Как се пътува във времето на Коронавирус COVID-19? Какво изискват държавите по света? Тема 4

  • 24 610
  • 420
  •   1
Отговори
# 390
  • BG-DE
  • Мнения: 5 150
Летището на Базел се намира в Базел - Швейцария, но е удобно за близките райони в Германия и Франция 😊

# 391
  • Мнения: 767

Летище Базел се намира на територията на Франция, независимо как се нарича. Зимата някой беше писал, че за там важали френските разпоредби за влизане.
За Швейцария няма сертификат, за Франция не знам.

Базел откога е във Франция?

# 392
  • София
  • Мнения: 690
Само за информация-обадих се в  KLM(билетите са от там) и ги питах-отговорът беше, че за Базел, ако излизаш през изхода за Швайцария не било необходимо да имаш сертификат. След седмица ще споделя дали така се е случило.

# 393
  • Мнения: 243
Само за информация-обадих се в  KLM(билетите са от там) и ги питах-отговорът беше, че за Базел, ако излизаш през изхода за Швайцария не било необходимо да имаш сертификат. След седмица ще споделя дали така се е случило.

Да не съжаляваш после! Прочети на сайта на летището си го пише:
"Важна информация във връзка с двунационалния статут на EuroAirport
Пътниците с швейцарски документ за самоличност или разрешение за пребиваване в Швейцария подлежат на швейцарските разпоредби. Всички останали пътници – и следователно също туристите и жителите на Германия – са длъжни да спазват френските правила. Молим ви да подготвите добре пътуването си, като се уверите, че познавате и спазвате действащите правила. Моля, подгответе необходимите документи за преминаване на КПП-тата на летището".
А Франция все още изисква ваксина или тест.

# 394
  • Мнения: 4 513

Летище Базел се намира на територията на Франция, независимо как се нарича. Зимата някой беше писал, че за там важали френските разпоредби за влизане.
За Швейцария няма сертификат, за Франция не знам.

Базел откога е във Франция?

Града Базел не, става дума за летището. И Женева е така.

# 395
  • Мнения: 243

Летище Базел се намира на територията на Франция, независимо как се нарича. Зимата някой беше писал, че за там важали френските разпоредби за влизане.
За Швейцария няма сертификат, за Франция не знам.

Базел откога е във Франция?

Града Базел не, става дума за летището. И Женева е така.

Обаче не е точно така! За Женева си важат швейцарските изисквания. Лично проверено и за двете летища.

# 396
  • София
  • Мнения: 690
Благодаря!

# 397
  • Мнения: 1 481
Здравейте! Simple Smile
Да попитам има ли някой с лична информация за Унгария (за неваксинираните)?
На reopen.europa.eu ми излиза това за тях:
"Ограниченията за пътуване във връзка с COVID-19 бяха премахнати в Унгария. Не се изисква доказателство за ваксинация, възстановяване от COVID-19 или отрицателен резултат от тест."

Струва ми се прекалено хубаво, за да е истина. Да не се окаже накрая, че е трябвало поне един антигенен да се направи...

# 398
  • Мнения: 3 911
В момента не се изисква нищо за страните от централна и източна Европа

# 399
  • Мнения: 1 481
Благодаря за отговора Simple Smile

# 400
  • Варна
  • Мнения: 676
Здравейте. Някой наскоро пътувал от София до Италия с кола?Държавите през които се минава до там какво изискват като личен документ и неща свързани с коронавируса? Благодаря на отзовалите се за повече информация 😊
Никой нищо не поиска

# 401
  • Мнения: 3 911
В момента не се изисква нищо за страните от централна и източна Европа
Потвърждавам от днес, изброявам:
Сърбия, Румъния, Хърватска, Черна Гора, Унгария, Чехия

# 402
  • Мнения: 1 560
Здравейте! Някой има ли представа какъв е срокът в който важат ваксинациите за Ковид за САЩ (за ЕС е 9 месеца)? С еднократна на Янсен съм, направена преди 10 месеца и половина. Летя след дни.

Последна редакция: вт, 05 юли 2022, 22:25 от __EtnA__

# 403
  • Мнения: 4 513
нямат срок

# 404
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 387
За ЕС 9м, но например в Германия не я признаваха Янсен-а (не признаваха едната доза), когато искаха още сертификати (сега не знам искат ли), та вижте какво пише в МВнР за Щатите.

Общи условия

Активация на акаунт