❤И вече коремчето порасна,а октомврийче пола ще показва❤Тема2

  • 38 942
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 315
187 ми беше б 12 през април. После 1 месец спрей за уста - хемоглобина  падна с 10 единици. После две инжекции- хемоглобина падна с 1 единица. Сега не съм го изследвала ,защото предполагам трябва да мине известно време след като е приеман като добавка, за да отчете реален резултат.
Желязо започвам сега, не съм приемала по -
 рано. Вече последен вариант, и то защото феритина ми е 21, иначе серумного желязо ми е на горна граница. Имам известни притеснения за приема на желязо все пак, предвид, че съм и с таласемия, но не знам какво друго да направя.
А като се приема като инжекции б12  пак ли на 4 часа разстояние от желязото? То като е под формата на инжекции мисля е по-различно от приема под формата на таблетки.
Честно да ви кажа вече не знам кой доктор да слушам, всеки различно мнение има.

# 676
  • Мнения: 1 108
Мисля, че да, 4часа минимум, ако може и повече. Да, аз не съм мн запозната с таласемията, знам, че желязото там е високо, хемоглобина нисък. 187 обаче е ниско за б12. Дано намерите добър хематолог. Успех, дано не се стигне до кръвопреливане.

# 677
  • Мнения: 75
Момичета как се справяте с болките в кръста? Нещо за облекчаване?
Масажираща възглавница

# 678
  • Мнения: 1 108
Някой бил ли е на фетална в Оскар наскоро? Вече дали пускат татковците?

# 679
  • Мнения: 329
Здравейте, събудих се сутринта с капка жълта течност на блузата си от едната гърда. Като стиснах зърното потече гъста жълтеникава течност 🤷🏼♀ Мамите с опит или тези които знаят - предполагам е коластра? Иначе седмицата е 21 ва ❤

# 680
  • Мнения: 224
Pandapanda90, да най-вероятно е коластра. Случва се и по-рано преди 9 месец да тече коластра от гърдите.

Аз да се оплача, че цял ден бях със стегнат корем на работа. Пих но-шпа 2 хапчета, но не ми помогнаха. Сега отново пих и полегнах. Надявам се да ми се нормализира корема. Вероятно от постоянното стоене седнала на стола ми се случи така. Когато работя от вкъщи обаче нямам такъв проблем.

# 681
  • Мнения: 302
Pandapanda90, да най-вероятно е коластра. Случва се и по-рано преди 9 месец да тече коластра от гърдите.

Аз да се оплача, че цял ден бях със стегнат корем на работа. Пих но-шпа 2 хапчета, но не ми помогнаха. Сега отново пих и полегнах. Надявам се да ми се нормализира корема. Вероятно от постоянното стоене седнала на стола ми се случи така. Когато работя от вкъщи обаче нямам такъв проблем.
Аз снощи за първи път усетих такова стягане на корема, но го отдадох на преумора от последните дни - първо пътувах в чужбина за 5 дни, после директно към морето, обратно в София... По време на пътуването не съм имала оплаквания, освен надутите крака и реших, че това стягане е напълно естествено, заради натежаващото коремче. Сутринта ми нямаше нищо.

# 682
  • Мнения: 329
И мен две поредни вечери направо си ме болеше, опъваща , тъпа и търпима болка, док ми каза но шпа и че е нормално за този период в който сме Simple Smile) не се притеснявайте ❤

# 683
  • Мнения: 481
Момичета, да ви споделя, днес бях на отворени врати в Надежда. За пръв път ги правят пак след ковида и много ми хареса болницата и условията.За мен като човек, който се колебае между Надежда и Токуда, беше много полезно. Ако желаете, може и вие да посетите отворените врати. Провеждат се пон, сряда и петък от 14:00. Лекарката беше много любезна, показа ни всички зали и неонатологията, трапезариите, в които се хранят майките и етажът за рискова бременност. Отговаряше на всякакви въпроси, относно кърмене, контакт кожа в кожа, отложено клампиране и всичко, което ни интересуваше. Ако някой знае за такива дни в Токуда нека сподели, че искам и там да видя как е! 😊😃

# 684
  • Мнения: 82
В Надежда не можеше да се избира екип, нали? Иначе и аз за там се бях засилила, но това ме спря. 😓

# 685
  • Мнения: 481
Да, не може да се избира екип за естествено раждане, но казаха, че за секцио ако си направиш уговорка с лекаря е възможно.

