Кърмене след прекъсване

  • 1 076
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте мамита, направо към темата, още сме на месец и няколко дена мънинки, понеже имах малко затруднено раждане малкият не беше на гърда за около почти два дена,но все пак бяхме се справили добре,засучи и имах кърма, до преди 4-5 дена сучеше,но започна да подърпва по един два пъти и да плаче, пробвах с помпата и разбрах,че нямам млечице,тези няколко дни за съжаление бяхме на сухо мляко(пропуснах да кажа,че беше неспокоен,било от недохранване) (сухото му се отрази добре), та въпросът ми е дали ще можем пак да засучим понеже усещам напрежение ?

# 1
  • Мнения: 2 352
Може. Аз още на 2 седмица се наложи да пия антибиотици. След това засука без проблем. Когато беше на 6-7 месеца пак се наложи да пия антибиотик и 1 седмица не кърмих. След това беше малко трудно първите 2-3 кърмения, но след това си засука. Но и двата пъти не съм спирала да изцеждам с помпата.
Трябва да се заредиш с много търпение и да сте като скачени съдове, докато се регулира кърмата според нуждите на детето. Успех!

# 2
  • Мнения: 12
Точно това ме тревожи, понеже не се изцеждах и съм чувала,че бебо може да му се развали стомахчето.. ако започна сега през 3 4 часа и след някой ден или седмица достигна до извода,че млякото е вече толкова,колкото да нахрани бебо мога ли да го кърмя,без да се тревожи?

# 3
  • Мнения: 2 352
Първо да кажа, че не съм специалист! Най- добре е да се свържеш с консултат по кърмене. Има такива, които работят напълно доброволно, има и платени. Телефони можеш да намериш в интернет.
Това, което мога да кажа аз е, че няма такова нещо като да развалиш коремчето на детето, няма и нещо като нехранителна кърма. На 3-4 часа е прекалено рядко да се стимулира. Трябва да е на около 2 часа, включително и през ноща. Цедят се и двете гърди. Но най- добрата помпа е бебето. Дори това да означава да е на гърда на всеки час. Обикновено в рамките на 7-10дни организма се нагажда към нуждите на бебето.
Не губи повече време. Не че детето няма да порасне ако е на АМ, но кърмата е полезна повече, а и е много по- лесно.

# 4
  • Мнения: 8 796
майчините гърди произвеждат мляко на принципа на търсене-предлагане. Най-голямата грешка е да не кърмиш продължително. Напротив, трябва да кърмиш, дори и бебето да е гладно, давай му достъп до кърма постоянно (докато се напаснат нещата, забрави за своите нужди 2 месеца) Нощем също, кърмиш. Спиш, когато спи бебето. Друг начин няма.

Общи условия

Активация на акаунт