Клиники в Истанбул - тема 15

  • 55 617
  • 778
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 135
Момичетата от София,
В коя клиника/ при кого избрахте да се следите
В предвид, че при нас се е получило по-трудно и ни трябват лекари с по-голям опит?
Ако разбирам правилно въпроса ви става въпрос за проследяване на бременност?
Аз лично св следих при д-р Йонкова от МЦ Люлин и мога да я препоръчам с две ръце и два крака Simple Smile Благодарени на нея имах най-леката и приятна бременност на света при положение, че започна с кървене и загуба на едното ембрионче Sad Най-важното за мен беше до себе си да имам доктор, който въпреки че знае цялата ми медицинска история и перипетии ме третира напълно нормално и спокойно и не ми създава никакви тревоги и напрежение. Имах приятелка, която се следеше при Сигридов....нямам думи да опиша колко стресирана бременност изкара ....

# 31
  • Мнения: 236
Момичета, може ли разяснение за схемата преди ЗЕТ с лукрин депо?!

# 32
  • Мнения: 1 289
При всеки си е индивидуално предполагам но идеята е да си блокирана на самия трансфер. Аз имах ЗФ и ми назначиха Дивина но намерих Циклопрогинова, на 15-тия ден след започването на хаповете бих Лукрин, дойде ми, мерих хормони и лигавица и почнах на 4- ти ден от Ц естрофем по схема за 15 дни. Друго момиче на втори ден от Ц почна хаповете, на 15-тия ден трябва да сложи Лукрин/Золадекс, чака си Ц и ще мери като мен хормони и лигавица и следва схемата за естрофема. Дано съм те ориентирала😀
Момичета, може ли разяснение за схемата преди ЗЕТ с лукрин депо?!

# 33
  • Мнения: 236
При всеки си е индивидуално предполагам но идеята е да си блокирана на самия трансфер. Аз имах ЗФ и ми назначиха Дивина но намерих Циклопрогинова, на 15-тия ден след започването на хаповете бих Лукрин, дойде ми, мерих хормони и лигавица и почнах на 4- ти ден от Ц естрофем по схема за 15 дни. Друго момиче на втори ден от Ц почна хаповете, на 15-тия ден трябва да сложи Лукрин/Золадекс, чака си Ц и ще мери като мен хормони и лигавица и следва схемата за естрофема. Дано съм те ориентирала😀
Момичета, може ли разяснение за схемата преди ЗЕТ с лукрин депо?!

😁Добивам  представа.По скоро няма да искам нито Лукрин нито Золадекс.За Золадекс, не може сами да си я сложим ,,а трябва да се търси лекар.Досещате се, как ще отказват и няма да искат да я сложат.Да не говорим колко е болезнена.🥵🤬

# 34
  • Мнения: 1 289
Ааа то не е ти какво искаш хихи. Слушай лекарите и стискай зъби. За Золадекса разбрах и аз, че има не игла, а тръба
бррр. Сто пъти по-добре е да се купи Лукрин, след като действат еднакво.
При всеки си е индивидуално предполагам но идеята е да си блокирана на самия трансфер. Аз имах ЗФ и ми назначиха Дивина но намерих Циклопрогинова, на 15-тия ден след започването на хаповете бих Лукрин, дойде ми, мерих хормони и лигавица и почнах на 4- ти ден от Ц естрофем по схема за 15 дни. Друго момиче на втори ден от Ц почна хаповете, на 15-тия ден трябва да сложи Лукрин/Золадекс, чака си Ц и ще мери като мен хормони и лигавица и следва схемата за естрофема. Дано съм те ориентирала😀
Момичета, може ли разяснение за схемата преди ЗЕТ с лукрин депо?!

😁Добивам  представа.По скоро няма да искам нито Лукрин нито Золадекс.За Золадекс, не може сами да си я сложим ,,а трябва да се търси лекар.Досещате се, как ще отказват и няма да искат да я сложат.Да не говорим колко е болезнена.🥵🤬

# 35
  • Мнения: 236
Ааа то не е ти какво искаш хихи. Слушай лекарите и стискай зъби. За Золадекса разбрах и аз, че има не игла, а тръба
бррр. Сто пъти по-добре е да се купи Лукрин, след като действат еднакво.
При всеки си е индивидуално предполагам но идеята е да си блокирана на самия трансфер. Аз имах ЗФ и ми назначиха Дивина но намерих Циклопрогинова, на 15-тия ден след започването на хаповете бих Лукрин, дойде ми, мерих хормони и лигавица и почнах на 4- ти ден от Ц естрофем по схема за 15 дни. Друго момиче на втори ден от Ц почна хаповете, на 15-тия ден трябва да сложи Лукрин/Золадекс, чака си Ц и ще мери като мен хормони и лигавица и следва схемата за естрофема. Дано съм те ориентирала😀
Момичета, може ли разяснение за схемата преди ЗЕТ с лукрин депо?!