# 686
  • Мнения: 329
Би ли споделила какво казаха за отложеното клампиране, контакт кожа в кожа, може ли бебето да е постоянно с майката след раждането? В смисъл правят ли се тези неща по принцип или трябва да си кажеш?

Момичета, да ви споделя, днес бях на отворени врати в Надежда. За пръв път ги правят пак след ковида и много ми хареса болницата и условията.За мен като човек, който се колебае между Надежда и Токуда, беше много полезно. Ако желаете, може и вие да посетите отворените врати. Провеждат се пон, сряда и петък от 14:00. Лекарката беше много любезна, показа ни всички зали и неонатологията, трапезариите, в които се хранят майките и етажът за рискова бременност. Отговаряше на всякакви въпроси, относно кърмене, контакт кожа в кожа, отложено клампиране и всичко, което ни интересуваше. Ако някой знае за такива дни в Токуда нека сподели, че искам и там да видя как е! 😊😃

# 687
  • Мнения: 481
Би ли споделила какво казаха за отложеното клампиране, контакт кожа в кожа, може ли бебето да е постоянно с майката след раждането? В смисъл правят ли се тези неща по принцип или трябва да си кажеш?

Момичета, да ви споделя, днес бях на отворени врати в Надежда. За пръв път ги правят пак след ковида и много ми хареса болницата и условията.За мен като човек, който се колебае между Надежда и Токуда, беше много полезно. Ако желаете, може и вие да посетите отворените врати. Провеждат се пон, сряда и петък от 14:00. Лекарката беше много любезна, показа ни всички зали и неонатологията, трапезариите, в които се хранят майките и етажът за рискова бременност. Отговаряше на всякакви въпроси, относно кърмене, контакт кожа в кожа, отложено клампиране и всичко, което ни интересуваше. Ако някой знае за такива дни в Токуда нека сподели, че искам и там да видя как е! 😊😃

Да, за кожа в кожа, казаха, че ако бебето е добре и изплаче, няма проблем и го слагат. Аз изрично питах за колко време, отг беше 1-2 Мин, което за мен, не е достатъчно, но такава е практиката навсякъде. След това педиатрите го взимат за мерене, преглед и т.н. За отложеното клампиране прави се, и бебето може да е постоянно с вас, ако искате да е при вас. Ако не желаете и искате да си починете, го оставяте в неонатологията. Като цяло е добре за всички тези неща да си поговорите и с израждащия лекар, за да знае, че са вас са важни. Питахме и относно кърменето, казаха, че ако попиташ за помощ акушерката ще ти обясни. Ако не попиташ обаче явно не... Така че много си зависи от нас да сме проактивни.

# 688
  • Мнения: 75
В Надежда не можеше да се избира екип, нали? Иначе и аз за там се бях засилила, но това ме спря. 😓
Не можеш да избираш, което ми е тъпичко.

# 689
  • Мнения: 302
Здравейте, момичета!
Имам питанка- някоя от вас има ли болезнена кожа по корема?
От няколко дни стана по-чувствителна на допир, дори понякога, когато слизам по стълби усещам дискомфорт. Мажа се редовно иначе, от предната бременност имам само две мънички стрии около пъпа, надявам се да не е симптом на предстоящо цепене на кожата.
За протокола- 19+3 съм, коремът ми не е много голям, но определено вече си личи, че съм бременна.

Общи условия

Активация на акаунт