнам за какво става дума? Ако някой може да разчита, мерси. Имам час за лекар д-р.седмица.

Кандида. Спори и хифи. Плоскоклетъчна метаплазия. Лека Атипия. || гр.

# 727
  • Мнения: 2 833
Имате гъбички, които трябва да се лекуват. Останалата част е нормална. Коментирайте с лекаря си последващо лечение и кога отново да направите изследване.

# 728
  • Мнения: 31
Здравейте,

При мен Цитонамазка излезе 2B група
Ходих и на колпоскопия - казаха ми че всичко е наред, но е амбулатория лист е написано-Бял Епител.
Някой с подобен проблем?
Чудя се дали да не мина и второ мнение при доктор Димитров?

# 729
  • Мнения: 86
Привет! След размяна на часове за Карагьозов тук, найййй-после излезнаха и моите резултати.

Докато се свържа в сряда с него ще съм благодарна за някакви мнения:



Аз съм след LETZ при доц. Карагьозов през 2021 и от тогава ходя всяка година.
Това, което не разбирам е : метаплазия и койлоцити, както и вечните левкоцити .
🤷🏻♀

HPV пускам също всяка година след като преди LETZ ,18 щам беше положителен.
Сега вече всичко е отрицателно, таааа.. някакви мнения?

# 730
  • София
  • Мнения: 3 042
Е, какво толкова има за мнения - вероятно докторът е казал, че се гледа само, дали е втора или трета група и без буквите. Така, че всичко е наред.

# 731
  • Мнения: 170
Здравейте! При мен нещата се развиха така: след отрицателен тест за HPV, течната цито излезе II-ра група (без букви), а колпоскопията - без изменения. След 12 месеца - отново цито + колпоскопия. Така каза лекарят.  На 47 съм и за пътви път правя всички тези прегледи и изследвания. Досега само цито и толкова. Решила съм вече да правя всичко.

# 732
  • Мнения: 842
Момичета, сега си видях последната цитонамазка и се притесних. Какви са тия койлоцити, от къде се взеха...
Доктора каза да отида да ме изследва за ЧПВ, ама да бъде след цикъл. Е аз моя цикъл го очаквам към 18-ти , след цикъл значи около Коледа, значи тоя месец го изпускам. Ще умра от притеснение.

# 733
  • Мнения: 1 033
Здравейте, излезе ми днес цитонамазка:

PAP II - III A     Клетъчни промени свързани с:неспецифично възпаление; HPV - единични дискератоцити, вроговени плоски епители
Препоръчват колпоскопия.

По-късно ще се чуя с АГ. Преди 1 месец ми направиха кюретаж заради мисед. Май месец бях с PAPII. Иначе тъкмо съм след цикъл та ще питам за тест за НPV.

# 734
  • София
  • Мнения: 7 090
Еvcheto, койлоцитите са вид клетки, които се развиват след евентуална инфекция с човешки папиломен вирус (HPV). Може дори да не е от високо рисков щам. При чист колпоскоп без атипизъм и тази цитонамазка, няма никаква спешност при вас. Отидете да си направите теста за HPV през януари и в зависимост от резултата д-р Карагьозов ще прецени дали имате нужда от АНСС (хранителна добавка). Нямате никакъв повод за излишни притеснения.

Общи условия

Активация на акаунт