Интериорен и екстериорен дизайн по аматьорски - тема 77

  • 41 082
  • 743
  •   1
Отговори
# 675
  • USA
  • Мнения: 2 167
Драго, много благодаря за мнението.

Skk, красива къща, със здраве да си я ползвате!

Последна редакция: пн, 06 юни 2022, 20:38 от SkyBlue

# 676
  • Мнения: 6 373
Диван и кресла тогава. По-въздушно ще е. Не съм запазила добра снимка за съжаление от една любима моя къща в друга перспектива


П.П. Намерих линка https://www.homebunch.com/tom-brady-and-gisele-bundchens-home-full-house-tour/

Последна редакция: нд, 05 юни 2022, 23:37 от drago_2008

# 677
  • Мнения: 1 613
На мен пък Urban Bronze ми е фаворит за южно и западно изложение в тази комбинация (We find that it can appear more gray, yet still with some worth, in north-facing light but comes across as warmer and richer on south- or west-facing walls. It also has a green undertone that you'll want to factor in.), дори Taupe повече ми допадат.
Grey harbour (антрацит) пък никой път не бих сложила. Затова писах - има варианти да се избяга от сивото или да се сложи по-мек светло сив цвят и на тези визуализации много добре се получава. Бих търсила сиво с подтон, който го "затопля". Ето този зеленикав цвят също много добре би паснал  

На снимката, която си дала мрамора няма нищо общо с коментирания. Този обаче е подобен и е комбиниран точно с един от цветовете, които предложих:

# 678
  • Мнения: 6 373
А Вие дали разбрахте, че цвета показвам?

# 679
  • Мнения: 1 613
А вие дали разбрахте, че е интересно да се види как точно стои цвета в комбинация с коментирания мрамор, а не с някакъв друг, който няма нищо общо.

# 680
  • Мнения: 6 373
А вие дали разбрахте, че е интересно да се види как точно стои цвета в комбинация с коментирания мрамор, а не с някакъв друг, който няма нищо общо.
Не бих желала да ми говорите на "ТИ" и се радвам, че сте сменили обръщението, макар и с малка буква?! За Вас може да не е лесно да си го представите, но снимката е достатъчно изчистена за целта и дори колаж може да се направи Wink А снимката, която поствате аз я качих, за да улесня дамата, та мисля съм съвсем наясно (разбрала)...

# 681
  • Мнения: 1 613
А вие дали разбрахте, че е интересно да се види как точно стои цвета в комбинация с коментирания мрамор, а не с някакъв друг, който няма нищо общо.
Не бих желала да ми говорите на "ТИ" и се радвам, че сте сменили обръщението, макар и с малка буква?! За Вас може да не е лесно да си го представите, но снимката е достатъчно изчистена за целта и дори колаж може да се направи Wink А снимката, която поствате аз я качих, за да улесня дамата, та мисля съм съвсем наясно (разбрала)...
Естествено, че Вие я качихте 😀. Нали коментирам, че във вашите линкове са дадени цветовете, за които аз писах.

# 682
  • Мнения: 6 544
От три страници разбрахме, че предлагате сиво и антрацит. Нека все пак да видим и нещо В цвят, което пасва.


# 683
  • Мнения: 1 613
Някой има ли идея къде в България може да изработят това:

Последна редакция: пн, 06 юни 2022, 01:19 от Мъфин

# 684
  • Мнения: 23 407
Аз също търся  симетрия и бих сложила два дивана сякаш.Много красива къща!

# 685
  • USA
  • Мнения: 2 167
ДХ3, благодаря!
Примерът на second, за мен отново доказва, че ако се направят стените в такъв ангажиращ цвят, след това трябва да се съобразяваш с него при обзавеждане и много ограничава избора. Ето например, и в двете снимки диваните са сиви. Аз лично предпочитам да си имам сивите стени, пък после на тях и зелени, и сини, ако щете и цикламени дивани ще стоят добре.
Не че не ми харесват снимките, но не и в моята къща.

# 686
  • Мнения: 1 613
...огромни, френски прозорци и гледки, които дават усещане за простор. И, разбира се, бели стени.
То, кой не ги обича тези неща, но каква е разликата например, между светло сиви стени и бели такива? Защо веднага първото се сравнява с болница, а другото е ОК?

Имате късмет с пълното мълчание относно избора на плочки. Мраморната шарка се оказа недолюбвана от няколко съфорумки, а в Испания се ползва често в по-висок клас мебели и интериори. Аз за българската ми къща исках да сложа такава, но не пасваше на стените (не са с латекс). Гледката на къщата ви е страхотна и направо плаче за огромни от край до край и отгоре до долу.прозорци. Така обаче също е много добре. Ще е интересно да се пуснат снимки след като приключи ремонта.

# 687
  • Мнения: 9 937
Имате късмет с пълното мълчание относно избора на плочки. Мраморната шарка се оказа недолюбвана от няколко съфорумки, а в Испания се ползва често в по-висок клас мебели и интериори.

Интериорът е въпрос на лично усещане и комфорт. Това, че няколко, повече или по-малко потребители на форума не харесват мраморни шарки, няма никакво значение за тези, които ги харесват. И обратното - това, че някъде ги слагат често, няма да накара тези, които не ги харесват, да си ги сложат. По-висок клас мебели и интериори има и без да са с мраморни шарки.
Аз имам коридори с мрамор, естествен мрамор, бял с тънки жилки, но интериорът ми е мнооого далеч от висок клас.  Сложен е в едни други времена, когато, обаче, да сложиш мраморни плочи (да се уредиш) беше въпрос на престиж. При ремонт това е първото нещо, което ще махна и няма да заменя с гранитогрес със същия дизайн. Хората сме много различни, всеки се чувства комфортно в различна обстановка. Иначе казано - всеки луд с номера си. Laughing

# 688
  • Мнения: 2 931
SKK, страхотна къща с много елегантна визия и прекрасна веранда Heart Eyes!
Да живеете в здраве, хармония и любов в нея и да бъдете доволни и щастливи Simple Smile!
Ще чакаме снимки и на градината Wink!
Мъфин, не е необходимо да спорите със всеки, който не е на вашето мнение и не харесва предложението ви!
На мен също изобщо не ми харесва показаната от вас комбинация!

# 689
  • софия
  • Мнения: 25 943
Почти седмица по-късно, изчистихме всичките магарета, маси, менгемета работни столчета и отпред, така че, споделям вече и фронта Simple Smile...

Прекрасно! Все по-хубаво да си го правите и поддържате!
Ох, терасата Heart И всичко.Чудна, чудна къщура сте постоили - красива, елегантна!

Какъв е навесът над двата прозореца под верандата?

Общи условия

Активация на акаунт