Рим - 24 тема

  • 34 012
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 608
https://www.wantedinrome.com/news/italy-faces-public-transport-s … s66r4LuA5dDh6f1TE
Предвижда се стачка на публичния транспорт в петък 17 юни

# 691
  • Мнения: 8
Извинявам се за глупавия въпрос, но нали не се изисква нищо по-специално за пътуване до Италия - сертификат, QR код, декларация или нещо друго?

# 692
  • Мнения: 76
Момичета, не можах да разбера много за Базиликата и купола.. Разбрах от писаното в темата, че опашките са две и първо трябва да се наредим на тази за базиликата после на тази за купола.. така ли е, защото някой друг пък беше писал, че е влязъл направо в купола и оттам в базиликата. И входа за базиликата е безплатен а за купола е 10 евро в брой така ли

# 693
  • Мнения: 774
Petya Pv Отпаднаха всякакви изисквания за пътуване до Италия, свързани с Ковид.

Аз пък имам друг въпрос - при покупка на дневна карта за градски транспорт от TicketAppy, трябва ли нещо да се взима от някъде физически (като Рома пас) и как се активира? На какъв принцип се използва - сканира ли се в привозните средства?

# 694
  • Мнения: 76
Аз не мога да го измисля как да избегна опашката за купола и базиликата.. като няма как да влезна откъм Ватиканския музей защото друг ден ще го разглеждам него. Какво мислите за тези билети, които продават Skip The Line?

# 695
  • София
  • Мнения: 133
Petya Pv Отпаднаха всякакви изисквания за пътуване до Италия, свързани с Ковид.

Аз пък имам друг въпрос - при покупка на дневна карта за градски транспорт от TicketAppy, трябва ли нещо да се взима от някъде физически (като Рома пас) и как се активира? На какъв принцип се използва - сканира ли се в привозните средства?
Картите се валидират  в първото тр. средство, а после само в метрото!

# 696
  • Мнения: 2 034
За купола няма как да се качите без да чакате на опашка от където и да влезете. След купола изодът води право в Базиликата. Така, че който иска да се качва на купола няма смисъл първо да разглежда базиликата. Дори и да минете през изхода на Ватиканските музеи, ако е отворен вече, спестявате само голямата  опашката за Базиликата, за купола не.

TicketAppy още не съм го използвала, така че нищо не мога да кажа. Просто тук го похвалиха за това го давам като възможност. Предполагам, че като се закупи нещо от там има разяснения как се ползва. Презполагам, че или веднага се изписва до коа важи или се активира при първо ползване.
П.П. Сега погледнах, за картата пише, че важи 24 ч. след първото активиране.

# 697
  • Враца
  • Мнения: 10
Здравейте, има ли някой сега върнал се или в момента в Рим? Питането ми е за Ватикана искат ли сертификати? Колко трябва да сме облечени възрастни и дете на 10 г.? Жегата много ли е непоносима?

# 698
  • Мнения: 631
Ние бяхме в Рим 10-13 юни. Никакви сертификати не искаха. Изрично питах като ни пуснаха дали да слагаме маски, казаха ако ние искаме, иначе не е задължително. Кумата ми беше с къса рокля, но предвид температурите навън, нищо не са казали за краката, тя си метна едно тънко сако на гърба, за да не е с голи рамене.
Относно жегата - за мен лично беше ужасна, единият ден ми стана лошо, виждах и на други хора как им става зле. Беше 33-34 градуса, но с многото хора, коли, обикаляне се усещаше като повече. За мен е най-добре да се почива на обед и да се излиза отново след 17-18 (така направихме и ние след първия ден). Аз втори път след май и преди септември изобщо не бих отишла (била съм май 2016 и не беше изобщо толкова горещо).

Последна редакция: нд, 19 юни 2022, 17:14 от Морско_момиче

# 699
  • София
  • Мнения: 133
На първи юни посетихме Ватикана, като бяхме подготвени с маски и сертификати, но още на входа видяхме, че всички са без маски и проверяваха само билетите!  Влязохме по- рано, може би два часа, преди този на билета, без проблеми. Мъжете с къси панталони( не шорти, разбира се) и тениски, както масово са облечени повечето туристи. Специално при дамите забелязах повече разголени рамене и крака.

# 700
  • Мнения: 174
Здравейте, някой дали знае тези карти за градски транспорт, които са за 10 пътувания по 100 мин, пак ли са като другите билети за тези 100 мин може да сменяш няколко превозни средства. Питам защото така както е написано го разбирам, че е само за едно пътуване в този период.

# 701
  • Мнения: 4 400
Да, може да сменяте.

# 702
  • софия
  • Мнения: 1 201
Със семейството ми в момента сме в Рим, днес бяхме във Ватикана- сертификати никъде не искат, маски също( само в градския транспорт, макар че и там има хора без маски, но повечето носят).
Жегата е голяма Stuck Out Tongue Winking Eye, при възможност прибиране на обяд и излизане отново след 17.00 ч е добра идея.

Последна редакция: пн, 20 юни 2022, 13:30 от mozzi

# 703
  • Мнения: 1 754
От 11.06 до 14.06. бяхме в Рим, свикнали сме на жега, но там е направо задушно,  не забравяйте слънцезащитния крем.
В Базиликата някои служители не пускаха с пола над коляното, май се престараваха, но с един шал на кръста се влизаше.

 Базилика Св.Петър имам предвид.

Последна редакция: пн, 20 юни 2022, 08:51 от Genuine

# 704
  • Враца
  • Мнения: 10
Аз ли нещо пропускам? При чекиране на билетите ми иска документ за Ковид.?!!! Нали отпаднаха?

Общи условия

Активация на акаунт