В корема на мама живее човече - искаме АПРИЛ да идва вече

  • 20 642
  • 293
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 105
Добро ви утро на всички  Grinning!
Да споделя и аз за настроенията  - противно на повечето от вас, аз пък съм изпаднала в едно такова спокойствие, та чак се чудя на себе си, не че преди съм била много емоционална и спонтанна  Sunglasses, но сега направо...изключителна рядкост са моментите в които изпадам в някакви "тъмни" настроения. Вторият - третия месец си спомням че почти без причина се развиках на татито  Embarassed, но това беше еднократно, и не се повтори, сега се сещам че май не съм му се извинила за тогава Sad, а той горкия така се изненада на моето поведение че онемя Shocked
Проучих въпроса с грейпфрутите  - не се препоръчва яденето им в големи количества при приема на определени лекарства, но няма никакъв проблем при бременни мами  Wink, дори напротив - съдържат много вит. С и най-много фолиева к-на от всички плодове, така че аз си продължавам със сокчето всяка сутрин, да не говорим че много обичам и мандарини.
Айде мами и да не обръщате внимание на лошото време, да слагаме розовите очила  Sunglasses!!!

# 226
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Аз съм зле с настроенията. В последно време надделява депресията и апатията. Днес сутринта не ми се ставаше от леглото. Нямам желание за нищо, дори не ми се ходи на разходка с Габи.
От 2 дни имам много работа в офиса и се притесних да не пропусна нещо. Онази вечер едвам се прибрах, почна да ме боли корема долу ниско и по средата. Прибрах се и помина. Вчера по същия начин. Целия ден ми беше адски горещо, а в момента в който се прибрах ми стана много студено. Утре трябва да ходя на консултация да ме мерят, но може и днес да отида по спешност ако пак ме заболи.

# 227
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Добро утро
Ягодка, я кажи с кои лекарства е противопоказен грейпфрута, че е полезно да се знае  Simple Smile
Дейзи, тази болка, която описваш ниско - почти на костта ли я чувстваш.
Аз като ес преуморя усещам дърпаща болка накостта или точно над нея, но е неопределена от къде е точно  newsm78

# 228
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Добро утро момичета!
да ви се оплача:(
Аз днес паднах и си изкълчих глезена!реших да повървя,но на 100-ина метра от нас нацелих една дупка и понеже съм си схваната в краката........и буф.........с цялата си мощ се строполих....и като не мога първоначално да си мръдна крака и рев.....бях доста зле......едва се добрах до нас....толкова ме болеше глезена.То бяха компреси,превръзки....и закъснях за работа,но добре,че шефовете ги няма.Само се надявам да не съм предала от моята болка на бебто:(
Дано вашият ден е по-добър от моят!!
успехи  bouquet

# 229
  • Мнения: 105
http://www.protos.bg/diabet/vd/i135/vd_i135_07.html - ето тук може да се прочете подробна информация за взаимодейсвието на определени лекарства с грейпфрута.

# 230
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Оле, Хриси, това да паднеш ... направо ми настръхва косата...
Дано да сте добре и двамата Praynig
Изобщо не виждам за какво мислиш и за шефовете ...
Ако ме питаш мен ... направо отивай на ортопед. Мини и през АГ да провериш и бебчо дали е добре.

Ягодка, благодаря. Аз уж толкова съм чела из сайтовете за диабета ...ама това съм го пропуснала Simple Smile

# 231
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Привет от мен милички,колко сте изписали дано всички и бебчетата сте в добро здраве.  Ще има да чета... Hug
Не съм писала почти цяла седмица, ама не можех дори да седна на ПС-то ...имам прищипнат седалищен нерв ( явно може и да стара травма,  но сега от самото разширяване на ханша да се влошило) и от понеделник ходя през ден на рехабилитация...сега съм доста по-добре ,назначиха ми и обезболяващи ,но не мога да ги пия защото пак възобновиха гаденето ми и  Sick Та това е от мен, сега имам цял куп пасивни упражнения,но поне има ефект.
Хриси, нали ще идеш да те види доктор, да не е скъсано някое сухожилие...И бързо възстановяване и много гушки от мен  Hug Hug
Хайде признавайте кой какво щъркелче ще има..  bouquet  bouquet
Много слънчеви усмивки от Чехия и от мен..

