Нашите цветя - обща тема 14

  • 24 463
  • 744
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Аз преди около три седмици посадих едни семена от някакви пълзящи теменужки. Няма да ви показвам какви грозотии излязоха. 😂 Само треволяк де, цвят няма. Ама много грозни. Изкарах ги на терасата и им давам един месец срок.

# 31
  • Мнения: 10 502
Е има ли цвете, което 3 седмици след посяването да изкара цвят?

# 32
  • Мнения: X
Не говоря за цвят, зеленината е грозна. Още месец след трите седмици казах, че му давам.

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 16 113

Ей,това красавче исках да ви покажа веднага щом ме зарадва,но нямах възможност. Сега вече е прецъфтяло,но пак се вижда какво е било.

# 34
  • София/Варна
  • Мнения: 1 428
Взех си лоницера татарика. И сега съм в размисъл, това храст ли е или лиана. Гледала съм японика-лиана , камчатика- храст с ядливи плодове, знам че нитида е храст. Ама тая новичката какво ли е?

# 35
  • Мнения: X
Това не е ли орлов нокът? Храст е.

# 36
  • София/Варна
  • Мнения: 1 428
Орлов нокът е, ама те всички са такива уж.

# 37
  • Мнения: 325
Моите теменужки рано ги посях и вървяха много добре, но сега нещо спряха да растат и цветовете им клюмнаха. Дали промяната на времето им влияе, прибрах ги на топло, но не знам така да не стане е по зле.

# 38
  • Карлово
  • Мнения: 4 645
Моите теменужки рано ги посях и вървяха много добре, но сега нещо спряха да растат и цветовете им клюмнаха. Дали промяната на времето им влияе, прибрах ги на топло, но не знам така да не стане е по зле.

Нищо им няма в студа на моите. Те са в градина на студа. Тези дни температурата пада под -5.
Но гледам и в градските градинки пред Общината, много са си заминали. Пестят си силите и не цъфтят сега.
Може би на остъклена тераса ще са най-добре.

# 39
  • Мнения: X
Моите се поскапаха в студа, но сега пак цъфтят. Нищо им няма на теменужките от студ.

# 40
  • Мнения: 10 502
Преди години работех в района на Паметника Левски и минавах през Библиотеката, там зимата лехите бяха с теменужки, дори сняг ги вали и издържат, според мен са много държеливи на студ. Една година бяха мушкати  и ги чистеха късната есен, за да садят теменужките и в контейнерите бяха купища мушкати. Отивам на работа и казвам на чистачката, жената отиде и пристига с няколко плика. После ми благодареше, че съм й казала, раздавала и на комшийки и всички много се радвали Simple Smile Аз тогава бях на 20-тина години не беше въобще до мушкати, аз ги открих преди 3-4 години някъде и съм влюбена в тях и сакъзите Heart

# 41
  • Мнения: 18 542
Страхотни цветя показвате последните дни! Чувства се наближаването на пролетта Simple Smile

Аз се отчитам с една цъфжяща алоказия. Тази, с изгнилите корени, която докато я мъчих да пусне корени, се опита да цъфти два пъти и двата пъти отрязах цвета, но тя упорито пусна трети. Вече имаше корени и беше изкарала едно листо, та този път оставих цвета.
Двете бебета, с малките листенца, са от булбички, които бяха в почвата.

# 42
  • Карлово
  • Мнения: 4 645
не беше въобще до мушкати, аз ги открих преди 3-4 години някъде и съм влюбена в тях и сакъзите Heart
Твоите колекционерски ли бяха? Някой показваше едни красоти миналата година...

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 16 113
Вижте на какъв разкош попаднах във фейса.

# 44
  • Мнения: 10 502
не беше въобще до мушкати, аз ги открих преди 3-4 години някъде и съм влюбена в тях и сакъзите Heart
Твоите колекционерски ли бяха? Някой показваше едни красоти миналата година...

Не, не събирам колекционерски, но пък гледам обикновените с голям хъс, мерак и много обгрижване. Имам различни видове, но са си обикновени и обикновено съм ги сменяла с колежки и приятелки. Сега предизвикателството пред мен е да си ги набавям от семена, само че като се похваля на някой, че са избили и ги подарявам така както е цялата кутия.
Карз показваше хубави мушката и наистина имаше още една дама, която беше с колекционерските.

Общи условия

Активация на акаунт