Кърлежи в дома ми

  • 2 421
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 274
Здравейте имам проблем.
От два дни намирам кърлежи вкъщи.За пръв път виждам такива.Единия,който намерих беше умрял,но другите два бяха живи.

Снощи се поразрових в интернет и видях,че това е птичи кърлеж.А мъжа ми и брат му са хоби гълъбари.Въпреки,че се грижи за тях и ги обезпаразитява,бие им ваксини,дава им леларства,не знам как попаднаха вкъщи.Живеем на трети етаж.До преди два дни не ги бях виждала..Отидох в аптеката да взема лекарство и ми казаха да пръскам с него вътре в къщи.Но имам малко дете,което пипа на всякъде и се притеснявам да не напипа някъде,където има от лекарството.Колко време след третирането можем да влезем вкъщи? Дали ще помогне да напръскам само ъглите на стаите,където са первазите?
Някой сблъсквал ли се е с такова нещо?
Как да процедирам,какво да правя.?Много съм притеснена за децата.Единия го намерих в детската стая върху леглото 🥺

Последна редакция: пн, 21 мар 2022, 12:36 от *ĤĚŇĂ*

# 1
  • Мнения: 4 207
https://www.otrovi.com/aykan-10-cs-20-ml-protiv-hlebarki/?gclid= … msixoCYGoQAvD_BwE
или
https://newfresh.org/preparat-protiv-balhi-karlezhi-bandit-10-ev … nMTBoCNPUQAvD_BwE
 И двата продукта могат да се използват в къщи. Четете за начина на приложение. Купуват се от ветеринарна/селскостопанска аптека.

# 2
  • Мнения: 1 274
Delia много ви благодаря 🌹
Препарата,който ми дадоха от аптеката е този Айткол.
Не знам дали да пръскам въобще с него,защото пише,че е за домашни любимци.Човека от аптеката ми каза,да го разредя във вода и така да пръскам вкъщи,но аз се двоумя.Ако,ли не направо да поръчвам от тези.

# 3
  • Мнения: 4 207
Дихлорфос-а леко ме притеснява. По-тежко и сериозно активно вещество е.
Пристрастна съм към посочените от мен продукти. Ползвала съм у дома Бандит срещу бълхи. С две малки деца. Без проблеми.

# 4
  • София
  • Мнения: 13 071
Вземи БиоКил. Той не влияе на топлокръвни, но е скъп. Вероятно мъжът ти ги носи с дрехите си. Добре е, когато ходи при гълъбите, после да се преоблича извън дома и да ги пръска.
На детето можеш от аптеката да вземеш гривничка срещу вредители. Тепърва започва сезонът на кърлежите. Обикновено между април и юни.

# 5
  • Мнения: 46 505
Авторът е намерил решение на проблема.
Заключвам.

Общи условия

Активация на акаунт