Трябва ли да давам вода след като захраня

  • 1 146
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 124
и аз така се чудех как да му дам вода,след като изобщо не обича биберони. то не бяха силиконови,то не бяха каучукови,анатомични и незнамсиоще какви. само като му допра до устата и я стисва и почва бясно да върти глава и да се гърчи. добре че прочетох тука бу как обясняваше при такова положение да се дава директно от чаша за големи -  слагаш си бебето седнало у тебе,придържаш си го и му отсипваш по малкичко в устата.
е това е единственият начин,по който моят калоян пие вода.
но не мога да кажа,че изпива кой знае колко.
яде каши и пюрета и продължавам да го кърмя на поискване и смятам,че му утолявам и жаждата с кърма.

# 16
  • Мнения: 4 414
Моята госпожица изобщо не пиеше вода...откакто почнахме твърдата храна си пийва, даже си иска понякога сама...Предлагай - ако иска, иска!:)

# 17
  • Мнения: 3 379
Ами Гошко все още не я иска водата. От чашката на Авент с мекия накрайник не може да пие, а само си чеша зъбите с него. Пие само от чашка (т.е. капачка от шише на Авент), но водата много не я ще - само я бълбука и после я плюе с бръмчене, и много се кефи. Майка ми за жалост забравя да му предлага... Заради това му давам чат пак сок от сини сливи (него го пие), както и от грозде (защото не давам грозде иначе). Дано се научи скоро да пие вода, кажете хитринки?

# 18
  • Мнения: 3 927
Цитат на: anan
Не знам дали ги има у нас и дали мога да обясня как изглежда. Човката е мека, но по-плътна от биберон и е плоска. Може да се маха и да се слага накрайник биберон. На нашата чашка и дръжките се махаха даже, бяха плоски и удобни за беба. Не може да няма и у нас нещо подобно.


Има, има....на Авент накрайниците са точно такива. Има мек силиконов и по-твърд, и дръжките са удобни. Моята маймунка пропи с него някъде около 6-я месец....иначе винаги съм и предлагала вода. Докато беше на мляко изпиваше по 50-60 мл вода на ден, след захранването почна да пие по 250-300 мл на ден. Сега е намалила водата, но според мен е заради по-студеното време....

А по темата: моето мнение е било винаги, че вода трябва да се предлага на бебето, а то само си знае дали му се пие или не, независимо от биберон ли, от ракиена чашка ли ....Малко крайно ми се струва дори на изцяло кърмените бебета да не се дава вода.....че тя е жизнено важна?!....

# 19
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: Taneto
....Малко крайно ми се струва дори на изцяло кърмените бебета да не се дава вода.....че тя е жизнено важна?!....

Абе, Тане, днеска ми е тръгнало все към теб да се връзвам;)
Та по темата за водата, 88% от кърмата е вода и кога да му я дам като го кърмя през 2 часа ( примерно;), че сме далеч от това време).
Нещо повече при това положение и допълнително приемане на вода има опасност от нарушаване на нивата на натрия в кръвта на бебето, което може да е критично.

# 20
  • Мнения: 3 927
абе знам, че 90% от кърмата са вода.
но пък изобщо да не се предлага вода?! не приемам цялостното НЕ-даване на вода....
но това си е мое мнение...

нали знаеш, че човек трябва да приема по около 1,5 л. вода дневно?! а защо бебетата да не могат?!

и моля, не искам да предизвиквам спор по темата, само споделям какво ми се мота в главата...

# 21
  • Мнения: 127
Нашето бебче си пие вода още от раждането. Шест месеца беше само на кърма, но пак обожаваше шишето с водата.
След като я захраних купихме неразливаща чашка с твърд накрайник и сега бебока спокойно си пие от нея.
От скоро давам сокче сутрин, но тъй като половината се разлива от лъжичката преди да стигне до устата й, пробвах да дам направо с кафяна чашка. Определено е по-чистичко сега  Simple Smile

# 22
Цитат на: Iva_D
Цитат на: Taneto
....Малко крайно ми се струва дори на изцяло кърмените бебета да не се дава вода.....че тя е жизнено важна?!....

Абе, Тане, днеска ми е тръгнало все към теб да се връзвам;)
Та по темата за водата, 88% от кърмата е вода и кога да му я дам като го кърмя през 2 часа ( примерно;), че сме далеч от това време).
Нещо повече при това положение и допълнително приемане на вода има опасност от нарушаване на нивата на натрия в кръвта на бебето, което може да е критично.

Ами и аз точно от това се притеснявам,бях чела някога за тези нива на Na,ама не си спомням точно какво Embarassed А и ние се кърмим минимум 12 пъти в денонощие,та затова се чудех,може пък да и е достатъчна водата Thinking

# 23
  • Мнения: 1 404
Съжалявам,аз бях Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт