❤И вече коремчето порасна,а октомврийче пола ще показва❤Тема2

  • 35 947
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11
ФМ е разглеждане на бебето с ултразвук, за са се потвърди, че всички органи се развиват правилно. БХС е вземане на кръв, на база на което ще получим статистика за вероятност за синдроми, като се надяваме шансовете да са ниски, осен ако няма да си правиш пренатест, където се дава 100% гаранция.

Аз също съм при проф. Марков на 18ти, като ми казаха, че това е най-ранната дата😁 ще се радвам да си пишем след като получим резултатите. При мен очакван термин е 24.10.

Благодаря! Аз също ще се радвам да споделим после впечатления 😊. А, при проф. Марков дали пускат кръвните изследвания за БХС и трябваше ли да кажа и за тях? Просто моят лекар ми каза “запиши ФМ” и аз това направих без много, много да се чудя 😄

# 31
  • Мнения: 225
да, но трябва да кажете, че искате и двете да са там, някои дами си ги правят отделно, аз лично избрах да е наведнъж и на 1 място. Обадете им се, за да го имат предвид.

# 32
  • Мнения: 11
да, но трябва да кажете, че искате и двете да са там, някои дами си ги правят отделно, аз лично избрах да е наведнъж и на 1 място. Обадете им се, за да го имат предвид.

Още утре ще се обадя да кажа, благодаря още веднъж 😊

# 33
  • Мнения: 11
И аз съм при проф. Марков на ФМ на 14.04. Термина ми е 24.10. Ще бъда 12г.с. и 4 дни.
Относно пола имаме едно момиченце и много бих искала още едно, но все пак да е здраво е най - важното Simple Smile

# 34
  • Мнения: 100
Maimunka80 и моята АГ искаше да ми направи скрининг при нея и съответно да отида в МД да дам кръв за изследване , обаче аз също като теб реших да отида на специалист, който е сертифициран за мое успокоение.
Не съм й казала все още, но ще го направя след като съм готова вече и й занеса резултатите.
Мен знаеш ли какво ме притеснява преди месец прави на една моя приятелка влезе при нея в 10.00 аз бях след нея влязох в 10.30  след имаше още жени следователно поне до 12 е преглеждала като звънах в майчин дом ми казаха че кръвта до 14 трябва да е пристигнала защото работили до 14.00 не ми е за парите доста вече изоотроших защото  все проблеми имам ами ми е за това че съм над 32год и как тая кръв ше пристигне от Стара загора до София за 2 часа че и да я изследват и после как да им вярвам в резултатите все пак става въпрос за синдроми и т.н в звъня в майчин дом там ми казват безплатно само си плащаш 45лв за ултразвук за скрининг все пак там си мисля че има повече специалисти или аз съм в грешка незнам не съм си представяла че ще се видя в такива приключения с тези лекари направо думи нямам на вас как ви изглежда цялата история
А при мен иска тя да ми вземе кръв и да я изпрати до София майчин дом и незнам на какъв специалист се ходи  ако може да споделиш в майчин дом нямали ли специалисти защото като звънях да питам ми казаха че всичко имали да не се притеснявам а и ще е добре да ме види и лекар от София за мое успокоение

Последна редакция: вт, 22 мар 2022, 21:08 от Maimunka80

# 35
  • Мнения: 5 002
Има ли някой, чиито лекар работи в Шейново? Моята АГ сега е там, но има и частен кабинет. Миналия път раждах там. Питам ако има други, да си обсъждаме нещата Grinning

