Как се пътува във времето на Коронавирус COVID-19? Какво изискват държавите по света? Тема 4

  • 24 609
  • 420
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 690
Да потвърдя-На летище Базел, за влизане в Швейцария важат швейцарските разпоредби, а не Френските. Важно е да се излезе през правилния изход. KLM са били прави с дадената ми информация.

# 406
  • гр. София
  • Мнения: 104
Предстои ми пътуване за USA на 19.07.2022. Аз съм ваксинирана с Пфайзер, а мъжът ми с Янсен но датите ваксинациите са ни през 10.2021. Трябва ли да правим бустерни дози. Пътуваме през Германия с Lufthansa.

# 407
  • София
  • Мнения: 1 228
Предстои ми пътуване за USA на 19.07.2022. Аз съм ваксинирана с Пфайзер, а мъжът ми с Янсен но датите ваксинациите са ни през 10.2021. Трябва ли да правим бустерни дози. Пътуваме през Германия с Lufthansa.
Четох внимателно изискванията, защото мъжът ми и синът ми пътуваха миналата сряда (13.07). Няма изисквания за бустер (макар че мъжът ми има бустер, а при сина ми няма още 6 месеца от втората доза). За лица под 18 години дори не е задължителна ваксината (при онлайн чекина на сина ми изпратиха направо бордните карти, а за мъжа ми - мейл, че трябва да мине през чекин на летището, за да покаже сертификат за ваксинация). Пътуваха и те с Луфтханза през Германия. Но в самолетите искали задължително маски.

# 408
  • Мнения: 1 560
Предстои ми пътуване за USA на 19.07.2022. Аз съм ваксинирана с Пфайзер, а мъжът ми с Янсен но датите ваксинациите са ни през 10.2021. Трябва ли да правим бустерни дози. Пътуваме през Германия с Lufthansa.
На преди 4 дни летях до САЩ, само че през Истанбул. Няма давност на сертификатите. Моята ваксина е от 14.08.21 ( Янсен), на мъжа ми е Пфайзер. Навсякъде проверяваха дали имаме сертификат, никой не е гледал дати.

# 409
  • Los Angeles CA
  • Мнения: 551
Genisi,
Иска се документ за ваксинация преди пътуването, но няма никакви указания, за срока ( за колко време важи) на ваксинацията. Мисля, че няма да имате проблеми с това, което имате.

 Самолетите са много пълни има и дублирани места ( пътувах с турските авиолинии, но ми казаха, че е същото и с английските), така, че  би било добре да не се закъснява.

Последна редакция: пн, 18 юли 2022, 07:25 от lindor

# 410
  • гр. София
  • Мнения: 104
Благодаря на всички за отговорите! От 10-тина дни сме в USA. Всичко е наред. Нямаше проблем с ваксините.

# 411
  • гр. София
  • Мнения: 104
Здравейте, дойде време да се връщам и пътувам от USA към България през Мюнхен. Имаме ваксини с мъжът ми, но нямаме бустер. Трябва ли да правим тестове преди пътуване?

# 412
# 413
  • Мнения: 21 801
Здравейте, в петък на моя близка предстои полет до Прага с България еър. Звънях до Външно да питам трябва ли ковид тест, тя няма валиден сертификат за ваксинация, казаха ми че чехите не искат нищо, но да питам авиокомпанията дали искат тест, за да се качи на самолета от София. Понеже не мога да се свържа, някой  има ли информация?

# 414
  • Мнения: 4 513
авиокомпанията иска точно това, което искат от държавата

# 415
  • Мнения: 992
Как се пътува в момента до Израел? Иска ли се сертификат за ваксина?

# 416
# 417
  • Мнения: 258
Чета последните страници тук и бих искала да попитам хората, които пътуват за и от САЩ, вие граждани ли сте на щатите или не? Защото мои познати от различни места, живеещи от години тук, а лятото бяха в България ми казаха, че нищо не съм искали никъде. "Само" маски като неприятно (и незаконно) ограничение.

# 418
  • Мнения: 4 513
Чета последните страници тук и бих искала да попитам хората, които пътуват за и от САЩ, вие граждани ли сте на щатите или не? Защото мои познати от различни места, живеещи от години тук, а лятото бяха в България ми казаха, че нищо не съм искали никъде. "Само" маски като неприятно (и незаконно) ограничение.


Всякакви многознайковци има.

Ми за влизане в щатите изискванията са различни за граждани и туристи (иска се ваксина ако не сте граждани или резиденция, ако сте няма нужда, но май се иска тест , де да знам).
А за Европа вече почти няма проблеми и без друго.

То и за България бяха различни миналата година представях акт за брак, че иначе жена ми нямаше да я пуснат.

# 419
  • Мнения: 1 499
Здравейте,
не виждам подходяща тема, където да попитам. Имаме планувана почивка от месеци, в Австрия. Днес излиза официален тест на дете контактно на нашето, че е с Ковид. За наша изненада все още има карантини и детето ни трябва да е под карантина до неделя. В Австрия проверихме, че карантина за Ковид няма. Въпросът е дали ако се пътува до страна, в която такива карантини няма, ще ни спрат на границата?

Общи условия

Активация на акаунт