😁Добивам  представа.По скоро няма да искам нито Лукрин нито Золадекс.За Золадекс, не може сами да си я сложим ,,а трябва да се търси лекар.Досещате се, как ще отказват и няма да искат да я сложат.Да не говорим колко е болезнена.🥵🤬


Ужас, тръба в корема🤪🥵🥶🤢🤯

# 36
  • Мнения: 1 289
Ирис, стегни се 🤣🤣🤣
Ааа то не е ти какво искаш хихи. Слушай лекарите и стискай зъби. За Золадекса разбрах и аз, че има не игла, а тръба
бррр. Сто пъти по-добре е да се купи Лукрин, след като действат еднакво.
При всеки си е индивидуално предполагам но идеята е да си блокирана на самия трансфер. Аз имах ЗФ и ми назначиха Дивина но намерих Циклопрогинова, на 15-тия ден след започването на хаповете бих Лукрин, дойде ми, мерих хормони и лигавица и почнах на 4- ти ден от Ц естрофем по схема за 15 дни. Друго момиче на втори ден от Ц почна хаповете, на 15-тия ден трябва да сложи Лукрин/Золадекс, чака си Ц и ще мери като мен хормони и лигавица и следва схемата за естрофема. Дано съм те ориентирала😀
Момичета, може ли разяснение за схемата преди ЗЕТ с лукрин депо?!

😁Добивам  представа.По скоро няма да искам нито Лукрин нито Золадекс.За Золадекс, не може сами да си я сложим ,,а трябва да се търси лекар.Досещате се, как ще отказват и няма да искат да я сложат.Да не говорим колко е болезнена.🥵🤬


Ужас, тръба в корема🤪🥵🥶🤢🤯

# 37
  • Мнения: 1 691
Момичета има ли такива от вас, които са ходили да чуят сърчице в Мемориал, моля да ми пишат.

# 38
  • Мнения: 135
Някой да се е връщал в Турция, когато бебчо вече е факт, за да се запознае с докторите? По конкретно за Аджибадем Маслак? Отиваме на разходка до Истанбул и се чудя дали да заведем малкия. Реално обаче си нямаме конкретен доктор, защото през процеса бяха различни....

