Интериорен и екстериорен дизайн по аматьорски - тема 77

  • 40 977
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 9 862
Индустриален стил се постига с доста пари, поне си мисля, че за да е истински индустриален стил, а не да е просто с недовършени облицовки, ще струва повече от така популярния сканди стил.
Определено излющена замазка и мазилка няма да открие точно такава плоча като на снимката. За протокола-фенка съм на индустриалния стил.
Стиропорените пана определено са вариант за бързо и лесно прикриване на дефекти. Щом не може да се направи сериозен ремонт в момента - подкрепям. На места ми се вижда провиснал таванът - хубаво е да го укрепите някак в тези части, преди да лепите.

# 706
  • Португалия
  • Мнения: 4 236
говорите за вкарване на пари в нещо,което  нито харесвате,нито ще е трайно,имайки предвид неравната основа
 не бих стояла   под този таван,и да мисля какви гадости биха се крили там, камо ли да го маскирам с още нещо-половинчато решение
след като е възможно да се махне след някой и друг месец,изчакайте!

# 707
  • Мнения: 2 611
Ами точно от това имам нужда в момента, половинчато, бързо, евтино, решение. Другата опция е да остане така засега, защото наистина няма как да захванем И тавана. Има по-належащи неща за правене, като прокарване на ВиК, да се направи баня и кухня. Притиснати сме от времето и това е най-малкият ни проблем. Мен също ме притеснява, да не кажа ужасява, какво може да има горе и надали бих се престрашила да спим там. Но да си почине човек(ММ Grinning) за половин-един час става. Щото в момента може най-много да седне на някой разбит стол, а изкарва по цял ден на обекта. За вила става въпрос, не е на живот и смърт да нощуваме там Simple Smile

Иначе се получи доста прилично според НАС. Имахме други планове, но решихме да приведем в някакъв вид поне една стая. Излезе ни само 300-350 лв - тапети, мокет, нови контакти, первази. Само не знам дали няма да съсипем тапетите като махнем тия гадости по тавана. Ще трябва да ги опаковаме някак, за да ги запазим

https://i.postimg.cc/gcv8BcrK/Grid-Art-20220612-154847592.jpg

Последна редакция: вт, 14 юни 2022, 08:54 от Барбалена

# 708
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 718
Барбалена, супер се е получило! На тавана бе правете нищо още, за да не поразите мокета. Когато го измисли те, Махате мокета, слагате някакъв предпазен найлон на тапетите и тогава. Няма смисъл временно да правите нещо, а да застрашават състоянието на вече готово то.

# 709
  • Мнения: 2 611
Благодаря Hug Не мога да се нарадвам на резултата, още повече, че е за тази пари и отне буквално два дена. Шегувам се с ММ, че е ремонт тип "Бригада нов дом" Smile Тавана май ще го оставим така...

# 710
  • Мнения: 5 493
Барбалена, щом е вила, може да се окаже, че над кафявите плочи изобщо няма масивен таван, а плочите са закрепени към тънки летвички. Цялата гняс и прахоляк, събиран с години на тавана, изпада в стаята като махнеш плочите. Надявам се да не е така при вас, но си имайте едно наум...

# 711
  • Мнения: 2 611
Ох, да, всичко е възможно. Викахме майстор да огледа покрива, каза, че е в много добро състояние и направен като по учебник. Надявам се и под него е да е читаво направено. Ще разберем скоро, но преди това наистина първият етаж ни е по-приоритетен Confused Там всичко е разбито и няма къде дори ръцете си да измиеш, да не говорим за други нужди Simple Smile

# 712
  • Мнения: 9 862
Възможно е да е каратаван (онова с летвичките), но трябва да е много стара къщата. Ако е по-нова - 70-те години на миналия век насам, е по-малко вероятно. Така или иначе е добре, като тръгнете да го оправяте този таван, ако е под покрив, да сложите вата за изолация.

# 713
  • Мнения: 2 611
На 30 години е къщата, сравнително поддържана на фона на други по обявите. Къщата на баба ми например е мноого по-стара и по-зле, ама там не ме гложди какво има под покрива Joy Но тази понеже е чужда и искам да изринем всичко Grin

За изолация не сме говорили, ще кажа на ММ Hug

# 714
  • Мнения: 10
Здравейте,
Писах и в темата за пердета, но пиша и тук, тъй като мисля, че също е подходяща.
Предстои ми слагане на завеси и съм леко объркана и имам нужда от съвет.
Та, по принцип харесвам голи прозорци в комбинация с един ред завеси - плътни или средно плътни и светли. Обаче навсякъде в магазините се опитват да ме убедят, че трябва да сложа и прозрачно перде. Моля за мнения - особено от хора, които са само със завеси (плътно перде) - практично ли е и съжалявате ли, какви са минусите и т.н.
Иначе аз харесвам такива неща:
Скрит текст:



# 715
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 530
Ако гледката ти също е към вътрешен двор или поне тераса, не виждам необходимост от прозрачна завеса. При мен е само с плътни.

# 716
  • Мнения: 5 493
Най-обичам в някой магазин да ме убеждават, как трябва да изглежда у нас Grinning Защо изобщо обръщаш внимание на такива изказвания? Направи си каквото ти харесва на теб, да ти е красиво и приятно вкъщи.

Практически недостатъци на голия прозорец - лятото ако напича слънце, без перде се усеща доста повече. Особено за южно и западно изложение.
Зимата въздухът между прозореца и пердето изолира стаята от студа. Звучи смешно за много хора, но е факт.

# 717
  • Пловдив
  • Мнения: 1 058
Аз в спалнята имам само плътни завеси. Не виждам проблем. Не съжалявам и не бих сложила тънко перде. Минуси за мен няма. То е много ясно, че в магазина ще те навиват и за тънко, криза е 😂

# 718
  • Мнения: 1 186
И аз харесвам само плътно перде, а тънкото такова истински ненавиждам. Изложението ни е югозапад - т.е лятото си пече и е жега. Дърпам пердето докрай и това е.

# 719
  • Мнения: 10
ginger37, с блекаут завеси ли си? Аз искам нещо екрю, беж, taupe, но доста светли и се чудя имам ли нужда от блекаут или и средно плътни ще свършат работа..
И аз харесвам само плътно перде, а тънкото такова истински ненавиждам. Изложението ни е югозапад - т.е лятото си пече и е жега. Дърпам пердето докрай и това е.

Общи условия

Активация на акаунт