Кога сложихте бебето в нормална количка?

  • 3 341
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Ами ние не сме били в ненормална количка.

# 16
  • Мнения: 380
В кошчето за кола закрепено за количката до 4-тия месец и оттогава само в количката под наклон. Малкият не обича да е легнал и започва да реве ако не вижда какво става наоколо.
Успех! Hug

# 17
  • Мнения: 595
Явно за кошничката става въпрос.
Аз мисля че тя не е за ежедневна употреба(или за малко ако е наложително).
Сигурно му е неудобно да свикне с новото положение на тялото

# 18
  • Мнения: 799
На 4 месеца. Преди това беше в зимна количка

# 19
  • Мнения: 1 559
Е да де,тя си е приповдигната и може да гледа света откакто беше на 3 дена(тогава и беше първата разходка.Явно защото е по широко около нея,а и все пак е някво ново положение за телцето и,май и трябва просто време да свикне. Peace
Благодаря ви момичета  bouquet

# 20
  • Мнения: 2 936
megan79,аз сложих Алекс на 5м.и половина-със същата количка съм  Peace
свалих облегалката до крайно легнало положение и така..само и слагах коланите когато я возех,че ме беше страх да не я изтърся някъде  Mr. Green не че тя се въртеше,но за мое успокоение...
така че смело слагай бебчо..след месец може да започнеш и постепенно да вдигаш облегалката  Peace

# 21
  • Мнения: 8 505
В "нормална" количка-още от първата разходка.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 826
В кошницата само го возихме в колата,а  "нормална" количка ползваме откакто се е родил.

# 23
  • Мнения: 2 936
В "нормална" количка-още от първата разходка.

но за моделите на КУИНИ-"нормалната" количка ,се забранява да се ползва,ако бебето не е навършило 6м.

# 24
  • Мнения: 1 610
 hahahaи кой го забранява? ще си гледам детето както намеря за добре Joy Joy Joy
от 4 месеца може спокойно в куини да полегне детето....между другото кошчето за кола да не би да е пълно легнало положение?

# 25
  • София
  • Мнения: 1 845
моето бебе седи седнало в коли4ката от навършени 3 месеца

Не е правилно детето да се слага седнало преди навършване на 6 месеца-мускулите не са му достатъчно укрепнали и заякнали да си понесе собствената тежест, дори да изглежда, че му е добре. Това може да доведе до неприятни последици в последствие според редица ортопеди. Може да е леко подвигнато, но не повече от 45 градуса/нали толкова бяха и столчетата за кола/. Ако сте забелязали столчетата или кошниците са така направени , че тежестта, която се упражнява върху кръста на детенце, се разпределя някакси, тъй като  и крачетата са му леко повдигнати, а не само горната част на тялото.

Иначе ние сме в "нормален кош" от началото. Когато бяхме с кола си ползвахме и кошницата, която се монтира на количката отгоре вместо коша. Смених зимния ни кош нейде около 5ия месец, защото превозването в него стане невазможно-не седеше изобщо. Летния вариант повдигнах една когато успя сама да се надигне в количката от любопитство и вече си посядваше самостоятелно стабилно- някъде около 6 месец.

# 26
  • София
  • Мнения: 5 605
Ами повдигни облегалката на количката и сложи бебчо вътре. Ние така се возим

# 27
  • Мнения: 1 610
според български ортопеди...за щастие ние не живеем в бг

# 28
  • Мнения: 295
Докато не започна да се обръща по корем, го возехме в зимен кош. Около 5 месеца и половина го сложихме в седящата количка и беше много доволен.

# 29
  • Мнения: 4 362
В кошчето за кола закрепено за количката до 4-тия месец и оттогава само в количката под наклон. Малкият не обича да е легнал и започва да реве ако не вижда какво става наоколо.
Успех! Hug

По същият начин беше и при нас,в началото беше с кошчето за кола на Макси Кози/става дума за количка Куини/ и после към 4.5-5 месеца я преместих полу легнала в летният кош  Grinning,така че megan79 хич не се притеснявай и я слагай красавицата  Hug

Общи условия

Активация на акаунт