# 36
  • София
  • Мнения: 198
Maimunka80 и моята АГ искаше да ми направи скрининг при нея и съответно да отида в МД да дам кръв за изследване , обаче аз също като теб реших да отида на специалист, който е сертифициран за мое успокоение.
Не съм й казала все още, но ще го направя след като съм готова вече и й занеса резултатите.
Мен знаеш ли какво ме притеснява преди месец прави на една моя приятелка влезе при нея в 10.00 аз бях след нея влязох в 10.30  след имаше още жени следователно поне до 12 е преглеждала като звънах в майчин дом ми казаха че кръвта до 14 трябва да е пристигнала защото работили до 14.00 не ми е за парите доста вече изоотроших защото  все проблеми имам ами ми е за това че съм над 32год и как тая кръв ше пристигне от Стара загора до София за 2 часа че и да я изследват и после как да им вярвам в резултатите все пак става въпрос за синдроми и т.н в звъня в майчин дом там ми казват безплатно само си плащаш 45лв за ултразвук за скрининг все пак там си мисля че има повече специалисти или аз съм в грешка незнам не съм си представяла че ще се видя в такива приключения с тези лекари направо думи нямам на вас как ви изглежда цялата история
А при мен иска тя да ми вземе кръв и да я изпрати до София майчин дом и незнам на какъв специалист се ходи  ако може да споделиш в майчин дом нямали ли специалисти защото като звънях да питам ми казаха че всичко имали да не се притеснявам а и ще е добре да ме види и лекар от София за мое успокоение
Мацко следя се в Майчин Дом при Диков. Страшен сладур е,но трябва да си запишеш час предварително защото е пълно при него . ❤

# 37
  • София
  • Мнения: 829
В Майчин дом безплатно е само кръвното изследване от БХС по някаква програма . Преди кръвните изследвания изискват  ехограф,който правят на място и измерват нухална гънка . Не е задължително да бъде направен ултразвука при тях,може и от следящото АГ,но да е максимум до 2 дена преди БХС,като имат изисквания какви замервания да съдържа този ултразвук.  Този  ултразвук реално не е ФМ. Резултатите от кръвта могат да се получат и онлайн,може и на място ,като от болницата се вземат от легар генетик , с който може да се обсъдят евентуални проблеми.

# 38
  • Мнения: 12
Здравейте ,момичета.Вчера пусках ТСХ и фт4 + вит.Д по препоръка на частния лекар при който се следя.В 10 г.с съм , ТСХ ми е 3.03.Докторът каза ,че този резултат го притеснява и трябва да е под 2.2 ,но каза да изчакам 1 месец и да повторя изследването ,ако жлезата работи ще падне ,ако не трябва консултация с ендокринолог.Никога не съм имала проблеми и не съм следила този хормон преди ,така че не знам какви са били стпйностите преди да забременея.Моля ви някоя от вас ако има опит да сподели ,тъй като съм доста притеснена и мисля да не чакам цял месец ,а направо да звънна на ендокринолог ,защото знам че е опасно в първия триместър ТСХ да е с такава стойност.
Здравей, и аз съм от Пловдив. 9с. + 4. При кой АГ ходиш? Препоръчвам като ендокринолог д-р Георгиев ( 2 ДКЦ и Медлайн). Аз съм с Хашимото и си след щитовидната при него. много съм доволна, страшно отзивчив, даже когато има нещо отговаря по вайбър, млад е около 40-годишен, но е признат професионалист от старата генерация.

# 39
  • Мнения: 31
И аз да се запиша в новата тема. При мен гаденето изчезна и се чувствам доста по-енергична през деня, чувствам се почти нормално 😁. В 12 +3 дни.

# 40
  • Мнения: 18
Здравейте,
И аз бях вчера на преглед казаха ми че съм по напред 12г.с +4 дни но съм с ниска плацента и съм доста уплашена, доктора ми каза че не е нещо страшно, но все пак като чета из форумите тук и в нета не и нещо без обидно. Трябва ми почивка не трябва да се натоварвам и да вдигам тежко! Аз така или иначе съм болничен ще лежа и няма да правя почти нищо! Надявам се всичко за напред да е наред и да сме здрави с бебчо!

# 41
  • Мнения: 630
Момичета, ще Ви помоля да споделите мнение след прегледите си по ФМ при проф.Марков. Аз обмислям втората ФМ да я направя там и да държа на час за преглед точно от него, че от първата ФМ не съм много очарована. Струва ми се, че претупаха прегледа.

