Нашите цветя - обща тема 14

  • 24 463
  • 744
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 549
О да, поне от място не се оплаквам. И като се кача да поливам или нагледам, забравям да сляза 😊

# 706
  • Мнения: 5 378
като се кача да поливам или нагледам, забравям да сляза 😊
И аз, и аз. Редовен номер - слизам за малко сутринта с кафето, към 8:00, докато огледам, полея и се помотая, станало 12:00 Grinning Откарвала съм и до вечерта ако съм сама вкъщи, и даже не огладнявам Blush

# 707
  • Мнения: 911
Винките са най- новото попълнение в цветния магазин,  който посещавам 😀
Цветятя донасят от юГърция , доколко знам...
Значи да не бързам да ги пресаждам и изваждам на балкона...
Да  си постоят в котела на парното 😆

# 708
  • Мнения: 3 549
Аз винките ги купувам като започнат да линеят петуниите. Иначе не са капризни изобщо. Понасят и по-хладно време, и жеги.

# 709
  • Мнения: 15 028
В градината цъфна витошкото лале.

А на терасата цъфтят теменужки.

# 710
  • Мнения: 5 378
А, на това ли казвате витошко лале? Аз на това му казвам пулсатила, а витошко лале мислех че е едно жълто, тролиус Grinning
Много е хубаво твоето Съни, при мен едва са се подали листенцата и на двата вида.

# 711
  • Мнения: 15 028
Купих го миналата година от една оранжерия и ми казаха, че е витошко лале.

# 712
  • Мнения: 502
Аз пък знам, че Витошко лале казват на ранункулус Grinning

# 713
  • Мнения: 1 823
Магни, чудесни калибрахоета си избрала. Моите са по едно коренче в саксия, защото този сорт много силно се разклонява без никаква намеса от моя страна.За да цъфтят обилно се нуждаят от слънце,доста вода и всяка седмица тор за цъфтящи.Това е моят начин.

# 714
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
Ето го и моето събудено Глокси ,вече започна да прави и пъпки

Последна редакция: чт, 21 апр 2022, 09:05 от Mendeleevka

# 715
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 957
Момичета показвате страхотни цветя.
Имам един въпрос-тази година няма къде да сложа сандъчетата с бегониите и се чудя ,ако ги сложа направо в градинката ми дали ще стане нещо?

# 716
  • Мнения: 502
Калибрахоето и аз го отглеждам като Кротиниа - с торене всяка седмица. И наистина си иска пространство. Миналата година едното го сложих в по-малка саксия, която ми влизаше в метална висяща кашпа, защото реших, че ще е много красиво. Е, красиво беше, но на цветето не му хареса, местих по никое време в по-голяма Simple Smile

Цецко05, ако питаш за градинската бегония  - нищо няма да и стане, много градинки в градовете са засадени с такива и си растат чудесно

# 717
  • Мнения: 3 549
Магни, чудесни калибрахоета си избрала. Моите са по едно коренче в саксия, защото този сорт много силно се разклонява без никаква намеса от моя страна.За да цъфтят обилно се нуждаят от слънце,доста вода и всяка седмица тор за цъфтящи.Това е моят начин.
Идеално звучи! Вода слънце и тор - налични са и трите. И се надявам да напълнят саксията. Големичка е, затова ги сложих заедно.

# 718
  • Мнения: 1 823
Магни,ще я напълнят, разбира се.
Едноцветните по-слабо се разклоняват и тук още в разсадници
те го засаждат по три корена заедно

# 719
  • Мнения: 4 211
Мен много ме е яд за семената на теменужките и малкото останало от калдъръмчета.Два дена не бях в нас,а те вън и дъжда ги валял,валял.Сега гвачат от вода и сигурно ще изгният и нищо няма да излезе😭.Много съм ядосана😂, искам вече да е топличко.

Общи условия

Активация на акаунт