Отговори
# 105
  • Мнения: 488
Мами, има ли Юнчета, които все още не ходят? Замислям се дали трябва да се притеснявам, че дъщеря ми нито пълзи, нито се опитва да ходи. Единствено се набира права на ръце и стои изправена като се подпира за нещо, но и в двете дейности все още не е особено стабилна, та се чудя имам ли повод за притеснение Thinking Че около мен все бебета на по 8-9 месеца, които вече ходят...

# 106
  • Мнения: 331
Моето също не ходи. А началото на юни ще правим годинката.
Иначе се набира на мебели и крачи като се държи за тях с двете ръчички, но не напредва бързо като цяло. И около мен има бебета, които проходиха на 9-10 месеца, и аз се чудих дали при нас всичко е наред. Но май е нормално, всички са различни. Моята госпожица много обича да си седи на дупето, да пълзи, да гледа книжки и да върти играчки, не е от най-активните. И пропълзяването и беше късно, а някой бебета изобщо го пропускат май.

# 107
  • София
  • Мнения: 1 370
Мойто също не ходи самостоятелно. Пълзи като моторетка, но когато е на чуждо място. Вкъщи и здраво вкопчен в мен и вдига врява до небето ако дръзна да го сложа долу, или да мръдна в другата стая.

# 108
  • Мнения: 831
Има ли някой приет в ясла? Кога мислите да давате дечицата? Честно казано много ми е трудно такова решение, още не съм му се нарадвала, но нямам никакъв опит и не знам дали ще му е по-лесно ако тръгне по-рано или по-късно. Ако знам,че ранното тръгване ще му помогне да свикне по-бързо,ще преглътна моите притеснения...

# 109
  • Мнения: 6 787
Свикването въобще не е проблема на яслите, а безкрайното боледуване. Започва една серия от 3-4 дни ясла, 2 седмици вкъщи по лекари и хиляди лекарства. Преди двете годинки няма да я пусна, даже обмислям дали да не търся жена, която да я гледа и да тръгне директно на градина. Със сестра й яслата ми беше най-кошмарния период и като си помисля, че трябва да минаваме отново през това съм ужасена.

# 110
  • Мнения: 831
А дали може да се запише и да не се пусне няколко месеца? Поне да направи 1.5 г +

# 111
  • Мнения: 6 787
А дали може да се запише и да не се пусне няколко месеца? Поне да направи 1.5 г +
Зависи от правилата на яслата. Във Варна например, не може. Кандидства се април, за да тръгне на ясла септември. Като се запишеш, до 2 месеца ако не тръгне, мястото се губи.

# 112
  • Мнения: 558
Може да отложиш със 60 дни тръгването. Не знам точно дали са 60 дни от 1 или 15 септ.

Иначе не, не я приеха в държавна. Не че съм очаквала друго. 😅
А дали може да се запише и да не се пусне няколко месеца? Поне да направи 1.5 г +

# 113
  • Мнения: 136
Мен също ме притеснява честото боледуване и евентуално бих я пуснала догодина септември.
Честно казано, аз също обмислям наемането на жена, особено догодина и да се опитам да направя плавен преход към работния начин на живот. 😄
[/b]
Свикването въобще не е проблема на яслите, а безкрайното боледуване. Започва една серия от 3-4 дни ясла, 2 седмици вкъщи по лекари и хиляди лекарства. Преди двете годинки няма да я пусна, даже обмислям дали да не търся жена, която да я гледа и да тръгне директно на градина. Със сестра й яслата ми беше най-кошмарния период и като си помисля, че трябва да минаваме отново през това съм ужасена.

# 114
  • Мнения: 331
Ох и аз много се страхувам от яслите точно заради боледуването.
Разни майки около мен ми разказваха същите истории, едно дете заразява всички останали и няма спасение, седи се вкъщи със седмици.
Обаче това, което ме обърква е че някои ми казват, че било по добре детето да прекара вирусите докато е по-малко? С което аз не съм съгласна и искам да я опазя колкото мога повече. Не знам вече на какво да вярвам, ошашавих се тотално. Но още няма да ходим на ясла със сигурност.