# 42
  • Мнения: 33
Maimunka80 и моята АГ искаше да ми направи скрининг при нея и съответно да отида в МД да дам кръв за изследване , обаче аз също като теб реших да отида на специалист, който е сертифициран за мое успокоение.
Не съм й казала все още, но ще го направя след като съм готова вече и й занеса резултатите.
Мен знаеш ли какво ме притеснява преди месец прави на една моя приятелка влезе при нея в 10.00 аз бях след нея влязох в 10.30  след имаше още жени следователно поне до 12 е преглеждала като звънах в майчин дом ми казаха че кръвта до 14 трябва да е пристигнала защото работили до 14.00 не ми е за парите доста вече изоотроших защото  все проблеми имам ами ми е за това че съм над 32год и как тая кръв ше пристигне от Стара загора до София за 2 часа че и да я изследват и после как да им вярвам в резултатите все пак става въпрос за синдроми и т.н в звъня в майчин дом там ми казват безплатно само си плащаш 45лв за ултразвук за скрининг все пак там си мисля че има повече специалисти или аз съм в грешка незнам не съм си представяла че ще се видя в такива приключения с тези лекари направо думи нямам на вас как ви изглежда цялата история
А при мен иска тя да ми вземе кръв и да я изпрати до София майчин дом и незнам на какъв специалист се ходи  ако може да споделиш в майчин дом нямали ли специалисти защото като звънях да питам ми казаха че всичко имали да не се притеснявам а и ще е добре да ме види и лекар от София за мое успокоение
Мацко следя се в Майчин Дом при Диков. Страшен сладур е,но трябва да си запишеш час предварително защото е пълно при него . ❤


Велик е Диков! ❤️

# 43
  • Мнения: 11
Момичета, ще Ви помоля да споделите мнение след прегледите си по ФМ при проф.Марков. Аз обмислям втората ФМ да я направя там и да държа на час за преглед точно от него, че от първата ФМ не съм много очарована. Струва ми се, че претупаха прегледа.

Задължително ще напиша обратна връзка, въпреки, че аз ще ходя при него за втори път. Първият беше още преди 15 години, когато беше само д-р Марков, но всички бяха на мнение, че е отличен специалист и изключително прецизен. Бях много доволна, затова сега не съм се колебала и за момент. Дано нищо не се е променило в прегледите и прецизността 😊

# 44
  • Мнения: 100
Maimunka80 и моята АГ искаше да ми направи скрининг при нея и съответно да отида в МД да дам кръв за изследване , обаче аз също като теб реших да отида на специалист, който е сертифициран за мое успокоение.
Не съм й казала все още, но ще го направя след като съм готова вече и й занеса резултатите.
Мен знаеш ли какво ме притеснява преди месец прави на една моя приятелка влезе при нея в 10.00 аз бях след нея влязох в 10.30  след имаше още жени следователно поне до 12 е преглеждала като звънах в майчин дом ми казаха че кръвта до 14 трябва да е пристигнала защото работили до 14.00 не ми е за парите доста вече изоотроших защото  все проблеми имам ами ми е за това че съм над 32год и как тая кръв ше пристигне от Стара загора до София за 2 часа че и да я изследват и после как да им вярвам в резултатите все пак става въпрос за синдроми и т.н в звъня в майчин дом там ми казват безплатно само си плащаш 45лв за ултразвук за скрининг все пак там си мисля че има повече специалисти или аз съм в грешка незнам не съм си представяла че ще се видя в такива приключения с тези лекари направо думи нямам на вас как ви изглежда цялата история
А при мен иска тя да ми вземе кръв и да я изпрати до София майчин дом и незнам на какъв специалист се ходи  ако може да споделиш в майчин дом нямали ли специалисти защото като звънях да питам ми казаха че всичко имали да не се притеснявам а и ще е добре да ме види и лекар от София за мое успокоение
Мацко следя се в Майчин Дом при Диков. Страшен сладур е,но трябва да си запишеш час предварително защото е пълно при него . ❤


Велик е Диков! ❤️
Златна си мацко ще си запиша час сега съм 10 г.с тъкмо като отида да мина  само да ви питам как се постъпва първо да мина преглед или да си пусна изследванията ултразвук за скрининг смисъл ако пурво мина през него тои ще ми направи ли ултразвук за скрининг и биохимичен ще пускам и тромбофилия

Общи условия

Активация на акаунт