Нашите кухни - тема 90

  • 42 452
  • 740
  •   1
Отговори
# 495
  • Пловдив
  • Мнения: 1 054
Според мен са супер. И аз ще си правя моята кухня с такива механизми на блум. По 160 лв. са. На най-горните рафтове ще слагам нещата, които ползваме рядко. Могат да се регулират докъде да се отварят. Има опция да се сложи електрически механизъм и да се затваря сам, но вече там говорим за над 700 лв.,които лично аз не бих дала

# 496
  • Мнения: 10 622
Колкото по-малко механизми на горни врати, толкова по-малко ядове. Виж, за долните редове, механизмите са яко нещо.
На мен ми се повреди амортисьора на шкафа над мивката, където е отцедника за чиниите, който се отваря автоматик нагоре и държи вратата отворена на горе. Еми, няма да казвам, как се зоря всеки път да държа с едната ръка вратата нагоре, а другата да редя чиниите. Мм не се нави да го сменя, не му се занимавало, пък и за един шкаф нямало да вика мебелист... И така си остана. Спрях да ползвам това място. Ползвам пластмасов отцедник до мивката. Но повече врати отварящи се с механизми нагоре - не!

Последна редакция: нд, 22 май 2022, 00:39 от amy_nka

# 497
  • Португалия
  • Мнения: 4 024
Колкото по-малко механизми на горни врати, толкова по-малко ядове. .......
............
тъкмо това идвах да кажа и аз- колкото и да са скъпи,колкото и гаранция да имат...превенцията е по-сигурният вариант. Аз лично,не бих си го причинила. А, и си представям, как искам да извадя нещо височко от най-горния нафт, та ще са едни чупки,едни врътки...

# 498
  • Мнения: 1 167
Според мен са супер. И аз ще си правя моята кухня с такива механизми на блум. По 160 лв. са. На най-горните рафтове ще слагам нещата, които ползваме рядко. Могат да се регулират докъде да се отварят. Има опция да се сложи електрически механизъм и да се затваря сам, но вече там говорим за над 700 лв.,които лично аз не бих дала

Ние сме с такива електрични на Блум, не е болка за умиране да се направи кухня без тях, удобни са, но са малко шумни.

# 499
  • Мнения: 9 811
Колкото по-малко механизми на горни врати, толкова по-малко ядове.

На баба ми кухненските шкафове са (още ползваме един) с шарнирни панти. Всички кухненски шкафове сигурно от 70-те години на миналия век насам са с изхвърлящи се панти. За стандартно отваряне говоря. Шарнирните панти е изключение да се развалят - нещо да се поразширят дупките в шкафа, което лесно се оправя. А изхвърлящите се панти - то се разхлабват и провисват, то съвсем изпадат, то се регулират, то няма напасване на двете вратички да не се разминават... Ама на, никой не слага отдавна шарнирни панти на кухненски шкафове, нищо че са евтини и сигурни. Същото се отнася и за гардеробите - и там шарнирните панти са по-здрави. Но отдавна слагат изхвърлящи се.

Здравейте,
Двоумя се какви да са горните ни шкафове. Първоначално исках високи шкафове с обикновено странично отваряне. Но дизайнерът ни направи проект с шкафове от този тип и честно казано много яко изглежда


Аз искам да попитам, ако се сложат вратички със стандартни изхвърлящи се панти (стандартно отваряне) в тази кухня, може ли да са с ширина 60 см.? И на каква височина трябва да е горният ред, за да не се случи да си боднеш ръба на шкафа в главата, ако е 60 см. широк? Аз така го смятам - при 60 см. ширина на плота, долният край на горните шкафове трябва да е на височина поне 1-2 см. над височината на домакинята (над височината на човека с домашни обувки/чехли). При височина 160 см. на домакинята, това е 85 - 90 см. височина на долен ред, плюс 72-73 см. гръб. Ако домакинята е 175 см., тогава цялата конфигурация се вдига още.

