СНБМ - инициативи

  • 17 141
  • 357
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 070
още един вариант за старницата.. поиграно е и с логото...

http://mammas.hit.bg/Maiki%204.jpg

колкото повече уточнения дадете ще е по-близко до това, което искаме... Менютата като бутончета ли искате или така само с буквите?

# 76
  • София
  • Мнения: 6 206
Антонела Понева, член на Комисията по труда и социална политика, помолена да коментира материала на ВВС за демографския срив в България
Цитат
"Този бюджет претенциозно се нарича “социален”. Това не е вярно. Едно правителство, за да има като приоритет социалната политика, трябва да го покаже и чрез бюджета”.
По думите на Понева проектобюджетът е “спортен”.
“Това е така, защото бюджетът за спорта се увеличава с 54% докато за социалната политика увеличението е с едва 8%, за самото социално подпомагане – 3%. Това означава, че социалната политика не е приоритет на правителството”
цялата статия

Последна редакция: чт, 16 ное 2006, 15:36 от Evelyna

# 77
  • Мнения: 7 434
Нещо сериозно ще ви питам и се надявам на бърза реакция. Знаете имаше тема за псевдосамотните майки, които плащаме полвин такса за ясла и градина. Това е практика в ДЗ, толерира се от самия персонал и т.н. Личната ми позиция - щом има възможност и всички го правят и аз го правя, тъй като не знам къде отиват парите, които плащам за ясла. НО се оказва, че общината от бюджета си доплаща за да се допълни към издръжката. Въпроса е супер спорен. Но е факт, че ако всички всевдосамотни почнем да си плащаме пълната такса няма да се налага общината да доплаща. Аз обаче не съм наясно дали ако се влеят тия пари ще отидат за ясли и градини. Защото ако знам къде отиват парите ми съм съгласна дори да се увеличи таксата ми с около 10-лева. Искам да ви питам ако се наложи някъде да даваме мнение като сдружение по този въпрос какво да казвам. В момента доказваш, че се самотен родител с документ за семейно положение, който взимаш от Есграон - лесно и просто. Няма контрол и пак опираме до регламентацията на двойките. фандъкова ми намекна, че в другите градове са увеличили таксите и те се чудели дали да не направят същото, но намека беше и малко въпрос, по който не взех отношение. Питам ви, защото ако ме попитат подобни неща на семинара, дори и съвсем неофициално, аз мога да си кажа единствено личното мнение. Разбрахте ме надявам се.
   Не е много бърз отговор,но дано ти свърши работа.Дали плащаш 100% или половината такса ,няма никакво значение.Парите от таксите отиват директно в републиканския бюджет,от там решават колко ще отпуснат за ДЗ.Така,че и 1000 лв да внесеш такса все тая.А си помисли какво може да се плати с 40 лв /повечето такси са около тази сума/.Само за храна няма да стигнат,за препарати,заплати и други разходи сметни колко са.Издръжката на едно дете в ДЗ за момента е около 125 лв.на месец.Ако държиш на съвсем точната сума питай "великите общинари.Те точно за това се чудят как да се спасят и на кого да прехвърлят това тежко перо.  Mr. Green

# 78
  • Мнения: 2 070

още един вариант за старницата.. поиграно е и с логото...

http://mammas.hit.bg/Maiki%204.jpg


предложенията дотук и пускам още един вариант, обърнете внимание на името на линка  Wink
Това е вариант с цветовете на Кравичка и затова се казва така...предполагам

http://mammas.hit.bg/Letqshti%20maiki2.jpg


Ето ви и пети вариант:   http://mammas.hit.bg/Maiki%205.jpg

Естествено, че ще има бременни и момче, обсъждаме само самата конструкция, другото е лесно. давайте снимки, че следващия вариант като гредам ще е с на Яна  Mr. Green
Стискайте ми палци утре на семинара. Като се върна в събота ще видя новите коментари за предложенията и ще предам критиките и желанията ви.  Hug

Последна редакция: чт, 16 ное 2006, 20:05 от deshtovidi

# 79
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Тук ми харесва логото - по-точно блясъка. А може ли знака и шрифта на логото да се по-големи?

