Болница ТОКУДА

  • 218 929
  • 2 154
  •   1
Отговори
# 2 100
Мъжът ми беше на доктор УНГ в Токуда преди няколко дена - лекарката на другия ден не го помнела (от което той беше дълбоко възмтен), а отношението й на първата им среща коренно се променило като разбрала, че си плаща. Казала за тея пред кабинета й, които са по здравна каса, че били "много нахални". Той каза, че няма да отиде повече там заради отношението (да не те помнят на следващия де кой си и какъв е проблема ти, дори и когато си плащаш).

# 2 101
  • Мнения: 2 028
момичета, имам следния въпрос...

болничният 45 дни преди раждането приключва в деня на термина... ако не родя на деня на термина, примерно пренося, което е много вероятно, кой изчислява дните и ми издава съответно следващия болничен...

също така ме интересува, този следващ болничен в деня на изписването ли го искам или преди това и от кого?

мерси предварително за отговорите  Hug

# 2 102
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
На мен ми го издадоха от Токуда и си го взех в деня на изписването заедно с еприкризите. Но пък аз родих точно на термина си и не съм сигурна как стоят нещата, когато преносиш.

# 2 103
  • Мнения: 682
Ако преносиш, ти се издава втори болничен от доктора, който следи бременността ти.

# 2 104
  • Мнения: 2 028
Селин, и аз искам такаааа, точно на термин  Crazy

Rapunzel, мерси  Hug

# 2 105
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ха, дано, Рей! Аз въобщене не се надявах, въпреки че много исках! То пък взе че стана!
Стискам палци всичко да мине както трябва и съвсем скоро да ни представиш малкото човече!

Последна редакция: ср, 09 юли 2008, 17:26 от Селин

# 2 106
  • Мнения: 2 231
Селин, и аз искам такаааа, точно на термин  Crazy

Rapunzel, мерси  Hug
Ми ти вече няма ли да раждаш, май ти е време Heart Eyes. Да ти пожелаем леко раждане и да се похвалиш скоро  love001

# 2 107
  • Мнения: 2 028
оооо, много ви благодаря, момичета  Hug  Heart Eyes

дано си тръгне само малкото инатче днес-утре... естествено, после ще докладвам   love001

# 2 108
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 733
оооо, много ви благодаря, момичета  Hug  Heart Eyes

дано си тръгне само малкото инатче днес-утре... естествено, после ще докладвам   love001

Рей, стискам палци. При кой лекар ще раждаш в Токуда. Аз съм за август при д-р Кирякова. Вижадали сме се само веднъж, но определено ми допадна. Само се надявам да достискам без проблеми дотогава.

# 2 109
  • София
  • Мнения: 1 395

[/quote]

Рей, стискам палци. При кой лекар ще раждаш в Токуда. Аз съм за август при д-р Кирякова. Вижадали сме се само веднъж, но определено ми допадна. Само се надявам да достискам без проблеми дотогава.
[/quote]

Няма да съжаляваш за избора си. Аз родих при нея края на март и съм очарована от отношението и преди и след раждането, както и на всички, които участваха.

# 2 110
  • Мнения: 76
Някой случайно да е ходил напоследък при д-р Карагьозов? Младия, не стария. Искам да питам как е с чакането за преглед и дали д-ра е все така любезен Simple Smile?

# 2 111
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 733

Няма да съжаляваш за избора си. Аз родих при нея края на март и съм очарована от отношението и преди и след раждането, както и на всички, които участваха.
[/quote]

Мона, благодаря ти много. Малко бях притеснена защото нямах много отзиви за тази лекарка. Тук във форума срещнах само положителни мнения и дано да не съм сгрешила.

# 2 112
  • Мнения: 12
Здравей ani_d , в края на август и аз ще раждам при др. Кирякова, но консултацията ми с нея предстои... можеш ли да ми кажеш как ще раждаш и дали тя ти е помогнала за решението?
 Wink благодаря

# 2 113
  • Мнения: 682
Mirski, д-р Кирякова е невероятен лекар и човек. Със сигурност ще останеш много доволна и очарована от нея. Привърженик е на естественото раждане, а не гледа като някои други да те убеди за секцио. Отделя внимание на всичките си пациентки. Аз се ориентирах към нея, след като четох отзиви от форумите. Единствено съжалявам, че няма да ме изражда, защото преди два дни излезна в отпуск. Моят термин е на 19 юли и явно ще си го изчакам. Тя ме прехвърли при д-р Герганова, за която също съм чувала много хубави неща и ми предстои да се срещна с нея тази седмица.