# 500
  • София
  • Мнения: 245
В квартирата имаме един такъв шкаф над мивката. Има отцедник на най-долното ниво, на средното държим чинии, а най-горното е много малко и не го стигаме лесно (а сме високи), затова там държим резервната кухненска хартия. По принцип на мен този шкаф много ми харесва и ми е удобен (доста по удобен от странично отварящите се, в които доста пъти съм си удряла главата като се навеждам и изправят и съм ги оставила отворени, докато този няма шанс да се ударя по този начин). Помислете за осветлението какво ще бъде. При нас са лампи, които висят около 10-15 см под тавана и като отварям и ги удрям.... това не е доизмислено. Сложете си лунички или някакви плоски лампи, или просто ги съобразете с отварянето на шкафа. Нашият не се отваря с ел.механизъм или пуш и си е супер, но е с външна дръжка, а не скрита. Честно казато не знам със скрита дали би ми бил толкоа удобен както сега.

# 501
  • Мнения: 792
Благодаря за всички коментари!
Над мивката ще сложим отцедник, защото тя самата ще е без. А винаги има нещо, което се мие на ръка и не искам да ми е на плота. Шкафа с отцедника със сигурност ще е с такъв механизъм (след като проверим, че няма да се удря в тавана).
Таванът ни е готов и е с лунички:)
Аз поисках и дизайн с високи шкафове, защото както казах и мен ме притеснява функционалността. Получиха се вратички с широчина 48 см, Според вас добре ли е или да прекрояваме и да са по-малко на брой, но пък по-широки?
(все още не сме получили проекта, за да покажа как изглежда)

# 502
  • София
  • Мнения: 282
Здравейте, ще правя малък кухненски бокс, следващата седмица имам среща с мебелиста за одобрение на проекта, та имам чуденка, смятах вратичките да са ПДЧ, но видях МДФ с РЕТ фолио на Кроношпан, има го и на Салекс, не намерих никакви отзиви за този материал, моля ако някой е ползвал или има информация да пише. Видях го на живо, много ми хареса.

Последна редакция: сб, 21 май 2022, 20:08 от Viv Bo

# 503
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Фолиото в Салекс е двулицевво което значи е по-скъпо, на кроношпан е еднолицево. Тези декори са от около година, но дефакто (да се знае) това е тип материал познат отдавна под марката AGT, тоест мдф с пвц фолио като в салекс и кроношпан казват, че самото фолио е с по-високо качество от АГТ.  
Относно авентуса, то той си има ограничители когато вратите са до тавана и за да се навира някой под тях трябва да е над два метра висок.

# 504
  • София
  • Мнения: 282
shadowman благодаря, на Кроношпан покритието беше и от двете страни, но действително е по-евтино от на Салекс. Явно затова не намирам мнения в нета, защото е на пазара отскоро. Ще помисля още дали да го предпочета пред обикнвенното ПДЧ.

# 505
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Под двулицево имам предвид един и същ цвят от двете страни, тоест в салекс две страни които може да се използват за лице а на кроношпан е една лицева страна и една за баланс, дефакто бяло без значение какъв декор е.

# 506
  • Варна
  • Мнения: 367
А как се държат шкафовете с тези вградени отцедници - тази цялата влага къде отива?

# 507
  • Пловдив
  • Мнения: 1 054
А как се държат шкафовете с тези вградени отцедници - тази цялата влага къде отива?

Нямам такъв все още, но знам, че се правят без дъно от плоскост.

# 508
  • Мнения: 2 881
И водата капе от шкафа?
Не бих си го причинила.

Виждала съм да слагат тавички на дъното на шкафа, за да събира водата. Но и това не е вариант за мен.
Освен това не си представям как ще вдигна ръка да сложа мократа чиния горе и водата ще ми се стича до подмишниците. 😀

Това, разбира се, си е мой проблем. 😉 Затова си имам малък сушилник на плота и го търпя, колкото и да ме дрази.

# 509
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 479
За малкото неща, които мия на ръка, както и за плодове и зеленчуци, си взех ей такава кошница - понеже няма да имам отцедник. Не съм я пробвала още.

Домакинска кърпа, сгъната на две до мивката, също ми е вършела работа.

Общи условия

Активация на акаунт