Новите книжки за "Костенурчето Франклин".

  • 3 668
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Във филмчето също й казват Видричка.
И аз не съм разбрала, че е бобър Embarassed

Има и видра и бобърка........но в няколкото книжки, които имаме ние е нарисувана бобърка, а е преведено като видра.............В " Коледния подарък на Франклин ", " Франклин се учи да кара велосипед" ( тук има и едно друго животно, наречено енот, но изобщо не е енот....може би морско свинче ) и още една  newsm78...забравих я в момента

А във "Франклин тръгва на училище", бобърката е бобър  #Crazy

# 31
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Стоил също е безкрайно щастлив, че са излезли нови книжки - имаме цялата поредица, включително всички серии досега (май до 28-ма бяха  newsm78).
Редовно ги носи в градината да ги четат, нали е Библиотекарят им  Wink
Чели сме ги сигурно по 30 пъти всяка и не му омръзват, а първата му беше подарена, когато беше на около година и половина - оттогава е абсолютен ХИТ   thumbsup
Според мен, успехът им се крие в това, че са представени реални ситуации, проблеми и емоции; накрая винаги има поука, НО не е изказана в прав текст като в повечето български народни приказки и някакси ненатрапчиво се запечатва в съзнанието на децата; няма лоши и страшни герои; илюстрациите са красиви, шарени и детайлни (колко идеи съм почерпила от тях!)
А за разминаването в превода съм съгласна. Най-силно впечатление ни направи (и на мен, и на сина ми) "Франклин спи извън къщи", а всъщност на него му идва на гости Мечо/Рошко (още едно разминаване с филмчето)  Shocked

# 32
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650








така изглеждат книжките по света

# 33
  • Мнения: 43
А има ли филмче за Франклин на видеокасета?

# 34
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 857
А има ли филмче за Франклин на видеокасета?
Има, има Simple Smile
Само откъде ги купих Thinking не помня... от магазин за видео-аудио-двд филми и музика май беше.

Общи условия

Активация на акаунт