# 232
  • Мнения: 161
hristina_k, надявам се и ти и бебчо да сте добре!  smile3525 spoko
А като каза падане, мен много ме е страх,защото искаме-не искаме, идва зимата,а с нея и поледиците и става страшничко. Не зная вече какви обувки да си търся за да не се пързалям като Алберто Томба по улиците.  Smile
Спокойна съм вече, че не съм единствена с тези настроения Whistling, но просто ми е странно......ако не бях бременна определено бих си сложила диагноза "маниакална депресия",напълно отговарям на симптомите, но добре че имам оправдание. smile3508
Спокоен ден на всички мамчета и техните коремчета!  bouquet Hug

# 233
ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА,ИСКАМ ЕДИН САВЕТ ОТ ВАС,МОЛЯ ПИШЕТЕ.ДВА-ТРИ ДНИ НЕ УСЕЩАМ МОЕТО БЕБЧЕ ДА РИТА ТОВА ЛОШО ЛИ Е?МНОГО СЕ ПРИТЕСНЯВАМ МОЛЯ ПИШЕТЕ.ПРЕДВАРИТЕЛНО ВИ БЛАГОДАРЯ Sad(((((((((((((

# 234
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
gegeesaj, привет ако си нашите седмици между 18 и 22 няма проблем.Онзи ден точно това говорих с една моя приятелка акушерка от Бг която работи с тук, че се сега не винаги може да се усети, и ако се усети то зависи и от дебелината на коремната стена и от положението на тялото..
Ако си в по-напредналите седмици вече е друго, дано е само фалшива тревога. Пише повече. Hug

# 235
аз съм в 21 седмица,значи не е проблем?Благодаря ти много адски ме успокои.А да те питам за витамините ти вземаш ли и ако да какви?

# 236
  • Пловдив
  • Мнения: 37
Здравейте от мен!
Хриси,  дано всичко с теб е бебето да е ок. Praynig Как няма чавек да нацели дупка като са всяка крачка!  tantrum
И аз да ви се оплача - ония ден на ФМ доц. Томова по положението на матката ми изрази съмнение, че имам контракции - като до момента не съм имала никакви болки. Тя ми препоръча да посетя гинеколога си, за да ми изпише нещо да пия. Той също каза (без да му споменавам, че съм ходила на друго място), че явно имам контракции, защото бебето се намирало доста ниско т.е матката го е избутала и малко ми се е скъсила шийката. И ми каза да пия Магне В6. Алабина, доколкото се осведомих от Нет-а Магне В6, Магнерот и Магнерич са едно и също нещо - магнезий, който успокоява гладката мускулатура.
И да ви попитам - чували ли сте за контракции, които не се усещат? newsm78
За пола - по всички таблици и калкулатори и според много от бабините гадаения ми излизаше момче - така че ... не им се доверявайте напълно докато не го видите с очите си.  Shocked
За цитрусите - преди един месец имаше период от две-три седмици, в който всеки ден ми и излизаха сърбящи пъпки на различни места. Какви ли експерименти не направих, докато открия откакво са ми и накрая се оказа, че са от портокали, ама не от самия плод, а от някакъв препарат, с който ги пръскали, за да изглеждат по-оранжеви. Не можах да повярвам Shocked - аз си мисля, че се храня здравословно като всеки ден ям портокали, а то се оказа, че се тровя... Sick
gegeesaj, и при мен има дни, когато не го усещам. явно е нормално за този период от бремеността, въпреки че и аз много се притеснявам и докато не ритне - нищо не може да ме успокои.
Приятен ден на всички!  Hug За срещата в Пловдив съм "за".

# 237
  • Мнения: 63
Здравейте момичета!
Вчера бяхме на фетална при доц. Томова - всичко с бебето е наред и ще си имаме пак момиченце! Grinning Ние се радваме - и аз и таткото и каката. Точно преди това обаче, докато търсехме клиниката и аз стъпих на криво в една дупка Sad и паднах лошо - глезена и коляното са ми подути, а едната ми ръка - в превръзка, но не е нищо страшно и ще мине. Поне се успокоих  Simple Smile като видях бебето колко много шаваше, въпреки че аз още не го усещам, или поне не съм сигурна кога е то!
За хемоглобина - и аз не ям месо от 10 години и през предишната ми бременност не ядох също - хемоглобина ми накрая беше нисък, но не по-нисък от този на приятелката ми, която беше бременна по същото време и ядеше много месо Laughing Така че от опит мога да подкрепя мнението, че не е много силна връзката между хемоглобина/желязото и месото.

# 238
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
gegeesaj, регистирай се  си се тука при нас и си пиши по-честичко, стига да имаш достъп до нет разбира се.
Друго е, че и аз моето бебче не го усещам всеки ден и то сега когато ме боли кръст, а и не се притеснявам и без това за първи движения може да се говори дори и след 22-24 седмица. Така, че спокойно просто всичко ще си дойде на мястото .
Ние се вглеждаме доста сега и доста се тревожим ама то мъничето си е на място.
Витамини не пия никакви и не мисля да пия поне за сега, нищо. Сега довърших ф.киселина преди 2дни.
Може би е добре да почна Б комплекс заради нерва и кръста ,ама ще видим.

# 239
  • Мнения: 25
Здравейте всички.
Аз съм от София, на 30 г съм и чакам първото си дете на 03.04.2007г.

Общи условия

Активация на акаунт