162 Американски четирилистни детелини за късмет и сполука през 2022

  • 44 923
  • 517
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 990
Най-вероятно става въпрос за варицела наистина. В България не се прави и вероятно ще трябват и двете дози тук, ако не я е карал. Слагат се с минимум месец почивка между тях, най-добре повече от месец.

Тази ваксина обаче се прави между 4 и 6 години, обикновено се иска за започване на училище на 5-6, така че ако не искате сега веднага да я правите, можете спокойно да я отложите за догодина. Същото важи за останалите бустъри.

# 76
  • Мнения: 25 847
Вероятно е втората доза прптив варицела, която мисля, че не влиза в българския ваксинациинен календар.
В България ваксина за варицела не се слага.

Ние сложихме на медицинските прегледи първа доза, и след 6 месеца според календара във Флорида сложихме и втора доза.

Това с ваксините е малко особено. Тук чух, че бият по 3-4 на веднъж, за да.е детето up to date, според тукашния календар. Откачена работа.
Детето ми беше на 3 и половина и със всички ваксини поставени в срок, обаче. Преди интервюто слижиха една. С пристигането тук на първия физикъл и сложиха още една. При навършване на 4г от прискула ни казаха че трябват незабавно 4 ваксини за да е детето up to date. Разбира се не ги сложихме. Само 2, а другите 2 ги отложихме.

Не знам какъв е имунизационния календар в Масачузец, но е добре да се свери в българския, за да знаете какво да очаквате.

# 77
  • Мнения: 2 990
Имунизационният календар е федерален, във всички щати е еднакъв.

# 78
  • Мнения: 25 847
Имунизационният календар е федерален, във всички щати е еднакъв.
На нашия документ си пише Флорида, и не знам дали се припокрива със всичките други щати.
Яна, ти понеже си по запозната, кажи променя ли се имунизационния календар всяка година в САЩ, така както се сменя всяка годна в БГ?

# 79
  • Мнения: 2 990
За тринайсет години откакто започнахме да го гледаме този календар, единствената промяна е, че добавиха Гардасил за 11-годишните. Друго не се е променяло.

# 80
  • Мнения: 25 847
А в Бг го сменят. Имаше пентаксим, сега е 6 валентна. Добавиха ротарикс, а преди беше по желание. Има вариации. Варицела все още не слагат,освен при поръчка и срещу заплащане.

# 81
  • Мнения: 40
Здравейте,

Предстои ми пътуване Май месец към щатите и много се чудя дали да използвам левовата дебитна карта там?
Има ли много големи такси при теглене от банкомат, курса при конвертиране също може да е висок.
Най-вероятно ще се свържа и с банката, но все пак, съветите са добре дошли.

# 82
  • Бостън
  • Мнения: 13 675
Аз не бих ползвала дебитна карта по принцип. Бих попитала банката си дали имат някаква стандартна кредитна без такси за международни трансакции.

# 83
  • Мнения: 25 847
Здравейте,

Предстои ми пътуване Май месец към щатите и много се чудя дали да използвам левовата дебитна карта там?
Има ли много големи такси при теглене от банкомат, курса при конвертиране също може да е висок.
Най-вероятно ще се свържа и с банката, но все пак, съветите са добре дошли.
Не е добра идея. Аз имам на Уникредит, но в банката ми казаха, че таксата извън ЕС е доста солена, и не съм я ползвала тук.
Можеш да ползваш револют, ако имаш тяхна карта.

# 84
  • Мнения: 40
Здравейте,

Предстои ми пътуване Май месец към щатите и много се чудя дали да използвам левовата дебитна карта там?
Има ли много големи такси при теглене от банкомат, курса при конвертиране също може да е висок.
Най-вероятно ще се свържа и с банката, но все пак, съветите са добре дошли.
Не е добра идея. Аз имам на Уникредит, но в банката ми казаха, че таксата извън ЕС е доста солена, и не съм я ползвала тук.
Можеш да ползваш револют, ако имаш тяхна карта.
Имам револют, това значи ли че мога да си я ползвам така както и в България, тоест основно магазини от всякакъв тип? Добре че си направих револют Grinning

# 85
  • Мнения: 25 847
Да, можеш да позваш револют.

# 86
  • Мнения: 2 993
Беше прекрасно в Вашингтон по време на парада за Cherry Blossom.
ianajar, благодаря за препоръката.
И двете не бяхме ходили там и решихме, че не може повече да пропускаме.

Ето малко снимки от парада:






# 87
  • Мнения: 2 993
момичета ,
Още съм в ужас и стрес за миличките хорица вчера в Бруклин.

вчера отказвах да се кача на метро в Ню Йорк.Беше страшно- навсякъде полиция, спец части въоръжени до зъби.
Днес ми се налага да отида до летището с метро и цяла сутрин се убеждавам, че не е толкова страшно. И преди малко телефона ми започна с виеща аларма. Докато разбера, че не е аларма на сградата и не горим, а получавам alert за стрелеца ( ако го видя да съобщя. И alert беше на испански  на всичкото отгоре) и отново се панирах.
Сега се чудя да взимам ли лифт и да рискувам Ню йоркски задръстване или да се жертвам в метрото.
Стискайте палци!

# 88
  • Мнения: 2 990
Стискаме, Росс! Дано скоро го хванат и да си отдъхне градът. Според мен в метрото в момента ще е най-безопасното място на света, цялата нюйоркска полиция е там и всички пътници са нащрек. Аз бих се качила. Виж с уличния трафик не бих рискувала.

Едит: Арестували са го вече. Лек път, Росс, дано е без стрес.

Последна редакция: ср, 13 апр 2022, 21:24 от ianajar

# 89
  • Мнения: 2 993
редактирам се: *
Вече съм в Европа.
Беше много приятно пътуване. Нямаше полиция в метрото. После винце на летището и проспах целия полет ,и се събудих вкъщи.

Снимки и от пролетен Ню Йорк:








ianajar,
Благодаря!
Отдъхнах си!
Вече бях планирала убър за след малко!
Ох, благодаря!!!

Че то снощи над един час не можехме да хванем нито убър, нито лифт, нито жълто такси. Не до цена, а няма
Мисля, че вчера всички са избягвали метрото.

Последна редакция: чт, 14 апр 2022, 19:09 от rosss

Общи условия

Активация на акаунт