Да преправим старите мебели с любов - тема 38

  • 50 321
  • 754
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 10 377
Скиорче, така като гледам е същата гарнитура, само че моите фотьойли са на колелца, а не на крака. При претапицирането майсторът ги наду малко с нов дунапрен. По едно време бях тръгнала да ги изхвърлям поради липса на място, но след това си изхвърлих по-новите, които са в пъти по-неудобни от тези. За наематели не бих ги претапицирала, зависи и от наема все пак.

# 31
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Привет!
Мога ли да боядисам пдч спалня с акрилна боя? По-точно иска ми се да я направя матово снежно бяло с грунда на Декоратор. Нова е иначе, на няма и 2 години ползване, но ще сменям кардинално стила на стаята и настоящия цвят светъл дъб няма да е ок. Не целя винтидж стил, само смяна на цвета. Може би да ударя една ръка фина шкурка преди грунда?

# 32
  • Мнения: 1 595
Разгледах тази грунд боя - щом е с грунд не би трябвало да е необходимо и шкурене. Не съм я ползвала, имаш ли препоръки, защо я избра?
Аз съм боядисвала ПДЧ и ламинирани плоскости с бои Сократес. Като първо мажа с розовия грунд на Леко. Без шкурене. Само запълних драскотини с кит. Няма никакви поражения, здрава е боята.

# 33
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Разгледах тази грунд боя - щом е с грунд не би трябвало да е необходимо и шкурене. Не съм я ползвала, имаш ли препоръки, защо я избра?
Аз съм боядисвала ПДЧ и ламинирани плоскости с бои Сократес. Като първо мажа с розовия грунд на Леко. Без шкурене. Само запълних драскотини с кит. Няма никакви поражения, здрава е боята.
Още преди години ми я бяха препоръчали и от тогава я ползвам за милион и едно неща. Прекрасна база е за тониране и боядисване на всякакви метални и дървени неща, но точно НОВО пдч не съм боядисвала. Тонирам си я на ръка, защото обикновено ми трябват много малки количества (примерно 1-2 супени лъжици) и се получава абсолютно задоволително с боя за оцветяване на латекс.
Преди няколко месеца боядисах един шкаф и се държи прилично, обаче финото лаково покритие на дървения фурнир беше заминало от годините и не мога да съм сигурна дали при нов ще имам същия резултат.
Ето го шкафа (не е довършен, но чака топли дни и вдъхновение да му изработя чекмеджета)
В оригинал



Първа ръка



Втора ръка





Най-горната полица ще е библиотека, а долните - дълбоки чекмеджета за играчки. Ако децата не порастнат докато го завърша де 😂

# 34
  • Мнения: 54 420
Много хубаво тюркоазено! С какво го тонира?

# 35
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Много хубаво тюркоазено! С какво го тонира?
Благодаря Simple Smile На ръка/око със син и зелен оцветител за латекс

# 36
  • Мнения: 5 379
Вместо чекмеджета, можеш да ползваш готови кутии, ако намериш точния размер. Имам предвид тези кутии, които се слагат вместо чекмедже - плетени от нещо като слама, текстилни или пластмасови.

# 37
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Ще им видят сметката за нула време, иначе със сигурност ще е по-лесно, а и категорично ще е красиво.

# 38
  • Мнения: 472


Претапицирана и с боядисани крачета.

# 39
  • Мнения: 1 231
Аз пребоядисах преди няколко дни една спалня и шкафче на Икея - от кафява стана бяла. Първо с грунд на Декоратор, после с гланцовата боя пак на Декоратор
преди
След

# 40
  • Мнения: 2 117
Много добре се е получила спалнята, но аз бих заложила на тъмни или дори черни завеси или по-сколо много светли в тон с цвета на стената, за да се слеят. Насрещната стена е достатъчна за акцент.Светли изчистени пътеки, едноцветни и декоративни възглавници с геометрична шарка/може и различна/, за да кореспондира със стената. Така я виждам аз.

Последна редакция: пт, 01 апр 2022, 16:03 от mimoza7710

# 41
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 283
С жълти завеси е много по-добре, отколкото би било с бели или черни. От пътеки нужда не виждам, много е тясно. Изобщо много добре е станало, браво!

# 42
  • Мнения: 2 117
За мен цвета на завесите се бие с цвета на пода.
Лично мнение.

# 43
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 283
Не се бият двата цвята. Но така или иначе с бели или черни завеси стаята ще изгледа зле - черното много затваря пространството, а с бели завеси, бели стени, легло и гардероб ще прилича на болнична стая.

# 44
  • Мнения: 6 150
На мен сливането на завесите с пода ми харесва, но не и акцентната стена. Иначе спалнята е станала супер така боядисана.

Общи условия

Активация на акаунт