Харесва ли ви името Йордана?

  • 11 182
  • 334
  •   1
Отговори
# 300
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 293
С българска фамилия-по-добре Йордана,отколкото Иванджелин.
Според мен втората може да отнесе повече подигравки.

# 301
  • Мнения: 1 459
И пак стигаме до въпроса защо трябва внучката да е дословно кръстена на дядо Йордан? Очевидно на майката не й допада, за да пита непознати във форум. Да преглътнеш име, което не ти харесва и детето ти да го носи цял живот, само за да направиш кеф на дядото... Не бих го причинила на детето си. Да го кръщават Йоана, Йована. А дето се вика, където е Йо, там е и Ю. Съвсем спокойно може да е Юлия. Имат алтернативи. Няма нужда от извращения като Йордалина, Йохалина, Юджийн и др. Trollface

# 302
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 293
Ако на майката не и харесва Йордана,а не иска да е често срещаното Йоана,една Даниела е много добър вариант.

# 303
  • SF
  • Мнения: 21 244
С българска фамилия-по-добре Йордана,отколкото Иванджелин.
Според мен втората може да отнесе повече подигравки.

И първата, и втората са странни.
Не знам защо като алтернатива на името Йордана се смятат Иванджелин, Карълайн, Джен...
Значи, ако няма да са Йова и Йовко, отиваме на Освалдо и Мелпомена. Тоест - или бабешки и от Иванвазово време, или от турските, американските и пуерториканските сериали....

# 304
  • Мнения: 3 602
Бих избрала Дана (име, което много харесвам).
Йордана (Джордана ще се чете някой ден, ако иде в чужбина) - не ми харесва изобщо. Не харесвам и Йордан.

# 305
  • София
  • Мнения: 1 718
Йорданка звучи по-меко. Йордана ми звучи грубо или нещо като Юрдечка от Юрдек гьол.

# 306
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Йорданка звучи по-меко. Йордана ми звучи грубо или нещо като Юрдечка от Юрдек гьол.
Ау,ужас.Ужасен ужасон.С ка  от зад е още по ужасно.

# 307
  • София
  • Мнения: 1 718
Абе честно казано и Йорданка не харесвам. Но Йордана е толкоз грубовато, че дори и за миг не мога да си го представя на сладко малко момиченце, после на младо момиче, или на успешна млада дама...

# 308
  • Мнения: 6 779
Значи Боряна също е грубовато? И Гергана? И колко други такива. Къде е разликата с Йордана? Малкото сладко момиченце Барбиетка ли искаш да го кръстиш ? Много е сладко.

# 309
  • Мнения: 1 424
Значи Боряна също е грубовато? И Гергана? И колко други такива. Къде е разликата с Йордана? Малкото сладко момиченце Барбиетка ли искаш да го кръстиш ? Много е сладко.

Боряна и Гергана са стандартни женски имена, които не произлизат от мъжко с добавена буква А.

# 310
  • Мнения: 6 779
От Борко не. ОК. Но звучат абсолютно по същия начин. Т.е. ако едното звучи грубо и другите звучат така. На мен всички те ми харесват.

# 311
  • Мнения: 1 424
На мен Гергана и Боряна ми харесват, Йордана - не. И не са ми равнозначни. Борко е галено име, не мисля, че Боряна произлиза от него. Йордана ми е равнозначно на Бориса, което също въобще не ми харесва.

# 312
  • Мнения: 6 779
може, разбирам ти аргумента, но той не е в грубото звучене . защото йордана звучи повече като боряна, отколкото като бориса.

# 313
  • Мнения: 12 195
И на мен Йордана ми звучи грубо, също както Ивана, Стояна, Константина, Костадина, Стана, Самуила, ...
Христина, Елена, Боряна и Гергана - не, ама те и не произлизат от Христин, Елен, Борян и Герган. Те пък в този им мъжки вариант са ми странни.
Има имена, които образуват приемливи мъжки и женски вариант като Александър / Александра, Виктор/ Виктория, Емил/ Емилия, Даниел/ Даниела, Теодор/ Теодора и други, но Ивана, Йордана , Стояна не са ми от тях. -ка поне смекчава малко името.

# 314
  • Мнения: 1 424
На мен Самуила ми харесва, Константина също, но при него няма много подходящо галено име, иначе е красиво, но като цяло подкрепям Mama Ru.

Общи условия

Активация на акаунт