Топла пролет настъпва вече, а първи зъбки мъчат НОЕМВРИйското човече! - тема 3

  • 16 551
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 694
Аз поръчвам с фирмата Доставки Англия, само те останаха 3 лв/кг. Иначе дрехите на Джордж като размер са точно като на Некст. Даже на Некст клинчетата малко й стискат на мойта дунда, по-стегнати са в корема. След сушилня може би с една много малка идея се свиват, но пак си отговарят. Тя беше 64 см на 4 мес и си носи за 3-6 мес дрешките (те се водят 62-68 см) и според мен ще си ги носи плътно до 6 мес. Батковците й сприраха да качват на см по това време и към годинката и двамата бяха 74-75 см и започваха да носят даже един размер назад, примерно 6-9 мес, който е 68-74 см, те го носеха до годинката. Като гледам и тя се развива като тях- ниска и тунтуреста 😂

# 46
  • Мнения: 8 830
Внучката ми е на 4 м ,вчера навършени и е на АМ. Яде по 120 - 150мл вода  + съотв лъжички ,  на 4 часа , с едно хранене нощем.В общи линии спазва часовият интервал , освен в случаите , когато предишният път е яла по-малко.Тя не е от ящните деца, на килограми не е много. Но е дръпнала с 4 см и видимо пораства. Обаче твърдо отказва да пие вода. Опитват с шише,с лъжичка, не иска. Докторката вчера е казала,че няма проблем , да не я насилват.

# 47
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 793
vi_to, приятелка има Peg perego prima papa, много е доволна. Малката е на 3 г и още си го ползват.
George определено се смаляват от сушилнята. Имах едно бяло ромпърче, него не го обличах много и видимо имаше разлика след 5-6 пранета и сушенета спрямо често обличаните. Аз вземам от луксозната серия, които са по-плътни и са с цип. За следващ размер ще изчакам. Имам 2-3 блузки и клинчета, по тях ще се ориентирам кога е време за по-голям размер и какъв сезон ще се падне.

# 48
  • Мнения: 8 830
Има ли мами , които захранват , или ще захранват преди детето да седи стабилно? Как мислите да храните?

# 49
  • Мнения: 747
Марулета, да аз от 5 месеца. Със стол за хранене с функция полулегнало положение (шезлонг демек). Може в стол за кола или само шезлонг, когато се захранва преди сядането.

# 50
  • Мнения: 8 830
Благодаря! Има и шезлонг , и люлка, която е с няколко позиции и може да се застопори.  А ти по каква схема захрани?

# 51
  • Мнения: 875
Марулета, да аз от 5 месеца. Със стол за хранене с функция полулегнало положение (шезлонг демек). Може в стол за кола или само шезлонг, когато се захранва преди сядането.

Благодаря ти за отговора Марулета😃
Elanlli аз тъкмо се чудех преди да е стоящ как мога да го захраня. Благодаря ти за съвета.
И аз ще попитам същото: по каква схема, с какво и по колко захрани? С плодове или зеленчуци стартира?
Моя почти не пие вода, освен, ако не е зверски гладен.
vi_to, приятелка има Peg perego prima papa, много е доволна. Малката е на 3 г и още си го ползват.
George определено се смаляват от сушилнята. Имах едно бяло ромпърче, него не го обличах много и видимо имаше разлика след 5-6 пранета и сушенета спрямо често обличаните. Аз вземам от луксозната серия, които са по-плътни и са с цип. За следващ размер ще изчакам. Имам 2-3 блузки и клинчета, по тях ще се ориентирам кога е време за по-голям размер и какъв сезон ще се падне.

Благодаря Блу за отзива ще го имам предвид при избора на стол.

# 52
  • Мнения: 747
Не съм започнала още. Следващата седмица ще започна с пюрета - тиква, картоф, сладък картоф или тиквичка. Първи ден 2-3 лъжички. Втори ден - 4-5 лъжички. И така лека полека първия зеленчук до 90-120 грама на обяд. После се смесва стария + 1 нов в същата обща порция. Всеки нов зеленчук ще вкарвам по 3-4 дни за да следя за реакция.
Има таблици с подходящи зеленчуци според възрастта им. Ще прикача една такава на първа страница.

Последна редакция: ср, 23 мар 2022, 12:42 от Elanlli

# 53
  • Мнения: 3 221
Момичета какви 1/3 лъжички, притеснявате се, че ако направите пълна доза ще изяде всичко ли? С вчерашните писания исках да кажа, че така разбирам кога да му дигна млякото като почне да си го изяжда, ако няма останало в шишето как да знам че му е стигнало ...
Също не плаче за ядене през нощта от месеци, ама се буди и се върти и тогава му даваме, защо да го чакам да плаче?

Да, свиват се на Джордж или са умалени по начало. Затова се чудя летните дали да не ги взема 74-80, ма той трябва по по-малко да дърпа на височина, ох не знам.
Аз на Пепко много харесвам някои памучни неща. И препочитам бодитата без копчета, дето се прехлупват. Имаше една блузка от майка ми на бенетон, едвам минава през главата, а ръкавите са дълги и съответно ги лапа и след 15 мин са мокри до лактите, та толкоз и беше носенето.

Vi_To това със сокчетата е отречено отдавна. То и за възрастни вече не се препоръчва да се пие често фреш. Може да разровиш из нета, няма нищо ползено в тия сокчета. Сегашните АМ са добри, сокчетата са от времето когато АМ са били бъкани с брашно. Тренда в момента е да се започне със зеленчуци, аз така ще постъпя. После ще давам и парченца.
Елан пиши пато почнеш как върви Simple Smile при нас още има време.
Също дали някой ще позлва уреда на Авент за пюрета да разменяме рецепти нататък като станат по сложни манджите.
Пащърнак аз харесвам, на супа и в имам байялдъто го слагам, ако не сте го яли пробвайте, вкусен зеленчук е.

# 54
  • Мнения: 8 830
Vi-to , нашата мома не пие вода по никакъв повод. Мръщи се , гади й се , плюе и гледа лошо. Аз си мисля, че когато дойде време да се захрани и да яде пюрета, ще пие и вода. Пробвахме с лъжичка да й дадем, пак същата работа.  А капки за стомахчето и вит Д приема с лъжичка и то добре.
   Вчера идваха с майка й при мен на работа, за да сменят памперса, че бяха по разходки. Много любопитно разглеждаше обстановката и си говореше нещо.Става все по-любопитна.

# 55
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 793
Одри, лакома е и повръща. Яде винаги до дъно, ако ще и постоянно да давам повече. Когато не й стига, ревва като й дръпна шишето. Всеки казва да давам докато не остане, но тя може и 300 да изпие и да го повърне. Щом си издържа интервала без драми, значи й стига.

# 56
  • Мнения: X
никой ли няма да захранва звб освен мен и Ирен ?

# 57
  • Варна
  • Мнения: 102
Моя човек в понеделник става на 5 месеца, но смятам деня преди това (неделя), че всички ще сме вкъщи, да захраня. То голямо очакване, едно тържествено го чувствам, имаме даже подарък сребърна лъжичка Grinning все едно не знам какво ще правя, а той ще изяде (надявам се) две-три лъжички Joy Кака му и без специална лъжичка си беше лакомия до към 2 годишна възраст. Нея я захраних с картоф. Сега мисля да започна с тиква, после картоф, морков и т.н. Има една схема за захранване на Hipp, на която попаднах в интернет и доста се доближава до метода, който използвах преди-първо зеленчуци на обяд, по някое време паралелно въвеждам някоя каша с плод, или само плод за следобед, към зеленчуците по-натам месо, жълтък и така нататък, лека полека. При всички положения с пюре ще храня, не ми е много понятно това ЗВБ, страх ме е от задаване, а и си представям какъв плескоч ще става Stuck Out Tongue Winking Eye а аз съм малко педант на тема чистота. Иначе изглежда интересно за бебето и може би си има предимствата, респект, към който съумее да го практикува Grinning

# 58
  • Мнения: 747
Да и аз мисля че нямам нервите за ЗВБ, а и баш сега в хубавото време си предтавям как ще седим и ще чакам бебето да играе на воля с храна. Ако в някой момент усетя че има интерес мога да й дам сама да пробва, но на по следващ етап.

# 59
  • Мнения: 523
Хей, момичета не мога да ви смогна. Честита ни нова тема, благодаря Elanlli.
Ние вчера бяхме на консултация и сме станали 6400 и 63 см. Сложихме една ваксина и утре още една. Разделих ги на два пъти. Че досега не сме имали и малко ме беше страх, но мина без особени проблеми. За захранването ще го започнем от 5 мес.

Общи условия

Активация на акаунт