Новите книжки за "Костенурчето Франклин".

  • 3 648
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 457
Аз много ги харесвам тези книжки, но дъщеря ми не проявява интерес към тях (е, тя е по-малка от вашите деца - на 1г.5м.). Та въпроса ми е  има ли смисъл да продължавам да ги купувам, дали като порасне, ще и станат интересни?  Thinking

# 16
  • Мнения: 7 821
На мен превода на старите не ми харесва изобщо......дано новите са пре- преведени...... Бобърката е преведена като Видрата ......щом Йоан ми прави забележка като чета видрата, пък е нарисувана бобърка.........и сега трябва много да внимавам как ги чета, така че да съвпадат с картинките.... и само аз мога да ги чета, защото зачете ли баща му, всичко се обърква..... .освен това филмчето и книжката с еднакви заглавия са много различни.......В една книжка Бобърката е Бобър, в другата е Видрата Шуши  #Crazy
В тези от новите, които купих Бобърка си е Бобърка  Wink.

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Супер.....вече бях решила да се отказвам от тях, въпреки че на Йоан много му харесват...и казва, че кара колело " како Фанклин "

# 18
  • Мнения: 7 821
 Embarassed Embarassed Embarassed "Бобърка" е "Бобърчето", но пак е приемливо и вярно Simple Smile.

# 19
  • София
  • Мнения: 270
Аз много ги харесвам тези книжки, но дъщеря ми не проявява интерес към тях (е, тя е по-малка от вашите деца - на 1г.5м.). Та въпроса ми е  има ли смисъл да продължавам да ги купувам, дали като порасне, ще и станат интересни?  Thinking

 Със сигурност  Peace
И аз си задавах подобни въпроси. Но ето, че от около месец четем безспирно всякакви книжки.
Тези за Франклин още не съм ги купувала, но след като прочетох темата още днес ще купя първата.

# 20
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Embarassed Embarassed Embarassed "Бобърка" е "Бобърчето", но пак е приемливо и вярно Simple Smile.

Точно бобърка трябва да бъде ...благодаря   bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 6 999
Формулата на успеха според мен е ясна - всяка от тези книжки се спира на някакъв близък на децата проблем и го разрешава по прост, разбираем и забавен начин.

Явно не е само това  Thinking Първата книжка, която аз купих беше за Франклин и футбола. Един месец Дариа я разнасяше без дори да ми разреши да й я прочета. Сама си я 'четеше'.

Не че има някакво голямо значение защо децата са толкова пристрастени към пустия Франклин, но ми е чудно... newsm78

# 22
  • Мнения: 5 877
Първата книжка я взех от британския съвет, тук още не бяха излезли. Беше за велосипеда.. и много харесах картинките и простичката и ненатрапчиво поучителна история. Определено ми дава да й чета обаче - ха дано почне това да го прави сама, че ми излезе пришка на езика  Laughing

# 23
  • София
  • Мнения: 6 999
Бобърката е преведена като Видрата ......като чета видрата, пък е нарисувана бобърка.........

Ха-ха... Блаженни са незнаещите като мен  Mr. Green Изобщо не бих могла да ги различа тези животни /си мисля де.../ както и кое е патка, кое гъска. Дариа ме поправя, но от къде пък тя ги е научила - идея нямам.  newsm78 Crossing Arms

# 24
  • София
  • Мнения: 270
Във филмчето също й казват Видричка.
И аз не съм разбрала, че е бобър Embarassed

# 25
  • Мнения: 53
Здравейте,акo някой иска да ги изтегли почти всички епизоди ги има в Data.BG yes

# 26
  • Мнения: 3 835
............................................
А шоколадовите мухи се правят, като разтопиш на водна баня един натурален шоколад и после просто накапеш върху фолиото в различни неправилни формички, изчакваш да се втвърдят, отлепяш и обявяваш за "мухи"  Laughing
newsm51 Благодаря Анда. Супер. Много оригинална идея.   girluu  На всяка цена ще ги пробваме тез' мухи. Вкусно, а? Grinning

Здравейте,акo някой иска да ги изтегли почти всички епизоди ги има в Data.BG yes
Огромно БЛАГОДАРЯ, и за тази полезна информация.  bouquet  bouquet

# 27
  • Мнения: 1 425
Ле ле ,аз как съм ги пропуснала.Май ще тичам до книжарницата.Сега съм доста заета с търсенето на кукла Франклин/поръчка за дядо коледа/,за сега нищо не намерих де.Ако има някой инфо за тези кукли моля да пише.
Анда идеята за мухите е страхотна и ще я пробвам със сигорност. Peace

# 28
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Току що поръчах на мъжът ми да купи новите книжки. Мия като разбра много се зарадва.

# 29
  • София
  • Мнения: 13 206
Vache, е как... в леглото също сме с тях. Но аз разрешавам до 3 броя книжки. И се почва - "Дай ми новата...не, не тази Фанкин ситичето /на Франкилн сестричето/...нееее Фанкин губи се..." и така поне 5 мин. докато се реши коя книжка ще си 'чете'.

Просто се чудя каква е формулата на успеха на тези книжки и не мога да се сетя newsm78

П.С. Слава Богу Дариа не ме е карала да 'готвя' нещо от книгата. Simple Smile

Ооо, и нашата е така!! Ама на мен не ми пречи засега да заспива с всичките двайсет и ... еди колко си ... щото аз после ги махам от леглото
Успеха и аз не знам къде е! Илюстрациите са чудесни и Александра обича даоткрива дребни детайли дето аз не бих забелязала, като примерно мишка под пейката...  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт