Клиники в Истанбул - тема 15

  • 55 670
  • 778
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 97
Арчи, при нас изглежда така спермограмата:
Grade I - 0%
Grade II - 0%
Grade III - 3%
Grade IV - 14%
Grade V - 83%

Отделно с ДНК фрагментации.
Добавки не са ни изписвали, казаха да не се притесняваме, ще си намерят достатъчно каквото им трябва - ИКСИ+ИМСИ бяхме с ПИД след това (заради фрагментациите) . От 18 изкарани Я, 17 бяха зрели, 14 се оплодиха, в крайна сметка 7 взеха 'изпита' и бяха хубави след ПИД.
Знаят си работата ембриолозите, щом не са почнали да обясняват детайли, значи са преценили, че ще се справят.

# 16
  • Мнения: 1 292
Момичета, моля ако някоя от вас скоро е правила ЗЕТ в Аджибаден Маслак да ми пише, да разкаже как протича всичко. Благодаря!

# 17
  • Мнения: 49
Здравейте момичета. Какво изписват след трансфер в Мемориал и може ли да ми кажете кое е по- добре Прогестан 50, прогестан 25 или Пролутекс? Малко ми р притеснено и ще се радвам да ми отговорите

# 18
  • Мнения: 726
Здравейте момичета. Какво изписват след трансфер в Мемориал и може ли да ми кажете кое е по- добре Прогестан 50, прогестан 25 или Пролутекс? Малко ми р притеснено и ще се радвам да ми отговорите

Мисля, че няма как да се каже просто така. Има момичета с доза 25, с 50, със 100. Може да се бие/приема всеки ден или на три дни по веднъж.

# 19
  • Мнения: 49
Интересувам се за разликата между Пролутекс и Прогестан ? В смисьл кое е подобрия вариант? Няколко мои приятелки са били с Пролутекс след трансфер но в Бьлгария.

Здравейте момичета. Какво изписват след трансфер в Мемориал и може ли да ми кажете кое е по- добре Прогестан 50, прогестан 25 или Пролутекс? Малко ми р притеснено и ще се радвам да ми отговорите

Мисля, че няма как да се каже просто така. Има момичета с доза 25, с 50, със 100. Може да се бие/приема всеки ден или на три дни по веднъж.

# 20
  • Мнения: 816
Интересувам се за разликата между Пролутекс и Прогестан ? В смисьл кое е подобрия вариант? Няколко мои приятелки са били с Пролутекс след трансфер но в Бьлгария.


В България прогестан няма , а пролутекс може да се внесе и от Гърция (по-скъп е )
 В Турция в една болница изписват едното , в друга другото . Лекар трябва да ви определи кое и до коя седмица. Аз бях на прогестан и Кринон (но ми трябваше повече прогестерон) - успешна бременност. Моя позната в Бахчеджи беше с пролутекс - пак успешна бременност. Индивидуално е .
Прогестана е мускулно в дупето , трябва друг да ги слага и да се внимава и болят.
Пролутекс се слагат в корема. 
Аз бих взела прогестан , пред пролутекс , но дозата от лекар трябва да се прецени.

# 21
  • Мнения: 49
Аз точно това се опитвам да разбера, прогестана е по качествен така ли спрямо пролутекса? В смисьл ще се усвои по - добре?
Интересувам се за разликата между Пролутекс и Прогестан ? В смисьл кое е подобрия вариант? Няколко мои приятелки са били с Пролутекс след трансфер но в Бьлгария.


В България прогестан няма , а пролутекс може да се внесе и от Гърция (по-скъп е )
 В Турция в една болница изписват едното , в друга другото . Лекар трябва да ви определи кое и до коя седмица. Аз бях на прогестан и Кринон (но ми трябваше повече прогестерон) - успешна бременност. Моя позната в Бахчеджи беше с пролутекс - пак успешна бременност. Индивидуално е .
Прогестана е мускулно в дупето , трябва друг да ги слага и да се внимава и болят.
Пролутекс се слагат в корема. 
Аз бих взела прогестан , пред пролутекс , но дозата от лекар трябва да се прецени.

# 22
  • Мнения: 150
Прогестан декс 25 и той се слага в корема. Този от 50 е в дупето, през 3дни май. За разлика между двете (с пролутекс) и аз не питах каква е. Бих си от декс 25 аз, след зет в Мемориал, 34г.с. съм. До към 12г.с. спират лекарствата, но всичко си е индивидуално. Успех!

# 23
  • Мнения: 170
Някой може ли да обясни как протича трансфера на естествен цикъл? На 2ри ден лигавицата ми е 5 мм, ЛХ-4,75, естрадиол-21. В какви стойности трябва да са хормоните на този ден?

