Да преправим старите мебели с любов - тема 38

  • 50 363
  • 754
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 54 478
Аз пък разбрах, че алкиден грунд не е подходящ за водоразтворима боя.
Може и да греша.

# 61
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 425
Ако се лющи, лак няма да помогне, ще си се лющи заедно с лака. Не се е захванало добре за долната повърхност

# 62
  • Мнения: 39 405
Ангелче, Писа е написала, че е изшкурила покритието преди грунда.

# 63
  • Мнения: 68 710
На икейските не е изшкурила, само на други дървени някакви.
На меламинови няма как да махнеш изцяло покритието, само леко се ошкурва.

Изсъхването също е важно, на грунда. Трябва да се остави достатъчно часове, за да изсъхне напълно, преди да се нанесе боята отгоре.

# 64
  • Мнения: 39 405
Явно не съм разпрала правилно.

# 65
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
И аз разбрах, че само е минала леко на ръка тези, които се белят в момента. Като цяло е на тото точно това преправяне. Май само с Лорка и Ани Слоун няма конфликт между покритията... Обаче те са мат, а Писа е искала гланц.

# 66
  • Мнения: 68 710
https://youtu.be/bx-PmoVvK2Q

Аз ще правя по този клип.

# 67
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Понеже съм нова в темата, а не виждам в първия пост заковани продукти, може ли да споделиш имаш ли наблюдение за добри такива, които ще ти свършат работа?

# 68
  • Мнения: 68 710
И аз съм нова...Grinning
Аз набелязах тази



Има и грунд към него.
Скъпо ми идва, но за идеята...
Как ще стане и ще стане ли, предстои да видя.
Скринът е такъв


Стикерите са мъка за махане...
Чакам оная....Музата Joy

# 69
  • Мнения: 39 405
Тета, за стикерите- обезмаслител.

# 70
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Стикерите като няма да пазиш покритието можеш да напръскаш с обезмаслител и да остържеш ЛЕКО с нож за стъклокерамика.
За боята... Не съм ползвала такава. Само НЕ купувай Селия - нищо не става от нея.

И да дам един "хак" ако случайно някой не го знае - боята на водна основа може да се тонира като латекса с цветовете по каталог Wink Обикновено се дърпат в магазините, но като настояваш - кандисват. За мен обикновено е по-важно да мога да взема още количество точно същия изчанчен цвят, а не да е 1:1 с каталога. От скромния ми опит, обаче, цветовете отговарят.

# 71
  • Мнения: 5 392
За премахване на стикери има един спрей, продава се по строителните магазини. Много е ефикасен.

# 72
  • Мнения: 68 710
А, не, без съвети, моля ви. Не питам. Знам ги всичките, всички начини. Ако иска някой да помогне, да дойде да жули, моля...

За боята която набелязах, правят тониране в безбпой цветове.

https://polihrom-bg.com/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1% … ba-aquachrom-eco/

# 73
  • Мнения: 5 392
А, не, без съвети, моля ви. Не питам. Знам ги всичките, всички начини. Ако иска някой да помогне, да дойде да жули, моля...
Разсмя ме. Така е наистина Grinning

# 74
  • Мнения: 4 714
Шлайф машини за дърво има , ако искаш да си улесниш работата teta75.

Общи условия

Активация на акаунт