# 2 114
  • Sofia
  • Мнения: 9 779
Привет отново!

Влизам да си напиша мнението за Токуда след като преди 5 дни родих там сина си и гледам, че точно обсъждате моята лекарка Mr. Green

Родих при д-р Кирякова планово секцио. До 9 месец бяхме с намерение за нормално раждане, въпреки че бебо вървеше с големи размери. В 9 месец получих кондиломи близо влаглището 2 седмици преди термин и поради риск от заразяване на бебето минахме на вариант секцио. То и бебо се роди 4кг, така че добре стана, аз съм дребничка. Sunglasses

От д-р Кирякова имам само прекрасни впечатления. Безкрайно мила и отзивчива, постоянно проверяваше всичките си пациенти, помни всичко за всеки (ние бяхме 3 нейни пациентки в стаята, всички много доволни от избора си).
Постъпих в болницата предния ден, направиха ми изследвания.
На следващия ден ме подгтвиха- бръснене, клизма (от която много се притеснявах, а се оказа нищо особено, един химичен разтвор ми пъхнаха съвсем безболезнено и после дежурих малко в тоалетната Mr. Green)
Операцията мина по план, единствено не успях да се сгъна както трябва първия път и се наложи да ми бият инжекцията за упойка 2-ри път. Това беше най-неприятното изживяване през цялото време, иначе самата операция не усетих особено, болка нямаше, леко ми се гадеше в един момент, но анестезиолога постоянно си говореше с мен и ме питаше как съм, така че му казах, че ми се гади и ми вляха нещо, което веднага премахна гаденето.
Извадиха бебо, дадоха ми го да го видя и цункам, пуснаха Хепи Бъртдей и после ме зашиха. Забравих да кажа, че на д-р Кирякова на операцията асистираше д-р Илиев(ох, дано не съм объркала името, че не го виждам на страницата на Токуда, ама веднага ще го познаете - млад и много симпатичен Wink ). Анестезиолога беше дежурния, малко ми беше замаяно на операцията и не съм запомнила името. Embarassed
Сега с известна забава си спомням самата операция, понеже аз си говорех с анестезиолога, но чувах как докторите си говорят долу и си разменят реплики - "Перфектно д-р Илиев", "Айде бутай сега нагоре, давай, дърпай, идеално" и прочее, имах чувството, че някакъв тежък физически труд кипи там Grinning

След операцията ме настаниха в стаята. Един ден се възстановявах, после раздвижване, 5 дена престой и прочее.

Като цяло съм безкрайно доволна от избора си на болница и за мен всеки лев платен там си заслужаваше. Абсолютно перфектно отношение на целият персонал, изключително грижовни и мили. Не са ме оставили без помощ за каквото и да било, дори и да не е пряко задължение. Даваха ми врели кърпи през нощта като ми слезе кърмата, помагаха ми за помпата, цеденето, абслютно всичко. Неонатолозите са изключително грижовни. Организацията в болницата е създадена отлично - всеки ден с бебето на консултация, обясняват ти всичко, показват как да къпеш, повиваш, преглеждате резултатите от изследванията. Бебето може да стои при теб или при тях през деня. Взимат го на всеки 3 часа за смяна на памперс и дрешки. Всичко е изпрано, стерилно и естествено е от блницата, аз си занесох само комплекта за изписване. Поощряват кърменето, ако искаш АМ ти дават, но веднага щом ми слезе кърмата ме убедиха да спирам добавката и да пробвам само на кърмене.
За условията няма какво да говорим. Не съм капризна, но след операцията, когато цял ден се налага да лежиш е безкрайно удобно да си на легло с дистанционно, на което си повдигаш ти краката, ту главата. А тоалетната с затоплена седалка и биде ми се стори най-гениалното изобретение на човечеството през първите дни, когато все още ме болеше Mr. Green

Малко дълго стана, ама предполагам следващите се интересуват, както аз преди това. Успех на всички бъдещи мамита Hug

Общи условия

Активация на акаунт