Ковид или грип?Не знам какво да правя вече...

  • 4 875
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 599
Не е правена снимка. Не е взиман секрет за микробиология и не е изписван антихистамин, нито антибиотик. Два пъти през 5 дни пускахме пкк със СУЕ и ЦРП. Без отклонения. Няма признаци за бактериална инфекция. Преслушан също два пъти - без хрипове, диша си чисто.
Снощи почна да се поти обилно. Да видим до понеделник как ще се развие. Ако няма подобрение, ще пуснем микробиология + снимка и още някой маркер за ковид.

Вероника, при вас каква бактерия се изолира?

# 16
  • Мнения: 5 273
От описаните симптоми на мен нещата ми приличат на бронхит или пневмония. Дано не е така.

# 17
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Не е правена снимка. Не е взиман секрет за микробиология и не е изписван антихистамин, нито антибиотик. Два пъти през 5 дни пускахме пкк със СУЕ и ЦРП. Без отклонения. Няма признаци за бактериална инфекция. Преслушан също два пъти - без хрипове, диша си чисто.
Снощи почна да се поти обилно. Да видим до понеделник как ще се развие. Ако няма подобрение, ще пуснем микробиология + снимка и още някой маркер за ковид.

Вероника, при вас каква бактерия се изолира?
Streptococcus pyogenes -Това е бактерията.

# 18
  • Мнения: 8 585
Не е правена снимка. Не е взиман секрет за микробиология и не е изписван антихистамин, нито антибиотик. Два пъти през 5 дни пускахме пкк със СУЕ и ЦРП. Без отклонения. Няма признаци за бактериална инфекция. Преслушан също два пъти - без хрипове, диша си чисто.
Снощи почна да се поти обилно. Да видим до понеделник как ще се развие. Ако няма подобрение, ще пуснем микробиология + снимка и още някой маркер за ковид.

Вероника, при вас каква бактерия се изолира?
Streptococcus pyogenes -Това е бактерията.
За която е нужен антибиотик...

# 19
  • shumen
  • Мнения: 18 016
Моето дете 3 дни вдигаше Т,беше отпаднало и повръщаше. 2 домашни теста положителни,в лаборатория отрицателен.Спря да вдига Т,но се появиха кашлица и хрема.Правена снимка чиста,но педи изписа АБ,защото каза,че много бързо слиза надолу и правят пневмонии.Зарази и мен и дядо си.Според педи си е чист Ковид,но тестовете в лаборатория не са достоверни много.

# 20
  • Мнения: 209
Има грип - вкъщи 3ма от 4ма го изкарахме. Даже бяхме с болница с малкия, че беше с главоболие и оток на мозъка. Доказан с pcr грип Камбоджа, на батко му доказан с антигенен тест. Големият и аз сме ваксинирани Октомври и явно отслабна ваксината, но поне нямахме висока температура.

# 21
  • Мнения: 10 599
Сега прочетох в Монитор за вашия случай. Как е детето? Добре ли е вече?

Какъв антигенен засича грип Камбоджа? На 10-и ден дали ще го засече?

Пише, че хремата не била от най-типичните симптоми на грипа. Моето има и обилна хрема. И стомашно-чревната система е засегната. Вчера живна, температура вече няма, даже е ниска, продължава да се поти нощем, и кашлица и хрема продължават...   

Чакам един тест близалка за ковид да ми пратят и освен да потърся и комбиниран за грип А и Б...

Последна редакция: нд, 13 мар 2022, 09:35 от amy_nka

# 22
  • Мнения: 209
Имахме си сериозна хрема всички с грипа вкъщи. Големият е с антибиотични капки. Но трябвало от аптеката тест за Грип тип А да засече. При нас тестовете позитивираха на втори ден и при двамата.

# 23
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Детето вече оздравя.След като изпи антибиотика.
Но се чудя защо още в началото не взеха гърлен секрет,ами се сетиха чак след 5 дни.Нямаше да се мъчи толкова детето .
Между другото личния лекар все пак мисли,че може и да е било Ковид и ми препоръчва да направим тест за антитела.След 3 отрицателни теста....

# 24
  • Мнения: 138
Здравейте, някой от вас знае ли дали веднъж изкаран грипа може после да те повтори? Дали както при Ковид, и при грипа се изгражда специфичен имунитет, който те пази известно време от същото заболяване? Например антитела срещу грипа?
Много ви благодаря.

# 25
  • INFJ
  • Мнения: 9 357
И Ковид, и всеки вирус може да се изкара повече от един път. Няма как да имаш вечен имунитет. Антителата просто помагат да изкараш вируса по-леко.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 26 379
Здравейте!
Проф.Кантарджиев тези дни в няколко предавания спомена за някакво “вълшебно”хапче ,което ако бъде изпито бързо след първи грипни симптоми,грипът минавал бързо 🤔
Личните лекари го знаели и го предписвали.
Кое/какво е?

# 27
  • Мнения: 10 599
Могъщият Авирон. Simple Smile

# 28
  • Мнения: 209
Здравейте!
Проф.Кантарджиев тези дни в няколко предавания спомена за някакво “вълшебно”хапче ,което ако бъде изпито бързо след първи грипни симптоми,грипът минавал бързо 🤔
Личните лекари го знаели и го предписвали.
Кое/какво е?
Тамифлу (да не се бърка с Терафлу). Антивирусен препарат за грип. Трябва уж бързо. Веднъж пих уж от втория ден, но не ми помогна - пак стигнах до антибиотици и ми се ви свят 3 седмици. От тогава ваксина 8 години подред - не ме е подвеждала (при болни хора вкъщи съм оставал без симптоми).

Авирон е добавка, не е лекарство, което означава, че няма доказан терапевтичен ефект.

# 29
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 540
Тамифлу и подкрепям поста преди мен за Авирон , че много забогатяха някои хора с този препарат ,иначе нищо . Хиляда пъти по-добре е да пие детето Биозин ,който е минал проучвания и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт