Интериорен и екстериорен дизайн по аматьорски - тема 77

  • 40 977
  • 743
  •   1
Отговори
# 690
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 718
Благодаря за хубавите пожелания! Дай Боже, всички само да сме здрави! Останалото е просто суета Simple Smile
Тази къща ми помогна да се откъсна от много неща и да разтоварвам психически. За съжаление, физическата умора трупана от всяко едно нещо е огромна, но пък си е отново разтоварване. Знам, че исглежда като сравнително скъп имот, но всъщност изобщо не е! Всичко е правено, и се прави едно по едно, като ни влизат някакви пари отиват директно за нещо което чака реда си, и така вече почти 3г. Бяхме спрели всякакви дейности и покупки за тук около 6-7 м, защото малкия ни син не беше добре, изобщо не знаехме къде да отидем и какво да правим, колко пари ще ни трябват и изобщо какво ще бъде най-правилно да се предприеме. След това, като се стабилизираха, поне така се надяваме, нещата подновихме дейностите тук.
Затова и казвам, че къщата ми е като терапия за мислите.
Звънче, това са соларни панели, хоризонтално разположени на фасадата. За съжаление, скатовете са източен и западен и дори на стойки с ъгъл, пак нямаше да са са ефективни на макс.
Скай, дома ти е като един крайбрежен замък! Много го харесвам още от първия споделен пост за него! Аз бих сложила 3 дивана, тип двойни кресла. Така ще разчупят останалата симетрия навсякъде Simple Smile предполагам, че всичко ще бъде хармонично и симетрично, затова толкова уверено го пиша. Един с гръб към входа, два отстрани и суууупер ниска маса между трите. Нма да е удобно, но кой ти търси супер удобство, когато може да изглежда толкова красиво, че да не смееш да бутнеш нещо Simple Smile

# 691
  • софия
  • Мнения: 25 675
skk, стил и добър вкус не се купуват с пари. Дори не мога да си представя колко най-различни усилия и труд изисква вашата инициатива. Сега предстои да се наслаждавате и да надграждате.

# 692
  • Мнения: 1 613
Имате късмет с пълното мълчание относно избора на плочки. Мраморната шарка се оказа недолюбвана от няколко съфорумки, а в Испания се ползва често в по-висок клас мебели и интериори.

Интериорът е въпрос на лично усещане и комфорт. Това, че няколко, повече или по-малко потребители на форума не харесват мраморни шарки, няма никакво значение за тези, които ги харесват. И обратното - това, че някъде ги слагат често, няма да накара тези, които не ги харесват, да си ги сложат. По-висок клас мебели и интериори има и без да са с мраморни шарки.
Аз имам коридори с мрамор, естествен мрамор, бял с тънки жилки, но интериорът ми е мнооого далеч от висок клас.  Сложен е в едни други времена, когато, обаче, да сложиш мраморни плочи (да се уредиш) беше въпрос на престиж. При ремонт това е първото нещо, което ще махна и няма да заменя с гранитогрес със същия дизайн. Хората сме много различни, всеки се чувства комфортно в различна обстановка. Иначе казано - всеки луд с номера си. Laughing
Не ми припомняй за този мрамор. Аз израснах в апартамент с такъв естествен мрамор. Коридора беше с мрамор, а стаите с паркет рибена кост. Вероятно това е причината да не харесвам и двете, но българския мрамор е със съвсем различна шарка и визия. Този, който харесвам няма почти нищо общо. Въпреки това когато излезе на мода направих някаква  аналогия с мрамора от детството ми 😀. За късмет е много далечна. Рибена кост обаче до ден днешен не понасям. Когато се налага избирам по-голям паркет и го редя прав.
Мъфин, не е необходимо да спорите със всеки, който не е на вашето мнение и не харесва предложението ви!
На мен също изобщо не ми харесва показаната от вас комбинация!
В наистина страхотната къща на Sky комбинацията ще е точно такава. Супер ще стане.

Последна редакция: пн, 06 юни 2022, 13:46 от Мъфин

# 693
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 860
И аз съм израстнала в дом с мрамори и паркети. Домът ни в САЩ и Канада беше и той по този начин. Сега и тук. Само спалните ми са с паркет, всичко останало е камък. А да имам огромни прозорци (едната стена е в стъкло) и графитена стена

# 694
  • Мнения: 821
Skk, страхотна къща, със здраве и щастие да си я ползвате!

# 695
  • Мнения: 531
И от мен комплименти за чудесната къща SKK. Чудесна е, правена с много любов.
Здрави бъдете и да посрещате още деца и внуци в нея.🌸🍀

# 696
  • Мнения: 39 553
Деца е много общо казано. Момиченце им трябва. Къщата е супер. Със светлинките прилича на дом с индивидуален характер.

# 697
  • Мнения: 2 611
Здравейте, моля за съвет с какво може да покрием временно този таван... Ще трябва в един момент да се махнат тези панели и да се сложи гипсокартон, но ще е малко по-натам във времето.
https://i.postimg.cc/NF9zkcch/IMG-20220612-152610.jpg

Гледах тези пана в Практикер, допадат ми като цена, но не знам дали се лепят лесно и с какво. И дали крайният резултат ще е по-добър от сегашния...
https://praktiker.bg/bg/Tavanni-paneli/PANO-ZA-TAVAN-XPS-50H50-S … ET-C2005/p/138307

Приемам и други бюджетни и бързи за изпълнение идеи как да "опаковаме" тавана временно Simple Smile

# 698
  • Мнения: 5 493
С каква цел искаш да го покриеш? Ако е само заради кафявия цвят, най-лесно е да му удариш две-три ръце бял латекс. Един колега беше направил така, докато събере пари за ремонт, изкара няколко години без проблем.

# 699
  • Мнения: 2 611
Да, май цветът ме дразни, не ми се вписва. Латексът ще "хване" ли върху тези гладки повърхности? Ние избързахме и сложихме мокет, та ще трябва и да го пазим.

# 700
  • Мнения: 5 493
Ако плоскостите са пластмасови,  може да сложите една ръка контактен грунд под боята, така ще хване със сигурност. Ако са дървени се слага друг вид грунд, който запечатва повърхността, за да не избият кафяви петна по латекса. Пода така или иначе ще трябва да го покриете и да облепите по ръбовете.

# 701
  • Мнения: 2 920
Барбалена, какво има под тези плоскости? Няма ли вариант да ги разкарате и да шпахловате тавана?

# 702
  • Мнения: 5 407
И без да се шпаклова, пак ще е по-добре, ако ги махнете. В индустриален стил или нещо подобно да гоните, докато дойде време да го направите:

# 703
  • Мнения: 2 611
Не знаем какво има под плоскостите Grin Аз искам да ги махнем, обаче ММ има други приоритети сега... И затова ми се иска евтино и бързо, поне да не ги гледам. И понеже може да ги разкараме до два-три месеца, търся бързо и евтино решение. Ще пробвам може би с тези пана, пък за лепило ще питам консултантите.

# 704
  • София
  • Мнения: 630
Гледах тези пана в Практикер, допадат ми като цена, но не знам дали се лепят лесно и с какво. И дали крайният резултат ще е по-добър от сегашния...

Използвахме подобни пана за вилата, много съм доволна. Имаше някаква промоция и ги купихме много изгодно.
Лепихме с ето такова лепило от Домко.
https://www.domko.com/product/2499-decofit-lepilo-za-izolacionni … ornizi-i-rozetki/
Тогава купихме по-голямата разфасовка, от 1 кг. Лепят се бързо, чисто - не сме застилали с нищо. После купихме и стиропорени корнизи и се получи много добро и най-вече много бюджетно решение.Вече близо 10 години не са мръднали. Както беше временно, още е в отлично състояние и така май ще си остане. Само да уточня, че ние лепихме директно върху мазилка в много лошо състояние, окъртена, надупчена. Затова и избрахме такъв вариант, че избиването на старата мазилка и полагане на нова ни се стори много трудо- и времеемко.
За съжаление нямам снимка в момента и мога да снимам чак в събота.

Общи условия

Активация на акаунт