# 24
  • Мнения: 49
Здравейте, мили дами!  Може ли някоя от вас да ми обясни на кой ден от Мц ви викат в Мемориал и какви изследвания и лвкарства да имам подготвени. Притеснявам се, че още не ми е отговорила координаторката. Каква сума долу горе да си приготвим за трансфера и размразяванено на ембриончето? Благодаря!

# 25
  • Мнения: 1 467
Момичетата от София,
В коя клиника/ при кого избрахте да се следите
В предвид, че при нас се е получило по-трудно и ни трябват лекари с по-голям опит?

# 26
  • Мнения: 49
Здравейте! Получих е майл от админ в тази секция да уточня вьпроса. Да за ЗеТ в Мемориал попитах и каква сума отгоре на платения пакет за пьрви ЗеТ да приготвим? Предполагам някоя от вас би се отзовала да поясни как е минал зет в Мемориал в кой ден ви викат преди трансфер, как протича там на место подготовка, какви лекарства да имам носени. Моля отговорете ми, вярвам че не ви затруднявам

# 27
  • Мнения: 240
И аз се изнтересувам как протича подготовката за зет в Мемориал 😊 На кой ден искат да си в Турция, колко пари струва трансфера и тн, къде се следите в София?

# 28
  • Мнения: 125
Здравейте! Получих е майл от админ в тази секция да уточня вьпроса. Да за ЗеТ в Мемориал попитах и каква сума отгоре на платения пакет за пьрви ЗеТ да приготвим? Предполагам някоя от вас би се отзовала да поясни как е минал зет в Мемориал в кой ден ви викат преди трансфер, как протича там на место подготовка, какви лекарства да имам носени. Моля отговорете ми, вярвам че не ви затруднявам

За първи ЗЕТ не заплащате допълнително, доколкото ми е известно.
Моят ЗЕТ протече по следния начин:
След пункцията изчакахме следващ цикъл. Проследяването го правихме в България на естествен цикъл. Като ви дойде цикълът пишете на координаторите. Те ви казават на втори ден от цикъла да отидете  на гинеколог за измерване на дебелината на лигавицата и преброяване на фоликулите, пускат се ЛХ, естрадиол и прогестерон. Изпращате резултатите от хормоните и ехографските снимки на координаторите и те ви казВат кога пак да отидете на преглед. Ако те ви кажат, че трябва да се подготвяте за зет там или вие си избере това най-вероятно ще ви извикат на 10-ти ден…. Ще ви направят преглед, ще преценят дали ше пускат този ден хормони и в следващите дни когато сметнат за необходимо ще ви викат за прегледи и изследвания, които би трябвало да са включени като цена в инвитро процедурата. Стоите там до деня на поставяне на блокиращата инжекция и около 7 дни след това ви е трансфера. Вие си решавате дали да стоите там или да се приберете в Бг и след 5-6 дни да се върнете за да ви направят транфера.

Аз трябваше да отида отново на 10-ти ден……Същата процедура. Тогава вече имах 19мм фоликул и на следващия ден отново ме изпратиха за измерване на фоликули и хормони. Още същия следобед си поставих овитрел и транферът беше след 7 дни. 5 дни преди трансфера се приемат според валия случай различни медикаменти. Аз бях на монодокс, прогестан, преднол, лутинус, фолиева киселина, като бях си ги закупила предварително, когато бях там за пункцията.
Координаторите ви казват какво, кога да направите, но често трябва да се реагира бързо и организираш прегледи от днес за утре. Нас ни извикаха ден преди трансфера, направихте ПСР-и в болницата и ден след трансфера си тръгнахме. Това беше миналото лято.
Общо взето това беше при нас.
Успех!

Последна редакция: нд, 27 мар 2022, 22:25 от Mestle

# 29
  • Мнения: 150
Няма да се затрудните да прочете назад малко в темите. Има мнооооого информация как протича СЕТ, ЗЕТ и т.н. Задръстваме темата като обсъждаме едни и същи въпроси на всяка страница. Отделно, във форума има тема "Предстои ми замразен трансфер да поговорим"


Здравейте! Получих е майл от админ в тази секция да уточня вьпроса. Да за ЗеТ в Мемориал попитах и каква сума отгоре на платения пакет за пьрви ЗеТ да приготвим? Предполагам някоя от вас би се отзовала да поясни как е минал зет в Мемориал в кой ден ви викат преди трансфер, как протича там на место подготовка, какви лекарства да имам носени. Моля отговорете ми, вярвам че не ви затруднявам

Общи условия

Активация на акаунт