Кашлица и запушен нос

  • 3 067
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 267
Здравейте, обръщам се към вас тъй като нямам доверие на педиатъра, а сме от малък град и се сещате, че е единствен. Детето е на 1г и 7м, с кашлица и сополки. "Педиатъра" изписа само физиологичен разтвор без нищо за кашлицата, фармацевта ми препоръча да взема Сумамед, взех, но пак е същото. Детето неможе да си издуха носа и е ад. Препоръчайте ми някакви капки, които да стават за дете което неможе да духа нослето и някакво сиропче за кашлицата. Имам Виброцил, но не ни вършат работа...

# 1
  • София
  • Мнения: 28 579
За хремата препоръчвам аспиратор – https://sopharmacy.bg/bg/product/000000000010020984
Слага се към обикновена прахосмукачка.
Не трябва да се ползва често, защото изсушава лигавицата. При сина ми, когато беше малък, го ползвах при по-силна хрема вечер преди лягане (основно) и понякога 1-2 пъти през деня, ако положението е много тежко. След него слагах физиологичен разтвор.

# 2
  • Мнения: 6 945
За кашлицата Гринтус той е за суха и влажна кашлица първи помощник ми е -за деца на 1 г.
За хремата нз моето дете е с вечна задна хрема.Виброцил,назориг,грип стоп спрейчета, много са, трябва да пробвате кое ви действа.

# 3
  • Мнения: 267
Имам стара рецепта с предписан Проспан, дали действа?

# 4
  • Мнения: 46 518
При дъщеря ми за хрема действаше само Ксилометазолин, но е за 2+, консултирайте се с лекар дали може да се използва при вас.
За кашлица не мога да препоръчам, тъй като беше отдавна и явно е спряно.

И не давайте антибиотици, просто така, по препоръка на познати или фармацевти. Неслучайно са само с рецепта.
Ако няма подобрение, потърсете лекар в друго населено място.

# 5
  • София
  • Мнения: 28 579
Гринтус и аз давах.

# 6
  • Мнения: 5 340
Сумамед е АБ и за кашлица и сополи е абсурден.
Промивайте с ФР, дърпайте с аспиратор. И може да правите инхалации. Почти съм сигурна, че детето кашля от сополите - премахнете ли ги, ще премине и кашлицата.

# 7
  • Мнения: 6 945
Имам стара рецепта с предписан Проспан, дали действа?
Проспан сироп взимам без рецепта

# 8
  • София
  • Мнения: 7 992
Сумамед за хрема е безумие. Избягвайте антибиотици без да има реална нужда от тях.
Физиологичен разтвор, капки за нос и аспиратор са предостатъчни за хремата. Аз ползвах много и овлажнител за въздуха, за да диша по-леко, когато е хремав.

# 9
  • Мнения: 267
Бяхме с зачервено гърло, затова фармацевта каза, че е по-добре да вземем Сумамед. Гърлото се оправи, но кашлицата остана. Физиологичният разтвор изобщо не помага, взехме Назик кидс и Проспан. Дано помогнат, но се слагат страшно трудно детето изобщо не стои, мърда, плаче...

# 10
  • Мнения: 5 340
Антибиотик за червено гърло? Продължавам да се изумявам от лекари и фармацевти..
Сиропи не препоръчвам, еле пък Проспан.

# 11
  • Мнения: 6 945
За червено гърло спрея с мечето Голанил.
Какво Аб.....🙈
Кашица и сопол понякога доста се влачат да знаете....повече от седмица-две....
Моята е на три и още се гоним понякога за капки🙈 какво да ви кажа 😁пищи че не иска.

Бих дала Аб само след кръвни изследвания или много дни с температура или ако гърдите не са чисти и пак след мнение на лекар.Някой си фармацевт ще изписва Аб....че ако за всеки сопол давате Аб..какво ще стане.

Последна редакция: ср, 08 фев 2023, 22:37 от Mimi9999

# 12
  • Мнения: 4 762
От един Проспан синът ми направи бронхиолит, гърдите му се задръстиха и започнаха да свирят и се озовахме в болница за една седмица. На дете, което не може да се изкашля хубаво, не се дават лекарства за втечняване и отхрачване, защото втечнените секрети не могат да бъдат изкашляни и всичко се затлачва в дробовете. Ние живеем в чужбина и тук сиропи не се изписват на деца под шест години. Случката с Проспана и болницата е от първото прибиране на сина ми в България.

До ден-днешен лекуваме кашлица с инхалации и в зависимост от състоянието на детето и колко и как кашля, сме слагали най-различни коктейли - в най-добрия случай Бисолвон, физиологичен разтвор и пулмикорт, в най-лошия - атровент, вентолин и пак разтвор. Това обаче са много сериозни лекарства и без лекарско предписание не бих ги дала. Веднъж предозирах леко вентолина и се оказахме с едно перпетум мобиле у дома, което само на полилея не успя да се качи.

Капки съм слагала много рядко и едни точно определени, които се бъркаха. Ама не ги помня.

За бронхити и бронхиолити антибиотици не съм давала, нито са ни изписвали.

Последна редакция: ср, 08 фев 2023, 23:54 от Nedinka

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 1 915
Нашето е със сополи и кашлица от тях + леко червено гърло вече 10 дни. Правим инхалации с кависепт и физиологичен разтвор - това ни изписа нашия педиатър.
Постепенно се подобрява, но все още се изкашля от време на време и духаме нослето понякога.
За няма смисъл от сиропи за кашлица, поне при нас.

Общи условия

Активация на акаунт