Боядисване в салон

  • 2 000
  • 28
  •   1
Отговори
  • варна
  • Мнения: 1 228
Искам да си сверя часовника ,ходя при позната за боя и подстригване ,която постоянно ми обяснява как ползвам отстъпка ,но аз си мисля ,че си ме пере здраво.
Въобще не ми е за отстъпката ,просто по принцип ми се вижда много скъпо ,а салона въобще не е луксозен .
Колко ви взимат за боя и постригвне ?На мен ми взеха 115лв .

# 1
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Цените варират в зависимост от квалификацията, локацията, продуктите, за какво боядисване става дума, дължина на косата и т.н.
Вероятно пропускаш и изсушаването накрая.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 839
Скъпичко е. Предполагам, боядисва само корен, тоест 1 боя? Сешоар хубав включва ли се? Мисля, че 70-80 лв е нормално.

# 3
  • варна
  • Мнения: 1 228
Интересното е ,че ми скъси косата преди да я боядиса ,боядисваме цяла коса ,дълга до рамото ,после я дооформи,издуха я и мина с преса .Аз преса не съм искала ,не ме питала .Това с сешоара ми е много странно ,след боя с мокра коса ли да ме остави ,мн ясно ,че ще я изсуши.

# 4
  • Мнения: X
Зависи от салона, от продуктите и какво влиза в цената.

Разбирам, че боядисва цялата коса, тоест доста продукт отива.

Само подстригване и сешоар са около 50 лв. Според мен не е много това, което плащаш.

Ако не искаш сешоар, не те оставят с мокра коса, но те изсушават и не те оформя.

Моята коса е чуплива и адски обемна, ако не ме дръпнат със сешоара в салона, ще изляза като бръкнала в контакта, а не от фризьорски салон. 😂

# 5
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Надявам се правите разлика между обикновено подсушаване и оформяне със сешоар и четка. Това се има предвид под изсушаване, което се заплаща.
Интересното е ,че ми скъси косата преди да я боядиса ,боядисваме цяла коса ,дълга до рамото ,после я дооформи,издуха я и мина с преса .Аз преса не съм искала ,не ме питала .Това с сешоара ми е много странно ,след боя с мокра коса ли да ме остави ,мн ясно ,че ще я изсуши.

# 6
  • варна
  • Мнения: 1 228
Разбира се ,че разбирам разликата .
Защо в тоя форум се търси под вола теле ,зададох конкретен въпрос .Благодаря ,на отговорилите.

# 7
  • Мнения: X
Разбира се ,че разбирам разликата .
Защо в тоя форум се търси под вола теле ,зададох конкретен въпрос .Благодаря ,на отговорилите.

Ами вие попитахте защо ви таксуват за сешоар и ние ви обясняваме, не знам какво заяждане виждате.

# 8
  • Мнения: 4 009
Няма какво да търсим под вола теле - в салона на видно място трябва да има ценоразпис, от който може лесно да сметнете колко пари дължите за услугата и колко реално ви се взимат. Ако нямат ценоразпис - едно обаждане в комисия за защита на потребителите и ще заимат.

# 9
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Не знам къде видя заяждане. Попитах дали случайно не пропускаш и изсушаването с четка, което се таксува. А ти се обиди на въпроса, с мокра коса нямало как да си тръгнеш и очевидно не разбра какво те питаме и и не пожела да кажеш за какво точно изсушаване става дума, но побърза да се фръцнеш.

# 10
  • Мнения: 500
Аз за боя, подстригване и сешоар плащам 120 лева, за София става дума. Не ми боядисва цялата коса.
Ако не те устройва цената, има и за по-малко,  просто потърси.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 869
Боядисване на цяла коса, подстригване ,плюс измиване и  сешоар ...Еми колко да ти вземе?
Сметни и консумативите...боя , щампоан, маска /балсам , вода , ток /промишления сега е скъп/ и труда на жената. Вероятно си и доволна от нея, щом ходиш там. Иначе намери някоя за по-евтино или си прави сама в къщи .

# 12
  • Мнения: 14 847
А за подстригване само колко ви взимат, от любопитство? Въпросът ми е към всички пишещи.

# 13
  • Мнения: 621
Аз не се боядисвам още цялата, правя си само кичури/балеаж от време на време, но аз наскоро смених салона, в който ходех от години, защото много си вдигнаха цените. Преди ми вземаха 26 лв за подстригване+изсушаване/оформяне (измиването се подразбира), а последният път - 35 лв. За Варна това е много, макар и салонът да е в центъра.

Миналият месец отидох при една дама, която ми взе 110 лв за кичури, подстригване, изсушаване (аз бях много доволна и оставих 10 лв бакшиш). Косата ми е много дълга и гъста, със сигурност ако бях отишла в предишния ми салон, щяха да ми вземат 200+ лева.

Да добавя и аз към нещата, които са изброили другите, които оказват влияние на цената - според мен ако е по-голям салон, тип верига, също е по-скъпо. Все пак собственикът трябва да има някаква печалба, а фризьорите няма как да работят за жълти стотинки, в по-голямата си част са на %.

# 14
  • варна
  • Мнения: 1 228
И аз съм от Варна ,салона е малък  ,квартален ,фризьорката работи за себе си .Явно и аз ще търся на друго място.

Общи условия

Активация на акаунт