ПАРИЖ - 16

  • 41 054
  • 782
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 4 383
Благодаря на всички, които споделят лични впечатления и как са прекарали престоя! За мен това са много полезни постове! 🌸

# 646
  • Пловдив
  • Мнения: 1 913
Красив е определено, но за мен беше доста пренаселен , хаотичен и леко мръсен Simple Smile
Но определено си заслужава да се видят красивите му сгради, места за разходка покрай Сена, а Мон Мартр е наистина невероятно място.
Ние бяхме в апартамент зад халите, падаше се 2 arr. на улица Сен- Дени. Наистина имаше доста секс шопове, а и китайски прос...итутки, но като цяло беше чудесна улица - с много заведения, глъч и настроение.

Не знам защо, но и аз самата предпочитам по- малки градове, които пак носят духа, а и повече се потапяш атмосферата на съответната страна, отколкото големите столици.
За сравнение- Страсбург на мен ми допадна много повече от тази гледна точка, отколкото Париж.

# 647
  • Мнения: 507
Според мен впечатленията на всеки един от нас са много субективни и зависят от базата за сравнение.  Сравнявайки Париж с града в който живея по всички показатели -архитектура, устройство, чистота .. ами бих казала Париж е  много зле..
но още веднъж  ше кажа, заслужава си да се види, най вече всички ония неща което сме видяли в учебника по история и чули за Франция. 
Освен това когато човек посещава други места и чужди страни разбира какво има и започва да го цени повече когато разбере че е по добро ..

# 648
  • Мнения: 1 829
Според мен впечатленията на всеки един от нас са много субективни и зависят от базата за сравнение.  Сравнявайки Париж с града в който живея по всички показатели -архитектура, устройство, чистота .. ами бих казала Париж е  много зле..
но още веднъж  ше кажа, заслужава си да се види, най вече всички ония неща което сме видяли в учебника по история и чули за Франция. 
Освен това когато човек посещава други места и чужди страни разбира какво има и започва да го цени повече когато разбере че е по добро ..
Къде живеете, че ме заинтригувахте?

# 649
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
Vermutlich in  Wien Simple Smile

# 650
# 651
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
Прекрасен Lieblingsstadt! Обмислям един вайнахтсмаркт тази година. Но нека се върнем на Шанз Елизе Simple Smile

# 652
  • Мнения: 507
Междудругото относно Ковид мерките направи ми впечатление че почти никой не носи маска. Дори в градския транспорт само ние си бяхме с ФФП2 маски .. много рядко има още някой с обикновена маска но това са изключително редки случаи.
Ние дори и при посещение на музеи сме били винаги с маска, което считам за правилно..В музеите имаше повече такива като нас.
В крайна сметка всеки решава за себе си, но явно няма в момента някакви строги анти Ковид мерки във Франция ( поне не се забелязват такива).

# 653
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 017
Гледаме как да се придвижим от хотела (Best Western Ronceray Opéra) до Версай. Видяхме, че на 20 минути пеша от хотела има гара Saint Lazare, а от там директна линия L до гара Rive Droite и от нея още 10 минути пеша до Версай. Правилно ли сме се насочили и има ли по-удачен вариант ако е възможно без прикачване? 

# 654
  • Мнения: 432
Ако сте близо до Лувъра, вървете пеша до Музей Орсе и от спирката на Музей Орсе с линия С до Версай.

# 655
  • София
  • Мнения: 3 411
Някой запознат ли е дали има намаления в магазините за дрехи през октомври? Ако препоръчате нещо ще е супер Simple Smile

# 656
  • Мнения: 507
Ние ходихме до мол-а в Дефанс, но нищо не сме си купили. Пътуването до там е много лесно , слиза се на спирка La Défense и точно там е шопинг центъра. Има много магазини но нищо особено и цените като навсякъде. Направи ми впечатление че няма много хора въпреки че беше събота.

# 657
  • Мнения: 4 383
Бихте ли споделили, ако сте ползвали, препоръки и съвети относно корабчетата по Сена? Благодаря!

# 658
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
Ползвахме Bateaux Parisiens, останахме много доволни! Качихме се от станцията на Парижката Света Богородица.

https://www.bateauxparisiens.com/english.html

# 659
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Бихте ли споделили, ако сте ползвали, препоръки и съвети относно корабчетата по Сена? Благодаря!

Вечеряхме на Bateaux Parisiens, беше много приятно.

Общи условия

Активация на акаунт