Отговори
# 120
  • Мнения: 136
Ние най-накрая се активизирахме с рождения ден, вече имаме запазени ресторант, фотограф и агенция за украса. В църквата също е запазено, само трябва да подготвя нещата по списъка за кръщенето. Като цяло, гледам да не си образувам излишен стрес, но с 40 човека е неизбежно, то си е като една малка сватба. 😂
[/b]quote author=bibonss link=topic=1423167.msg44827758#msg44827758 date=1653743646]
И моята дъщеря беше качила само 200 гр. на последната консултация, но педиатърката каза, че към годинката вече е нормално по толкова + това предния месец изкарахме всичкк вкъщи Ковид, после тя беше една седмица с разстройство от зъби, та храната я беше свела до санитарния минимум Confused

До къде стигнахте с организациите за РД? Какво сте замислили? Ще си правите ли фотосесия?
[/quote]

# 121
  • Мнения: 754
Момичета,моето момче днес стана на годинка Tada

Черпя ви с тортата която направих с много любов за неговият празник Flowers Four Leaf Clover

# 122
  • Мнения: 723
Честит рожден ден на Сами, да е много здрав, щастлив и безгрижен ❤💙🎁🎂💐 Тортата е прекрасна 🥰
Времето така лети и малките ни бебоци, които всякаш вчера се родиха вече са на годинка 💙❤

# 123
  • Бургас
  • Мнения: 329
Честит Рожден Ден на Сами. Да е много здрав,безгрижен,палав и щастлив .💙 Тортата е прекрасна .🥰

Има ли някое бебче,което вече върви ? Моята дъщеря ще прави 11м.,след 5 дни, държим я за ръчички да прави опити да ходи,но стъпва само на пръсти .Дори сама не иска да се изправи(вчера за първи път се изправи изцяло права),иначе когато е седнала се надига до колене (сяда на тях)🤷♀

# 124
  • Мнения: 6 791
Честит рожден ден на Сами, да е здрав, щастлив, усмихнат, много игри и веселие 🎈🎈🎈 Честит празник и на всички, които вече станаха на годинка 🎂🎈🍰 Милите ни бебета са вече големи деца ❤️
Полина вече проходи, тя доста време вървеше за ръка или по мебелите и правеше без да се държи по 2-3 крачки. Преди няколко дни окончателно се пусна и вече щъка смело. Утре ще меся питка, че ми трябва таткото да е вкъщи иначе трудна работа 😂 Поздрави на всички 😃

# 125
  • Хасково
  • Мнения: 441
Честит Рожден Ден на Сами! Да е здрав, игрив и щастлив!
И Ивайло вече се пуска и ходи сам по 1-2м и тупва по дупе. Палав е за трима и нищо не го спира.
 Притеснява ме обаче, че не подава като му поискаш нещо, нито показва къде са мама и тати или да казва как правят животните или да посочва кое кое е. Може би е още рано не знам, но майка ми твърди, че аз съм го правила.

# 126
  • Мнения: 833
Да казва как правят животните на 1 г? Че те още не могат да артикулират думи, за някои звуци участват зъбите, а много деца още ги нямат и не мисля,че е реалистично да се очакват такива неща. Майката на моя мъж ми обяснява как бил проходил на 7 месеца ...айде моля, май доста неща с годините се размиват и губят. Всяко дете си е за себе си. Моя от вчера сочи с пръст, дава въздушни целувки,носи обувките за излизане обаче още не иска да ходи сам. Не съм го насилвала, когато иска тогава да се пуска,когато е готов ще го направи. Това лято ще се боря с памперса, има някакви преходни гащички - те с каква цел са? Помагат ли за махане на памперс?

# 127
  • България, Русе
  • Мнения: 128
На 18ти ставаме на 1г., но на 19ти (неделя) ще правим кръщене+рожден ден на едно с около 30 човека на заведение. Лудница ще е 😃 не ми се мисли още за подробности (църкавата е запазена и тортата и фотото, остава заведението).
Ходи по мебелите, пуска се и се задържа, но не пристъпва сам. Лази навсякъде и много обича на село по пътеките и в градинките. Не сочи мама и тати, но ни поглежда и се усмивка. Прави само чао чао, дай пет и боц само когато той иска. "Мама" и "ама-ам" казва на всичко, което големите ядът и винаги иска да пие от нашите чаши постоянно -кафе и бира най-много /само близва разбира се😉/.
Памперс и аз искам да махна, но до преди месец го хващах кога се напъва и на гърнето (всеки ден след закуска). Но вече не е така и пробвам пиш след всеки сън, но няма.... не иска не пиша и нз ще се мъчим.
Храната е попари и държавна млечна кухня, този месец ще пробвам 2ка, но на 1цата има по едри неща и ориз. Хапва си всичко, без десертите, те не са сладкички 🙂.

# 128
  • София
  • Мнения: 1 371
Изправя се сам по мебелите от седем месечен, и мислех, че по-рано ще проходи, но уви, няма такива интереси. Имам чувството, че страшно го мързи. Постоянно реве и иска на ръце. Целият ни ден минава в борба за това да го взема и да го разнасям. Заиграва се за кратко с нещо и после айде мамо да си ме вземеш. Окапаха ни ръцете с ММ. Другите двама на тази възраст бяха доста по-независими.
Има ли и други бебета, които още да спят по три пъти на ден? Дневен сън 3 часа поне не мърдат. Пък и през нощта спи добре, стига да съм до него.