# 39
  • Мнения: 32
Здравейте, мили момичета!
Първо искам да пожелая на всички най-скорошни добри новини и резултати!
Второ искам да ви благодаря за богатата и много подробна тема. Изчетох цялата тема 14, водих си записки и вече мога да кажа, че със сигурност нашата следваща стъпка ще бъде в Турция.
Накратко нашата ситуация е следната: от 4 години правим опити. Аз съм с нередовен цикъл, поликистозни яйчници, една запушена тръба, високи стойности на TSH и инсулинова резистентност. В началото бях попаднала явно на грешната докторка, защото година и половина всички прегледи и „лечения“ бяха насочени само към мен. Направихме фенестрация, с цел регулиране на цикъла, която операция в последствие се оказа напълно ненужна, тъй като не даде никакъв резултат. Единственият плюс от нея беше установяването на запушената тръба.
Смених я с друга лекарка – репродуктивен специалист. До тогава просто не знаех, че имаме нужда от такъв. Едва тогава направихме спермограма, при която за огромно съжаление се оказа, че ММ е с азооспермия. След консултации с Бъчваров /Щерев/ и Кацаров, те казаха, че трябва да се прави ТЕСЕ. Лекарката ми обясни, че за максимално добър резултат ще правим инвитро, като трябва да сме подготвени и с донорска сперма.
Всичко вървеше бавно, но някак си вървеше. В началото на миналата година установихме високите нива на TSH и от тогава пия Еутирокс, като вече стойностите са под 2. Едва по средата на миналата година ми каза да пусна обременяване с глюкоза, за да видим дали имам и инсулинова резистентност. Оказа се, че имам. Защо не пуснахме всички изследвания едновременно така и не ми стана ясно. Сега съм на 3х500 Сиофор. И така до преди 3 седмици, когато вече всички мои показатели бяха ок, вече сме си избрали донор от Дания и се оказа, че новата инвитро клиника на лекарката не разполага с уролог, който да извърши ТЕСЕто …. И сега чакаме от някъде да се появи уролог.
Тази последна новина ме накара да започна да търся друго място в БГ, в което да направим процедурите. И започнах да чета тукашната тема за Щерев. Момичета, падна ми ченето от историите на жените, през какви абсурди са преминали и преминават, по колко часове са чакали за преглед и просто се отказах. След което открих тази тема. След всички коментари  реших, че директно отиваме в Турция. В България така или иначе не можем да кандидатстваме по фонда след като сме с азооспермия.
Предвид нашата ситуация, смятам да организираме първични консултации с д-р Тургут и д-р Башар, както и в Мемориал.
Към момента имам няколко въпроса, с които се надявам, че ще можете да ми помогнете:
1.   Ако се свържем с посредник той може ли да организира 2 първоначални прегледа на 2 различни места – един в Мемориал и един с д-р Тургут и д-р Башар, които разбрах, че са в една и съща сграда?
2.   След като д-р Тургут и д-р Башар са в частни кабинети къде извършват процедурите?
3.   Разбрах, че Хафизе (д-р Тургут) говори български. В Мемориал координаторите говорят ли български?
4.   Ако използваме фирма посредник ангажирани ли сме всяко посещение да е през тях или след като се ориентираме в ситуацията може да действаме директно с координаторите?
5.   Колко време след първоначалния контакт с посредник/координатор мога да очаквам записан час?

Благодаря предварително на всички, които ще се отзоват и ще ми помогнат с отговорите на въпросите! Simple Smile
    Здравейте, аз вече съм от другата страна... Така да се каже моето чудо е на две годинки но често се връщам в форума,прекарвах по цели нощи четейки и може би тая борба я приемам твърде лично, преживяна изстрадала и т. н. На въпроса Ви мога да отговоря за Мемориал. Една неделната утрин отчаяна от неуспеха драснах един имейл от официалния сайт на болницата. Представете си какво беше учудването ми когато след няколко часа мил глас ми се обади и се представи за координатор в  Мемориал,няма да забравя че първо ме попита как съм... като стар приятел, не знам но ми стана мило... Започнахме кореспонденция лесна и приятна, бях приятно изненадана от отношението и отзивчивостта им. На въпроса не сме ползвали посредници наехме си апартамент от Booking, час за преглед насрочихме след десетина дни, пратиха ми всички изследвания които трябва да направя и така...
 Отседнахме в Шишли.. Близо е до болницата а и живота кипи, близо е и до Долма Бахче... Абе спомените ми са за приключение...Минаха три години не знам дали нещата са се променили но за мен Мемориал, др. Берил, Нериман, Шефкие и  проф. Кахраман си остават ценни хора в моя живот..  Поздрави.

# 40
  • Мнения: 219
Момичета, за първоначалния преглед в Мемориал искаха ли ви от болницата ПСР? А за започвсне на стимулацията?

# 41
  • Мнения: 956
Момичета, за първоначалния преглед в Мемориал искаха ли ви от болницата ПСР? А за започвсне на стимулацията?
За първоначален преглед - не

# 42
  • Мнения: 818
Не съм в Мемориал, но доколкото знам навсякъде искат ПСР преди пункцията.

За започване на стимулация и за преглед не се изисква, но понеже пункцията е с упойка и там с ковид май има някакви усложнения.. та затова го изискват.

Момичета, за първоначалния преглед в Мемориал искаха ли ви от болницата ПСР? А за започвсне на стимулацията?

# 43
  • Мнения: 150
В деня на пункцията искаха и на двамата. Правят на място, за час-два имате резултат.

Момичета, за първоначалния преглед в Мемориал искаха ли ви от болницата ПСР? А за започвсне на стимулацията?

# 44
  • Мнения: 1 691
Има ли от вас момичета на които Д-р Gönül ÖZER в Мемориал е правила трансфер?

Общи условия

Активация на акаунт