# 115
  • Мнения: 541
Вече ми писна да слушам от разни майки покрай мен как си били пуснали децата на ясла на 1.4-1.7 и аз защо съм се била мотала да чакам пак догодина. При положение че направиха майчинството 710 лева, даже и финансов стимул нямам да си оставя детето непроходило и още сучещо да ми го гледат кой знае как, нито може да си каже нещо, нито да покаже. Болестите хич няма да ги и коментирам. Незнам какъв е този зор да се пускат децата рано на детско заведение.

# 116
  • Мнения: 258
Моя син септември ще тръгне на частна, с малки групи и много хора грижещи се за децата. И аз не бих го пуснала на държавна, при 30-40 деца в група и 2 жени да се грижат за тях + това, че са от 1г до 3 г в една група, няма шанс да го пратя. Но психическото ми здраве и кариерата ми също са важни, та частната ни е решението.

Аз друго да питам, може да е малко тъпо, но кога ще започнете да давате твърда храна, т.е. изцяло твърда? Не питам тези по ЗВБ, за тях е ясно. Сина ми се "дави" всеки път като се опитам да му дам твърда храна, даже и повръща понякога... Кога стават готови за нещо такова?

# 117
  • Мнения: 6 787
За храната, трябва да го тренираш. Спираш пасирането и постепенно увеличаваш твърдостта. Отначало се давят, но почват да се справят. Полина и тя се давеше и повръщаше понякога, но свикна за няколко месеца. Не очаквай да стане от веднъж, но с времето. Около годинка, годинка и малко минават на обща храна. Тя само да усетеше едно оризче и почваше да се напъва да повърне, а сега яде всичко без някаква обработка. Ще се научи, не се плаши, това с позива за повръщане им е някаква защита от задавяне, но като разберат, че няма да се задавят, го израстват.

# 118
  • Мнения: 136
Аз направих грешката по-рано да предложа твърда храна и сега тя и е по-вкусна и с пюретата е трудно, като сме навън. Иначе, закуската е изцяло твърда - бъркан жълтък, палачинки, сирене, зеленчуци… филийки с крема сирене, това и е любимото 😂
Като цяло, доста твърда храна взе да хапва, даже сега съм и направила бебешко пиле с картофи, да видим дали ще одобри.

Аз щях да ви питам, колко горе-долу са качили вашите бебета, че моето уж хапва доста, ака по 2-3 пъти на ден, но е качила около 200 гр. Вярно, че тя доста се движи, постоянно се опитва да ходи или пълзи, но все пак ми се вижда малко. 🤷🏻

 
Моя син септември ще тръгне на частна, с малки групи и много хора грижещи се за децата. И аз не бих го пуснала на държавна, при 30-40 деца в група и 2 жени да се грижат за тях + това, че са от 1г до 3 г в една група, няма шанс да го пратя. Но психическото ми здраве и кариерата ми също са важни, та частната ни е решението.

Аз друго да питам, може да е малко тъпо, но кога ще започнете да давате твърда храна, т.е. изцяло твърда? Не питам тези по ЗВБ, за тях е ясно. Сина ми се "дави" всеки път като се опитам да му дам твърда храна, даже и повръща понякога... Кога стават готови за нещо такова?

Последна редакция: сб, 28 май 2022, 15:54 от Stephanie.a

# 119
  • Мнения: 488
И моята дъщеря беше качила само 200 гр. на последната консултация, но педиатърката каза, че към годинката вече е нормално по толкова + това предния месец изкарахме всичкк вкъщи Ковид, после тя беше една седмица с разстройство от зъби, та храната я беше свела до санитарния минимум Confused

До къде стигнахте с организациите за РД? Какво сте замислили? Ще си правите ли фотосесия?

Общи условия

Активация на акаунт