# 129
  • Мнения: 558
При Ели е подобно.
От повече от 2 месеца се изправя и ходи по мебелите. Няма желание да ходи, предпочита да пълзи. Когато не пълзеше добре много обичаше да я водим за ръчички и да ходи. И аз мислех че вече ще прави стъпчици, понеже реално това остана...
Също така е с 3 спанета, но започна някои дни да пропуска последното.
Кака й на нейната възраст вече ходеше и спеше 2 пъти, но явно са си различни дечицата.

# 130
  • Мнения: 754
Благодаря ви за хубавите пожелания Purple Heart

Сами също не показва голямо желание да проходи,но виж да стои прав като колче и да има кой да го крепи ще изкара цял ден така Grinning

При нас най-актуално в момента е да бута количка и да бръмчи или да си пусне някоя музикална играчка и да започне да играе.

Аз също организирам кръщене в момента и направо ми е гръмнала главата,то това си е една мини сватба Head Band

Мале три спанета на ден Open Mouth вие сте супер при нас от около месец вече е само едно,отглеждам си малък сомнамбул.

# 131
  • Мнения: 6 791
Ехх момичета, радвайте се, че спят. Полина вече поне от месец е само с обеден сън. Малко трудничко ми идва да свърша всичко и да си почина само за един сън време. Тя на 22.06 прави годинка, но ще празнуваме съботата, защото през седмицата не е удобно. Няма организации тип бал, скромно градинско парти с баби и дядовци, семейството на брат ми и сестрата на мъжа ми. Кръщене няма да правим. Поръчала съм торта и толкова.
В неделя правихме прощапулник, хвана калкулатор, който бях нарекла за сфера Икономика 😃
Полина яде всичко, което не е бебешка храна. Вече ми писна да се мъча да праея нещо за нея, яде каквото и ние. Вчера за следобедна закуска с баща си ядоха череши от дървото направо. В момента пробиват горни странични резци и нощем е неспокойна, надявам се да се появяват вече, че искам да поспя малко... Поздрави

# 132
  • Мнения: 136
Здравейте, момичета, аз пак се включвам с питане към кърмещите.
Мислите ли след (евентуално скорошно) отбиване да продължавате с някакво мляко - АМ/кисело, понеже някои педиатри нали препоръчват АМ до около 2 годинки, а
на мен ми се вежда доста, те вече си хапват стабилно, та съм в чуденка…

# 133
  • Мнения: 489
Моята сладурка става на годинка на 14.06. но още няма никакво желание за ходене, обича да си седи, да си играе с играчките, да си пуска музикалните и да си танцува, не знам мързелче ли е, някакъв страх ли е, само се надявам да няма някакъв двигателен проблем Confused Иначе бърбори супер много на нейния си бебешки език, казва мама, баба, повтаря звуци, имитира как прави магарето, патето и кончето:grinning: Ние май вървим към отбиване, кърмя я само вечер преди лягане и то по малко, след като е пила АМ, не виждам скоро да се откаже от него, търси си го и през нощта... Иначе хич не е от ящните... взимаме частна детска кухня от 2 месеца сигурно и чак преди 1-2 седмици започна да хапва повечко от нея. Скоро ще я пробваме и на държавна, дано от нея яде повечко. Може да кара само на хляб и бебешки бисквити, тях не ги отказва никога Grinning Но всичко друго е със зор...

# 134
  • Мнения: 723
Много са различни децата и няма правило да проходят на 1 год.- когато, тогава Simple Smile
Макс се пуска и ходи, но още предпочита да усеща, че някой е до него, дори само, за да го подпре с 1 пръстче. Пълзи много активно и вкъщи основно така се придвижва, но съм чела, че пълзенето е много полезно и е хубаво колкото се може по- дълго да пълзят.
Той обича да играе с кутии, пълни с разни работи- вади, препродрежда, изхвърля. Също да си подаваме топка, да търкаля ролер, да щрака ключовете на лампите 🤣 Имаме чашки Монтесори и много играе с тях- влизат 1 в друга или се редят на кула и отскоро се заиграва с магнитни кубчета като ги реди и разваля.
Постоянно сочи разни предмети с все едно пита кое какво е. Обожава тролеи, трамваи и автобуси- може да ги гледа постоянно 😅
Показва колко голям ще порасне, маха за чао и лека нощ, дава целувки, имитира часовник, дава боц и пляска. Всеки ден учи нещо ново, така че се променя непрекъснато, което важи за всички дечица.
Яде всичко, ако иска, но го мъчат кътници и 80 % е на кърма, всичко друго отказва... Аз няма да го отбивам, така че който спира да кърми, вероятно си трябва АМ, защото коремчетата им още не могат да усвояват белтъка на прясното мляко.
Макс става на 1 год, а аз на 40 на 12 юни и съм запазила ресторант с детски кът за най- близките ни родтини и приятели, двойна торта и украса с балони. Кръщане наравихме още есента в Рилския манастир.

Общи условия

Активация на акаунт