Бързи въпроси и отговори деца - 2

  • 28 587
  • 778
  •   1
Отговори
# 765
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
То позволено ли е изобщо да се носи домашно приготвена храна? Доколкото знам в Бургас дори тортите със сертификат от сладкарница са забранени вече.

# 766
  • Мнения: 3 731
То позволено ли е изобщо да се носи домашно приготвена храна? Доколкото знам в Бургас дори тортите със сертификат от сладкарница са забранени вече.
В детската градина на дъщеря ми (в Ямбол) всичко е забранено, дори и картонените торти.

# 767
  • Мнения: 35 110
Аз веднъж бях направила солети с моркови и всички на площадката ми искаха рецепта Wink
Може и картофени палачинки или гофрети

# 768
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Мъфини с тиква или печена тиква, хапки от грозде и ементал, варени/ печени кестени.
Сега се сетих, синът ми като ходеше на градина, всяка есен си организираха ден, в който ние, родителите, носехме предварително цепнати кестени и там си ги изпичаха на двора.
Но като цяло тиквата, гроздето и кестените са емблематични за есента.
Може и нещо със зеле, червена чушка....

# 769
  • Мнения: 1 489
Защо не вземеш плодове/ зеленчуци и не им направиш шишчета. Моят голям син е ученик, но често му слагам в кутия плодове или зеленчуци. Имам снимка на такива със смокини.

Правила съм с грозде, с краставичка и кашкавал....

# 770
  • Мнения: 745
Аз веднъж бях направила солети с моркови и всички на площадката ми искаха рецепта Wink
Може и картофени палачинки или гофрети
Може ли рецептата за солетите? Малката е голям фен на морковите. Благодаря.🤗

# 771
  • Мнения: 547
Здравейте , малкия миналия четвъртък се разболя ,с  кашлица и хрема , вече една седмица мина и няколко дена и не спира да кашля особено вечер , дави се , явно има храчки , даже повърна миналата нощ от давене , само храчки без храна , няма температура , гърди на два пъти чисти , но хремата е една такава бяла , безцветна , една седмица пие лекарства , но не виждам полза от тях , педиатъра вика вирус за една седмица ще мине , да ама детето се скъсва да кашля , направо в чудо се видях , наистина ли този вирус трая една седмица или е повече …

# 772
  • Мнения: 5 381
doncheva, ние вече 3 седмици влачим кашлица и хрема!
Бяхме и при личната и на УНГ, даже до пулмолог стигнахме.
За щастие гърдите са чисти, проблемът е нос-гърло. Правихме и микробиология и тя е чиста.
Не знам вирус ли е, какво е, но е ужасно.
Кашлицата леко понамаля сега, но още точим сополи в сериозно количество.
Ако имате възможност ходете на солна стая!
Птоверете и за някаква алергия, която да отключва кашлицата. На нас ни изписаха 7 дена противоалергично Ксизал, заедно с другото лечене.

# 773
  • Мнения: 547
doncheva, ние вече 3 седмици влачим кашлица и хрема!
Бяхме и при личната и на УНГ, даже до пулмолог стигнахме.
За щастие гърдите са чисти, проблемът е нос-гърло. Правихме и микробиология и тя е чиста.
Не знам вирус ли е, какво е, но е ужасно.
Кашлицата леко понамаля сега, но още точим сополи в сериозно количество.
Ако имате възможност ходете на солна стая!
Птоверете и за някаква алергия, която да отключва кашлицата. На нас ни изписаха 7 дена противоалергично Ксизал, заедно с другото лечене.
благодаря , ще проверя за солна стая , за алергия дали е от праха , постоянно прозорците са ни отворени и точно до тях има едни борове , които правят такъв прах …

# 774
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
От хремата кашля. Като мине тя, ще мине и кашлицата.
И моето беше така миналия месец, сега пък друг вирус изкара, че и аз покрай него.

# 775
  • Мнения: 6 944
Благодаря за  идеите,но от снощи е с лека т.едва ли ще я пусна на ясла другата седмица 😭

# 776
  • Мнения: 3 252
Doncheva, в момента има два тегави вируса дето продължават по 14 + дни, единия е с много много дълъг сопол, другия има основно кашлица. Ние естествено изкарахме и двата. На втория пи и антибиотик. При нас кашлицата стана повече на ден 8 и я заведох да я види втори доктор, каза че е надолу тип трахеитна(гърди и гърло чисти) и й изписа пулмикорт уж превантивно. За 2 дни тази уж кашлица от сополи стана влажна, и отхрачи. И след това продължиха сополите, но вече кашлица нямаше.

# 777
  • Мнения: 46 518
Моля, пуснете нова тема.

# 778

Общи условия

Активация на акаунт