Рим - 24 тема

  • 33 939
  • 736
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 2 031
Благодаря! Спомням си, че го четох в темите, но исках да съм сигурна! Кацаме в 21ч и излитаме в 22ч и за това ми трябват в този часови диапазон! За да се възползваме от аудиенцията в сряда взехме и за тогава билети за Ватиканските музеи и предполагам, че там ще прекараме цял ден. Искам да взема двудневен Рома пас, но не успявам да намеря цени на билетите с отстъпка. Капитолийските музеи мисля да ги взема безплатни и да използвам отстъпка за замъка Ди Анджело и Баните на Каракала! За детето(10г) мисля, че най- удачно ще е да вземем седмична карта! 
Първа страница: https://www.romapass.it/files/doc/sitiAderentiCostoBiglietti20220304_eng.pdf

# 511
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
А моето дете (едното) навършва 10 години дни преди ходенето ни. Всъщност ходенето е един вид подарък за р.д. Силно съм изкушена да го броя под 10г. и да не купувам билети за гр. транспорт за него Simple Smile Сестра й е висока колкото нея и е на 7. Документ за самоличност ли ще искат?

# 512
  • Мнения: 2 031
Ами, ако минат проверяващи може да поискат. Те са на групи и веднага  пишат актове/глоби с личната карта на живеещи в Италия. На чужденците не знам, но намират начин сигурно.

Сега се сетих, че март, когато се прибирахме пътувахме с автобус към Термини и една възрастна дама ме заговори да ме пита имаме ли билети, защото последно време много често правили проверки на последната спирка, проверявали всички слизащи от автобуса.

# 513
  • София
  • Мнения: 133
А моето дете (едното) навършва 10 години дни преди ходенето ни. Всъщност ходенето е един вид подарък за р.д. Силно съм изкушена да го броя под 10г. и да не купувам билети за гр. транспорт за него Simple Smile Сестра й е висока колкото нея и е на 7. Документ за самоличност ли ще искат?
И ние сме така! Пътуването е подарък за РД на детето, а и силно се надяваме да видим новопридобитата купа на Рома! Детето силно притеснено изчисляваше км, за да разбере до 31.05 ще пристигне ли от Тирана, до стадиона в Рим!

# 514
  • Мнения: 2 888
А, на 10 годишните ходи ли им се там , да кажете как е минало с децата и дали им е било интересно .

# 515
  • София
  • Мнения: 14 688
А всъщност как става първото чекиране в автобуса? Машини, които гълтат билета и го изплюват като в тяхното метро или като в нашето метро се приближава до четец баркода на билета.

# 516
  • Мнения: 2 031
А всъщност как става първото чекиране в автобуса? Машини, които гълтат билета и го изплюват като в тяхното метро или като в нашето метро се приближава до четец баркода на билета.
Така, да. В автобусите само първият път се валидира.

# 517
  • София
  • Мнения: 133
А, на 10 годишните ходи ли им се там , да кажете как е минало с децата и дали им е било интересно .
Задължително! Пролетта го заведохме в Париж( за малко) и в Дисниленд( за по- дълго) и тогава ни заяви, че мечтата му е да посети Рим и най- вече Колизеума! За това и още първия  ден сме го организирали, заедно със Стадио Олимпико( купата е бонус)! За замъка лесно успях да го убедя, все още не е влизал в такъв!

# 518
  • Мнения: 767
Кажете повече за стадиона и тази купа, че и аз съм с един 12 годишен футболен фен…
В Париж специално ходихме до ПСЖ, ще е грехота да пропуснем този стадион. Аз съм страшен лаик на тема футбол и всякакви съвети ще ми бъдат полезни Simple Smile

# 519
  • София
  • Мнения: 336
В Италия клубовете играят на общински стадиони. В случая Рома и Лацио играят домакинските си мачове на Стадио Олимпико, който е и националният стадион на Италия. В тази връзка мисля, че няма турове и музей, както например на Сантяго Бернабеу, Камп Ноу и т.н. Може все пак да проверите на сайта, но аз не открих такава информация и билети за обиколка.
Иначе Рома спечелиха тази година Лига Европа, но къде ще си държат купата, не мога да кажа Simple Smile

# 520
  • Мнения: 1 164
Днес се завърнахме щастливи и очаровани от Рим и Флоренция. Още сме в плен на емоциите и догодина ще направим една Южна Италия.
Райънер не се изложиха, бяха безупречно точни и на отиване, и на връщане.
Както ме посъветвахте от летището се качихме на автобус 520 и след това на метрото. Предвидливо бяхме наели апартамент в непосредствена близост до метролиния А, за да не се налага да се прикачваме и да губим време.
Апартаментът го препоръчвам с две ръце. Намира се на ул. Coli Albani, на едноименната метростанция в южната част на града и в близост до летището Чампино.
Кацнахме и след 30 минути вече бяхме се настанили като пихме кафе на летището.
Не са ни искали сертификати, но имаше избирателни проверки.
Още първата вечер се разходихме като започнахме от Пиаца дел Пополо през Via del Corso до Испанските стъпала и Фонтана ди Треви. Има много туристи,  но очаквах повече. Поносимо е.
Вторият ден посветихме на историческия Рим, Колизеум, Римския Форум, пл.Венеция. Качихме се на паметника на В.Емануеле.
Третият ден бяхме във Флоренция,  която също е много красива. Благодаря на Реджина за съветите да си купим билети от сайта на Italo.  Досега все от Trenitalia съм купувала. Влакът е страхотен, бърз, чист и абсолютно за предпочитане пред кола под наем.
Четвърти ден за Ватикана,  Св.Петър и Базиликата.
Пети ден за Санта М.Маджоре, Вила Боргезе и отново Пиаца Испания, пиаца Нагона, Фонтан ди Треви, за да хвърлим монети за сбъдване на желания.
На шестия ден си тръгнахме. Изпълнихме програмата и сме щастливи и доволни. В Трастевере не успяхме да отидем.  Но не беше на всяка цена.  Ще има и друг път.

# 521
  • Мнения: 630
Лигата на конференциите спечели Рома.

Аз за 1.50 евро не бих рискувала да не купувам билет и после да се разправям с проверяващи Бог знае на какъв взик и с глоби Confounded

# 522
  • Мнения: 2 031
От миналата година има обиколки на Стадио Олимпико, някъде назад бях дала линк за билети. Ето:
https://stadioolimpicotour.vivaticket.it/?qubsq=11c9ae04-3aa7-4f … 325c887031b8ab4e0
Монетите във фонтана са за да се върнеш пак в Рим.

Последна редакция: чт, 26 май 2022, 22:03 от Lady Vengeance

# 523
  • БГ
  • Мнения: 1 162
Кажете повече за стадиона и тази купа, че и аз съм с един 12 годишен футболен фен…

Привет, малко късно се включвам в темата, но пък с прясна информация от посещението на Стадио Олимпико, на 22.05.2022г. Турове има, тръгва се на кръгъл час, билети се купуват на място - цена за възрастни - 18,50Е, цена деца до 16г. - 11,50Е. Начало на тура - входа за автобусите с играчите, там прожектират филм за стадиона, следват залата за пресконференции, съблекалните на отборите - Рома, Лацио  националния отбор. Излиза се на терена от официалния изход, откъдето излизат съдиите, треньорите, футболистите. Разглеждат се централните трибуни, ложи, вип ложи, бара на Стадиона, фен магазина. Гидовете са много отзивчиви, разказват и отговарят на всякакви въпроси.
Официални магазини на Рома и Лацио има в центъра на Рим, с повече артикули от този на Стадиона.

# 524
  • Мнения: 359
За 8 пътувания с градски транспорт ни провериха 5 пъти, може да е късмет, може да си е практика. Пътувахме с по 2 хартиени и един билет в апп-а. Проверяваха само хартиените като явно смятаха, че са за нас възрастните. Нито веднъж не попитаха на колко е детето.

И още един коментар: Гугъл дава много точна информация за транспорта от точка до точка, дори и когато има ремонти. Пример: Гугъл казва, че трябва да слезем на алогична спирка на метрото, аз настоявам да останем още 2 спирки. Е, оказа се, че поради някаква причина алогичната спирка е последна и метрото просто тръгна назад. Другото, което следва да имате предвид, са спирките пожелание. Т.е. Ако трябва да пътувате 10 спирки, не става да ги броите, защото автобусът може да пропусне няколко. Ние така се озовахме на последна спирка без да искаме. След това следихме в Гугъл къде сме.

Последна редакция: чт, 26 май 2022, 22:04 от Diavenna

Общи условия

Активация на акаунт