Да преправим старите мебели с любов - тема 38

  • 50 279
  • 754
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 222
Аз съм за ярки завеси - тюркоаз или нещо между розово и бордо. Simple Smile Иначе е супер след цялото боядисване и стената е чудесна.

# 46
  • Мнения: 1 231
То малко лъже снимката. Стената е синя, с горчицата на живо много добре стоят. Още 3 спални реновирам плюс голяма всекидневна с кухня. Стари мебели, събирани от тук, от там, мажа, боядисвам, за да паснат. Но така ми харесва повече, от новите конфекции тип Виденов. Като стана готова, ще покажа и другите.

# 47
  • Мнения: 2 104
Тук картинката е друга, но пода е светъл, а леглото тъмно. Важното е вие да си я харесвате.

# 48
  • Мнения: 68 583
Аз обратно ще боядисвам...от бял скрин ще го правя в цвят. Какъв още...не знам.
Нещо такова може би

Или пък друго.. още избирам
Ненавиждам бели мебели. Всичко бяло разкарах от детската....Grinning

# 49
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Моите пък сега всичките са цветни и явно затова ме влече бялото 😁

# 50
  • Мнения: 54 347
Бялото много отваря стаята, става светло и просторно.
Аз затова моята секция, дето ѝ се каня, ще я правя бяла. Но кога ще имам достатъчно свободно време, идея си нямам. Дотогава ще ви се радвам! Kissing Heart
Pisa, много ми харесва спалнята! Браво! Heart

# 51
  • Мнения: 222
Бялото е хубаво, но отнема повече ръце за работа. Наскоро ви споделих моите шкафове в кафяво омбре и тъмно зелено. Вече съм с нов профил по лични съображения. Но веднъж правих масата и столовете вкъщи и отне 4 ръце бяла боя докато ми хареса как стои. И на хазяйката и хареса.



Последна редакция: пт, 01 апр 2022, 18:23 от black_meri

# 52
  • Мнения: 1 231
Ох, сега проблем. Боята се лющи, като се чукне. Някакъв лак ще трябва да сложа отгоре сигурно. Помагайте, че ще се гръмна. И другите стаи боядисах.




Последна редакция: пт, 01 апр 2022, 20:32 от Pisa

# 53
  • Мнения: 68 583
Леко със шкурка мина ли преди грунда?
Боята каква точно беше...алкидна, акрилна ?

# 54
  • Мнения: 54 347
Е нали има грунд, защо се лющи?
Ако няма добро сцепление с грунда, не мисля, че лак ще помогне. Но да кажат опитните.

# 55
  • Мнения: 222
Бих лакирала няколко ръце (2-3), ако ще се ползва от много хора. Иначе и с вакса може да запечатате, но лакът е една идея по-сигурен. Но пък ваксата се нанася по-бързо и лесно. И все пак аз покрих моя шкаф с нея и съм доволна, няма надиране, а отгоре му слагам всякакви неща.

# 56
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Момент, момент... Pisa, ти с какъв точно грунд мина преди боята? И каква е боята? Опиши точно стъпките и ако може снимки или линкове към продуктите. Тука според мен няма да помогне лака, защото боята не се е изтрила, ами се люпи, т.е. няма добра връзка с основата. За това може да има много причини, така че нека първо видим какво е работено, за да преценим какво може да се направи

# 57
  • Мнения: 1 231
Дървените мебели изшкурих с машина, ПДЧто само леко минах на ръка. Това е грунда:

Белите мебели с тази боя:

Сивите с тази:

# 58
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Да, така и предположих. Грунда не е подходящ. ПДЧ-то има стабилен слой лак/гланц/не съм сигурна как точно се води, но има твърдо покритие.
Точно по тази причина беше и питането ми дали някой го е правил с ново ПДЧ, защото не съм убедена в резултата.
Моето виждане за стъпките е:
- лека фина шкурка на ръка, колкото просто да се матира
- грунд за конфликтни основи
https://www.bagira.bg/19551/%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%BD%D0%B4-%D0%B … tact-5-%D0%BB-dcp
- боя по избор
- запечатване (опционално) - реално до тук с грунд-боята на Декоратор не съм имала проблем с претриване от употреба.

Основният проблем е от това, че основата е с алкиден финиш, а нанасяте акрилен. Ролята на грунда е да ги спои, обаче този грунд е за запечатване на дървото/метала, не за спойка. Това са моите "5 стотинки" по въпроса Simple Smile

# 59
  • Мнения: 68 583
Аз гледах клипче ..боядисване на мебел с меламиново покритие, с акрилна боя на водна основа.
Не е проблем че не е аЛкидна боята с която сменя цвета, поне според клипа.

Общи условия

Активация на акаунт