Сменихте ли името на детето?

  • 4 608
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 441
и ние сменихме името

не съм се задълбочавала и замисляла - просто знаех,че така ще кръстя детето си

за много неща в съвместния ни живот действам по инстинкт

докато синът ни стане самостоятелен, ние ще вземаме безброй решения вместо него

времето ще покаже къде сме сгрешили

# 16
  • Мнения: 1 615
А как приемат смяната на името по-големите деца?

# 17
  • Мнения: 883
Ние сменихме имената и на двете си деца.Дъщеря ни беше само на 2 месеца, когато я осиновихме. Не бяхме мислили предварително за име, защото всичко стана много бързо. Но от момента, в който я видяхме, знаехме, че ще се казва Надежда. Изобщо не сме обсъждали дали първото й име /дадено от БМ/ ни харесва или не. Когато стана по-голяма, при един разговор тя ме попита как е било първото й име и когато й го казах, тя каза "Добре, че сте ми го сменили, защото Надежда е много по-хубаво"  Grinning
Със сина ни беше различно. Когато го осиновихме той беше на 3 години и 2 месеца и беше имал достатъчно дълго време да свикне с името си. Плюс това ние много харесвахме името му и искахме да му го запазим. Но психоложката и директорката на Дома, и адвокта, всички настояха да го сменим "по различни съображения". И понеже ние нямахме ни най-малка идея какво да бъде новото му име, се доверихме на мнението на дъщеря ни /която тогава беше на 5 години/ и го кръстихме Борис.

Не мисля, че това е проблем за децата...

Дефи

# 18
  • космополитно
  • Мнения: 941
Относно репликата на Дидка по темата : Възхищавам се на толерантността Ви да приемете детето, което сте осиновили, такова, каквото е и като цвят на кожата и като инат (моята позитивна формулировка на това качество, както може би вече си я срещнала в писанията  ми е, че това е побесняла воля)… и като име, като по този начин зачетете и неговата уникалност и лична предистория...
 Аз съм привърженичка на имената с тире, защото са по-нестандартни и предполагат голяма пъстрота/разнообразие. Не се лутам за обръщението преди или след тирето, защото възприемам името като цялостно Hug, а не като нещо от две части…
За пример имам позната Дияна – Петя, която се чувства еднакво комфортно, когато я наричат и Дияна/Диди; Петя/Пепи + всякакви производни, както и с цялото "Дияна-Петя”. (много подобно но приера за многообразието от обръщения към Златомира), който дава тук Miraaa. Laughing

# 19
  • Мнения: 5 618
Много актуален въпрос и за мен.Не сме говорили със съпруга ми за това, тъй като все още не са ни канили за дете. И аз съм се замислила за това/да му оставим името/, но тъй като съпругът ми е имал сестра, която е починала на 22 г./не е била омъжена/ и смятам да кръстя детето си на нея.
Чувала съм, че не е добра идея да се кръщава първо дете на починал човек.

# 20
  • Мнения: 295
Ние също сменихме името на сина ни, за да не бъде трудно на бабата и дядото в БГ, да не им се налага да си кълчат езика избрахме такова, което да пасва и за двете държави. не мисля обаче, че смяната на името може да доведе до известно раздвояване на личността. Според мен това са доста изсмукани теории. Фамилното име също се сменя. Напр. Бояна Николова и Бояна Георгиева също създава усещането за две отделни личности, ако вървим по тази логика на разсъждение. По-голям проблем, донякъде свързан и с разкриването на тайната, е промяната на рождената дата - това вече е опит да бъде зачеркната по някакъв начин част от миналото, някакво отрицание на миналото, нежелание да се приеме истината, самозалъгване. Но името... Много често (но не винаги, разбира се) БМ дава име, защото трябва - не я интересува какво ще бъде. За всяко дете е добре да знае, че името му е избрано с желание, всички деца обичат да слушат историята около избора на името. Мисля, че за тях е по-добре да знаят, че името е избрано с любов.

# 21
  • космополитно
  • Мнения: 941
Без целенасочено да търся smile3529, попаднах на сайт с информация допълваща с нови гледни точки и идеи темата разисквана тук.
Надявам се да Ви бъде полезно, приятно и интересно, ако погледнете на:
http://www.imena.hit.bg/imenata.htm#proizhod

# 22
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 528
Айде и в тази темичка да се изкажа " компетентно".Не мисля,че промяната на името води да раздвояване,разтрояване или нещо такова на личността.За сведение тази,която ме е родила ме е записала Мая,милата не си е направила труда да измисли някое друго име,а месеца през който ме е родила.Моята си майчица Бог да я прости ме е кръстила с най-хубавото име Силвия Heart Eyes

# 23
Mislia 4e ako deteto e malko kogato se osinoviava ne e problem da se smeni imeto ili da se dobavi ime kam ve4e sa6testvuva6toto.Imenata s tire mogat da zvu4at mnogo dobre ako se sa4etaiat pravilno.Moje za parvo da slojite imeto koeto vie ste izbrali a za vtoro da ostavite imeto koeto BM e dala,taka vse pak ima spomen ot minaloto i uvajenie kam BM.A koe 6te izpolzvate po-ve4e vremeto 6te pokaje.

Vij ako deteto e po=goliamo i svinalo s imeto si, osven ako ne e mnogo grozno mislia 4e moje da se zapazi.

No vseki si re6ava sam.

# 24
  • Мнения: 3 164
Сменихме го.

# 25
  • Мнения: 625
         Сменили са и моето име ,сегашното си го харесвам повече от това , което ми е дала БМ.Но никога не мога да бъда сигурна какво име ми е дала във всъщност............. newsm78

# 26
  • Трявна
  • Мнения: 174
Понеже често съм се замисляла върху този въпрос, запитах моя позната, която осинови дете - момиченце, как е постъпила тя Rolling Eyes.
 И тя ми разказа, че детенцето се е казвало Йоана - много хубаво име, но понеже живеят в едно домакинство с брат си - той има две деца и едното се казва също Йоана, е решила, че е редно да смени името на нейното дете.Попитала го е има ли нещо против това / то е било на 4 годинки/ и то и` отговорило "не".После много пъти е проверявала дали реагира на старото си име, но не...
Другото което ми каза, че тези деца дотолкова жадуват за някаква промяна, че дори с удоволствие приемат ново име. Старото им напомня за предишният им безрадостен живот, а новото свързват със дългочаканото ново семейство... Естествено,става дума за по-големите дечица... family

# 27
  • Мнения: 295
Sarlita за мен това обяснение, което даваш звучи убедително и предполагам, че има доста истина в това.

Общи условия

Активация на акаунт