Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 12 262
Точно, за група А, тоест повечето часове си е известен хорариума за всички предмети спрямо типа на изучаване на език в случая интензивно. Отваряте програмата за 8ми клас за подобна паралелка с друг език и замествате само езиците.
Може да има разлика леко за група Б и В, но там часовете са малко.

За 18то, хорариума 8 ми клас, часове седмично

Линк за всички профили и две снимки
- https://lex.bg/laws/ldoc/2136691946


# 136
  • София
  • Мнения: 495
Трите паралелки с природни науки са STEM и мисля, че в 8- ми клас имат 2 часа информатика в Раздел А (вижда се в публикуваните учебни планове на 8А и 8Г). Би трябвало с немския език да приложат същото разпределение.

# 137
  • РУСЕ/ПЛОВДИВ
  • Мнения: 309
Здравейте! СИнът ни е приет в 18то с японски. Ще живее сам в София и търсим общежитие. Ако някой има някаква информация - моля да сподели, всичко ще ни е от полза.
П.С. Ние живеем в Пловдив.

# 138
  • гр.София
  • Мнения: 4 165
Здравейте! СИнът ни е приет в 18то с японски. Ще живее сам в София и търсим общежитие. Ако някой има някаква информация - моля да сподели, всичко ще ни е от полза.
П.С. Ние живеем в Пловдив.
В друга тема, на отговор във връзка с НПМГ , Дидева препоръча да видят общежитието на "Хенри Форд"
Ето инфо,втората обява на страницата.
https://www.pgtehford.com/obyavi.html

# 139
  • София
  • Мнения: 12 262
Записахме се най-накрая и ние в 18то, природни науки с френски, след като не и достигнаха 2.5 точки за Фег.
В нейният клас има само 2 момчета записани и още едно класирано, дано се запише Simple Smile
Класен ще им е един от двамата млади и както каза жената от комисията амбициозни преподаватели по френски език. Все още не е ясно кой от двамата, кой от двата класа с ФЕ ще поеме.
Добро впечатление ми направи организацията на записването. Отговориха ми и на всеки зададен от мен въпрос.

Последна редакция: пн, 24 юли 2023, 17:34 от Aila

# 140
  • София
  • Мнения: 1 462
Здравейте.

Има ли деца приети в 8-ми клас с китайски език? Четох по други групи, че децата (от други училища) вече са си сформирали онлайн групи и се "запознават", така да се каже.

# 141
  • София
  • Мнения: 12 262
Елена каза, че имат група в инстаграм за 18-то.
Има една фейсбуг група - Къде сте приети след 7-ми клас, там мисля че имаше пост, да си напишат инстаграм акаунтите приетите в 18-то, за да ги добавят. Елена по друга линия явно я беше издирила групата, не съм я съпортвала.
Пишат доколкото разбирам деца от различни паралелки и дори не само от 8-ми клас мисля.

Последна редакция: чт, 27 юли 2023, 01:12 от Aila

# 142
  • София
  • Мнения: 1 462
Елена каза, че имат група в инстаграм за 18-то.
Има една фейсбуг група - Къде сте приети след 7-ми клас, там мисля че имаше пост, да си пишат инстаграм акаунтите на приетите в 18-ти, за да ги добавят. Елена по друга линия явно я беше издирила, не съм я съпортвала.
Пишат доколкото разбирам деца от различни паралелки и дори не само от 8-ми клас мисля.

Може ли да дадете линк към групата? Може и на лс. Благодаря.

# 143
  • София
  • Мнения: 12 262
Не съм много сигурна как да дам линк, може да я потърсете по име - "Къде сте приети след 7. клас"
https://m.facebook.com/groups/364194650409356/

# 144
  • Мнения: 103
Здравейте,
моля за мнение от родители на дете, което ще бъде в 9ти клас немски с английски- до колко се набляга на немския език в 8ми клас и колко изискващ е г-н Христов по езика.
Благодаря.

# 145
  • Мнения: 912
Здравейте,
Може ли инфо от родители, чиито деца учат китайски в гимназиален етап - доволни ли са и как върви подготовката.  Има ли проблем с преподаватели? Този Коцовски, за когото се чува тук-там, как е?
Ще съм благодарна за всякаква информация по въпроса.

# 146
  • София
  • Мнения: 12 262
Някой дали е питал кога ще е родителската среща за осмокласниците?
Гледах в сайта, че миналата година е била на 20-ти септември. Интересува ме дали има риск да е преди 15-ти септември?

# 147
  • София
  • Мнения: 3 467
По-скоро не.Активират се към края на м.август,началото на септември с качване на информация за учебници, класни ръководители и инфо за началото на учебната година.Нямат практика да правят РС преди 15.09.Обади се в училището и попитай .Ще ти отговорят със сигурност

# 148
  • София
  • Мнения: 330
Здравейте, може ли да кажете мнение за паралелката с корейски език след 8 клас. Научават ли езика, имат ли извънкласни дейности, изобщо всичко. И също така дали самият език е много труден и различен и може ли да се окаже проблем. Дъщеря ми (от септември ще бъде 7 клас) е много запалена по корейския и Кпоп, но малко се притеснявам да не й дойде труден езика и да се откаже от него, а вече да няма избор. Благодаря.

# 149
  • София
  • Мнения: 1 801
Дъщеря ми е 7 клас с корейски. Вероятно ще продължим езика, дори и да не е в това училище. Преподавателите за гимназията, доколкото знам, са добри. Ежегодно има и обмен с гимназия в Южна Корея, за който се кандидатства. Ако детето има мотивация да научи езика, ще се справи. Започва се от нулата в 8 клас. Организират се събития, има и ден на корейската култура.

Общи условия

Активация на акаунт