# 80
  • София
  • Мнения: 6 206
Влади тайничко при Милен Цветков. Случайно видях края. Даже щях да продължа нататък, но я мернах и спрях.
Влади, защо не си казваш?  newsm78

# 81
  • Мнения: 2 534
Аз съм за протест

Влади , отново беше на ниво  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 82
  • Мнения: 1 671
...

Коала, въпрос към теб: моля те да провериш, по казуса с помощите за ученици, от документите, с които разполагаш - АСП ли е взела решението или МТСП. Питам, защото се оказа, че по повод програмата със закуските "виновник" е АСП и следователно ако трябва някой да носи отговорност, се оказва, че не е МТСП, а АСП. Не знам дали ме разбрахте...

Разпоредителното писмо е изпратено от АСП, подписано лично от Силвия Цанова. Изходящ номер 9100-188/03.08.06

За протест се изказах по-горе.


Салай, признавай си без бой за какво беше предаването Laughing

# 83
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
На сестра ми и изгоря монитора на компютъра и сега не знам кога, как и какво ще може да оправя, ще я питам ако я засека довечера.
 Аз вече казах, ама пак - за протест съм, но се съмнявам, че ще съберем достатъчно хора, за час ми е все едно.
 Влади, много си хубава, явно от ден на ден ставаш все по-хубава и по-хубава, а и щерка ти и тя.  bouquet
  Дес, това http://mammas.hit.bg/Maiki%204.jpg  и това ми харесват  http://mammas.hit.bg/Letqshti%20maiki2.jpg

# 84
  • Мнения: 1 671
И едно предложение до сайт-мейкърите:

Освен деца и жени, моля сложете и бременни! Все пак сме ... "... и бъдещи..."

# 85
  • Мнения: 2 534
А може и момченца , освен  момченцата , бебето не си личи какво е ...

Гери , за насилието при децата беше предаването , виж в КЛюкарника , там съм пуснала тема

# 86
  • Мнения: 2 614
Момичета, преди 5 мин говорих с Нина Александрова от Дарик Радио - в събота се излъчва предаването "Седмица" - обсъждат темите от седмицата. Тази седмица поводът е ужасяващ Насилието над деца. Ще се обсъжда случилото сепрез последните дни и как се отглеждат деца в БГ, кой има вина за положението в училищата - ние, държавана и т.н. (ще ни запознаят предварително с въпросите, разбира се). Гостите са - представител на Мин. на образованието, Агенцията за социално подпомагане, Агенцията за закрила на детето, Светия Синод, ипарламентарната комисия, искат и наш представител. Аз не мога да отида, защото не съм подготвена, вие се срещате с доста повече медии и мисля, че е редно да отиде някоя от вас! Hug
Моля ви до към 20:30 напишете тук в темата, или някой да ми звънне, примерно Клео, защото ми има телефона, за да звънна на Нина, и да направя връзката, за да може участника да си получи въпросите.
Поздрави и лека вечер!  bouquet

# 87
  • Мнения: 2 534
Момичета , 59 против бюджета ... може и да бъркам , но това ми се струва добре
Против са всички десни ( разбира се ) и Атака
Струва ми се , че има мегдан за един протест
Може и да бъркам , никога досега не съм гледала как протичат гласуванията , не ме е интересувало досега , сори

# 88
  • Мнения: 214

Струва ми се , че има мегдан за един протест


Здравейте,
момичета.Аз няма нужда да ви казвам , че съм за протест с 2 ръце! Ако е на 21.11 е чудесно за мен, защото ако е лошо времето ще има кой да гледа малката.Макар че, по-добрият вариант е да е хубаво времето и да изведем и децата- така ще е по- мелодраматично Simple Smile
Иначе казано, много ме "сърбят ръцете " за един протест...

# 89
  • Мнения: 2 534
Момичета , 21  било денят на християнското семейство , ама е много близко като дата , това ме притяснява , няма да можем да се организираме , а знаете й че в делничен ден няма да дойдат много хора

Общи условия

Активация на акаунт